Je Topolánek dobrým lídrem ODS? Host: Pavel Bém, p

21. listopad 2009 | 21.10 |
› 

Je Topolánek dobrým lídrem ODS? Host: Pavel Bém, pražský primátor

Petr   21:02
Fandíte ještě policii?
Fandím. Protože mezi policisty jsem poznal obrovské množství schopných lidí, nadšených pro věc a beroucí práci u policie jako své životní poslání. Vzhledem k tomu, že můj čas dnes na tn,cz vypršel, loučím se s´omluvou, že jsem nestihl odpovědět na všechny dotazy. Přeji vše dobré.
jack   20:58
brý...býval jste v roce 1989 předseda OV SSM??Ú dajně jste měl svazáky v roce 1989 uklidnovat že se to vrátí a zůstanete rudí??
Škoda, že věříte takovým nesmyslům a lžím. Znovu a znovu mne překvapuje, kolik lidí žije tím, že je vymýšlí, kolik je šíří a jak moc jsou lidé schopni jim věřit.
Jakub   20:56
Jak dlouho si ODS vystaci s Antiparoubkismem?
Chci vás ujistit, že ODS nikdy nestavěla svoji politiku a komunikaci jen na Jiřím Paroubkovi. Udělejte si srovnání kampaní ODS a ČSSD. Naším hlavním tématem byl a zůstane náš program.
Jana   20:54
Nepřijde vám, že mít čtečí zařízení při projevu vypadá na neschopnost řečníka?
Já sice čtecí zařízení nepoužívám, ale mohu vás ujistit, že je to zcela standardní výbava nejenom na akcích politiků a politických stran.
Petr Kučera   20:52
Vysvětlete občanům svůj výrok o tom, kdo půjde bručet, který jste pronesl jako ministr vnitra. Jste pokrytec. Nevidíte si do huby?
Je mi velmi líto, že mne takto urážíte.

Protože bezdůvodně. Opakovaně jsem se k tomu vyjádřil, naposledy před malou chvílí. Škoda, že novináři nevěnovali stejnou pozornost také tomu, aby informovali o tom, že na moje slova nakonec došlo, že lidé, kteří porušili zákon, byli postaveni před soud.

Jara   20:50
Volim odesku co existuje ale momentalně nevím co bude dál avinÍm v mem rozhodovaní TOPOLANKA co stím?
NIkdo nejsme dokonalí, ani Mirek Topolánek, ani já. Přečtěte si programy politických stran, zamyslete se nad jejich tradicí a rozhodněte se svobodně. Věřím, že vaší volbou nakonec zůstane ODS.
Daniel   20:49
Jaký máte názor na TOP09? Počítáte s nimi jako s jistým partnerem po volbách?
TOP 09 je experiment. Strana fakticky neexistuje, její program rovněž. Současně ale platí, že se alespoň slovně, ústy svých dvou lídrů, hlásí ke konzervativnímu vidění světa. Bude-li tomu tak i ve skutečnosti, pak je to přirozený partner ODS.
Jara   20:46
Co s Topolánkem když volby nevyhrajem.
To, co se děje v normálních politických stranách - po prohraných volbách předseda končí.
Mirda   20:45
Dobrý večer.S odstupem času, nezdá se vám, že vytvoření nové image policie (změna barev, atd.) jsou pouze vyhozené peníze?Nebylo lepší je využít na její vybavení (pc , tiskárny,...).Děkuji za odpověď
Změna image policie byla součástí historicky největších investic do zkvalitnění technického vybavení policie a zlepšení pracovních podmínek pro policisty. Nešlo tedy jen o nějakou samoúčelovost. Nová auta, nové uniformy, nové služebny, nové technické vybavení (včetně ICT), to byla moje priorita, která se vyplatí nejenom samotným policistům, ale zejména občanům, protože potřebujeme dobře motivované a dobře vybavené policisty.
Daniel   20:43
Nezapomněla strana ODS na svůj trumf? A to že z jasných čísel plyne, že ekonomické reformy čssd měli špatný efekt na českou ekonomiku? Protože o co jíného Čechovi jde než o peníze?
Program a ekonomická erudice byla a zůstane silnou stránkou politiky ODS.
Daniel Přenosil   20:42
Dobrý den mám na Vás jeden dotaz. Během tohoto týdne byla zveřejně určitá statistika voličů, A na prvním místě byla strana ČSSD, zajímalo by mne jestli Vás to zaskočilo nebo jste to čekal?
Do určité míry jsem to čekal. média byla v minulých dnech plná našich vnitrostranických sporů, takže to považuji za logické. Věřím ale, že tento kongres bude znamenat tečku za nimi a naopak nás odstartuje do kampaně v květnu 2010.
Honza   20:38
Dobrý večer,chtěl byste být předsedou ODS?
nemám takovou ambici.
Witch   20:38
Tak kdy nám povíte KDY už někdo konečně půjde sedět pane Íčko ?
Pokud reagujete na události kolem prezidentské volby, je mi líto, že jste si nepovšimnul informace o tom, že před soud byl postaven bývalý policista a bývalý příslušník rozvědky za porušení zákona, které souviselo právě s manipulacemi kolem volby prezidenta. Jinými slovy se stalo to, o čem jsem hovořil, že byl porušen zákon, a někdo za to musí být potrestán.
Mirek Topolánek   20:36
To si ti ulevilo ty vole,že jsem předsedou?Tak můžeme zas jezdit a rajdat ty vole plešatej !
Tak to asi není pro mne. Moc vlasů na hlavě sice nemám, ale předsedou nejsem.
Jirka   20:35
pane Langer jste největší gauner!A boží mlýny melou i na Vás se dostanou!
Myslím, že se neznáme a že jsme se nikdy v životě neviděli. Přesto píšete to, co píšete...
Považan   20:34
Je pravda, že část Vašich příjmů pochází z obchodů točících se kolem hazardních her?
Je to lež, jako ostatně neuvěřitelné množství dalších, které jsem o sobě (a bohužel i o své mámě i manželce) slyšel. Mám dvě prověrky na stupeň Přísně tajné, můj život (včetně majetkových poměrů) byl prověřen policií, zpravodajskými službami i Národním bezpečnostním úřadem. Znovu a znovu si kladu otázku, kde se v lidech bere tolik zloby a zášti, že takové lži, které bolí a ubližují, šíří kolem sebe.
Volič ODS   20:31
Dobrý večer, jsem dlouholetý volič ODS a mám strach z nástupu Paroubka k moci spolu s komunisty. Doufám, že volby vyhraje ODS, ale nelíbí se mi pření ve straně. Proč myslíte, že Paroubkov věří tolik lidí? Je to tím, že ČSSD a komunisty volí lídé s nižším vzděláním? Já jim nevěřím ani slovo a přeji vítěztví jedině ODS!!!
I mne trápí naše vnitřní spory, ale různost názorů do demokratické politiky patří. Jen věřím, že si včas hlasití kritici uvědomí, že pokud nechceme nástup socialistů a komunistů v čele s Jiřím Paroubkem, je třeba začít táhnout za jeden provaz, připravit dobrý volební program a volební kampaň. Jsem optimista.
Milan   20:28
Co myslíte, že bude pan prezident Klaus dělat po konci funkce?
Myslím, že bude objíždět univerzity na celém světě a přednášet. S jeho názory sice nemusím vždy souhlasit, ale rád si je vždy vyslechnu.
Novák   20:27
Kdy už odejdete z politiky? Už jste nadělal dost škody!
Dokud budu cítit a ve volbách (včetně vnitrostranických) důvěru a podporu, budu dál politicky aktivní. Škoda, že nejste konkrétní ve své výtce, takto na ni nemohu reagovat.
Olda   20:25
Je ODS pravicová nebo středo-pravá strana?
ODS je liberálně konzervativní stranou, která svým programem oslovuje široké spektrum občanů z pravé části politického spektra až po pravý střed, tedy tzv. catch-all party.
Karel   20:14
Bojíte se situace, že by se voliči KSČm přesunuli po případném zrušní jejich strany k ČSSD a ta by měla až 50 procent?
V ČSSD je už teď obrovské množství bývalých komunistů, tudíž by mne to nepřekvapilo. Spíše si ale myslím, že by si založili jinou politickou stranu, a tudíž by se nic moc nezměnilo. Toužím po tom, aby jsme se s komunisty vypořádali ve volbách!
Alena   20:13
Přejete panu Topolánkov, aby vyhrál příští volby?
Přeji všem, kdo jsou sympatizanty liberálně-konzervativního vidění světa a nepřejí si mít v čele vlády Jiřího Paroubka, aby ve volbách zvítězila ODS a měla možnost sestavit středopravicovou vládu.
jarda   20:11
Dobrý večer,proč pro poražení ČSSD neděláte víc VždyŤ Ťěm jejich kecům nemůže věřit ani blázen.Pokud se budete oslabovat vnitrostranickými spory-nemáte šanci.Co říkete-jako bývalý ministr dnešním požadavkům odborářů ve vašem bývalém resortu?Děkuji.
Rorumím, že vám tato diksue může připadat jako nezáživná a zbytečná. Ale je nezbytná pro to, abysme si udělali "doma" jasno. Do voleb zbývá 5 měsíců a věřím, že budeme v nich schopni uspět. Když jsem byl ministrem vnitra, byla demonstrace proto, že se jim nárůst platů o 5 procent zdál nízký. Nynější pokles ale bude výraznější, než o 4 procenta, a to kvůli chybě ministra Peciny.KONEC CHATU.

Petr   21:05
Využíváte v životě (jak v politickém tak osobním) psychologii nebo psychologické taktiky?
Každý v životě využíváme psychologických dovedností. Já možná díky své původní profesi více.
Iva   21:04
Mohla bych na Vás mít otázku? Jaké by jste vyjmenoval plusy a mínusy předsedů ODS Topolánka a Klause?
Václav Klaus méně mluvil a více dělal, u Mirka Topolánka je tomu naopak.
Olda   21:03
Jaké máte v politice ambice? Premiér? Prezident? Ministr?
Věřte nebo nevěřte, ale žádné. Rád dělám dobře svoji práci. K tomu nepotřebuji být ani premiér ani prezident.
Jan   21:02
Proč se nevěnujete lékařství? To vás medicína nebaví?
Baví. A STÁLE SE JÍ VĚNUJI. Učím na Lékařské fakultě a mám malý klinický úvazek psychiatra. Dává mi to vnitřní svobodu, že se mám kam vrátit a nemusím lpět na funkcích, či se lidově řečeno držet nějakého křesla. Jednou se k medicíně jistě vrátím.
Mirek   20:59
Zdravím, bylo by fajn, kdyby jste už přišli s nějakým konkrétním programem nebo dlouhodobějším plánem. Vždy jsem volil ODS, jelikož souhlasím s tím, aby ten kdo pracuje víc, taky víc vydělal. Bohužel, za současné nulové aktivity se budu vážně rozmýšlet mezi vámi a TOP 09. Každopádně gl :) ve volbách
Dejte nám ještě šanci...
Karel   20:59
Vyrazíte zase do Himalájí? Kam to bude? Vyšel byste si na túru s Mirkem Topolánkem?
Na tůru bych klidně vyrazil, na jedno lano bych se ovšem dnes s Mirkem Topolánkem nepřivázal. Před 5 lety ano.
Hana   20:58
Proč jste se na kongres neoholil?
Nabídnu Vám malý kvíz. Jenom jedna odpověď je správná: 1. Je doba ekonomické krize a každý musíme šetřit. Tedy i já na žiletkách. 2. Neoholím se tak dlouho, dokud Mirek Topolánek nepředá vedení ODS nové generaci politiků ODS. 3. Moje "neholení" je součástí charitativního projektu, jehož smyslem je posbírat finanční prostředky na výzkum rakoviny prostaty. "Známé tváře" se neholí celý listopad, organizují sbírky a další aktivity a nakonec vybrané prostředky pošlou do několika světových vědeckovýzkumných center. (Mimochodem, těch prostředků už se vybralo poměrně dost). Onemocnění postihuje mladé, aktivní muže a i přes jeho závažnost se dá u celého projektu s neoholenou tváří zažít dokonce i legrace.
David   20:51
Nebojíte se, že zvolení Milana Jančíka do vedení pražské ODS poškodí stranu ve volbách, nepomůže naopak kontroverzní starosta P-5, který symbolizuje pro mnoho Pražanů korupci a aroganci, konkurenční TOP 09? Odstoupíte z vedení pražské ODS, pokud bude mít znatelně horší výsledek než minule?
Na první část otázky jsem již odpovídal. Na druhou odpovím teď. Těžko si dokáži představit, že by pražská ODS mohla mít v parlamentních volbách 48% PODPORY A V KOMUNÁLNÍCH DOKONCE 54%. Takového výsledku vlastně dosáhnout není možné. O slušný výsledek se poperu. Pokud prohrajeme, je samozřejmostí, že nabídne svoje funkce celé vedení pražské ODS.
Andulka   20:48
Proč nevystoupil Václav Klaus na kongresu ODS?
ODS pana prezidenta Klause vůbec na Kongres nepozvala. Stalo se tak poprvé v naší 18tileté historii. Ptáte se, jak je to možné? Pokud ano, tak stejnou otázku si kladu i já.
Gagarin   20:46
Dobry den, proc vsichni poslanci a senatori ODS z Prahy byli vzdy vuci Mirku Topolankovi loajalni, kdyz se prave on porad vuci Praze vymezuje?
Pražští poslanci byly vždy loajální vůči ODS, nikoliv vůči Mirku Topolánkovi. A tak to, dle mého názoru, má také být. pochopitelně do okamžiku, než se začal stavět Mirek Topolánek proti programu vlastní strany. Tam jsme se, často jako jedni z mála, postavili proti.

Daniel Kronus   20:44
Pane Béme, ODS jsem volil v Praze od 90. let a nechápu jak je možné, že ve vládě ODS nebyl žádný ministr z Prahy. Jak je možné, že si pan Topolánek toto mohl dovolit?
Ano, i mě to trápí. Nicméně ministry si vybírá premiér. A tím byl Mirek Topolánek. Ten prostě nemá Prahu rád. Takže tady máte odpověď. Mimochodem, dnes je ve vládě, pokud vím, vůbec nejvíce "pražských" ministrů. Bohužel, nikoliv za ODS.
Milan Vyoral   20:42
Chcete volby v únoru? Politici zatím jen v kuloárech připouštějí možnost vyvolat předčasné volby letos v únoru...
Volby v únoru považuji za jednu z mnoha dalších českých absurdit. Nevím přesně, kdo s tímto "senzačním" nápadem přišel. A pokud opravdu taková možnost existuje, proč již nebyla dávno využita. Mohli jsme mít volby v říjnu či listopadu a mohli jsme si ušetřit politické trápení. Myslím si, že se to ani administrativně nedá zvládnout.
Tomáš Zabral   20:39
Když prohrajete volby, měl by odstoupit Mirek Topolánek (a celé vedení) hned nebo až na volebním kongresu, který se bude konat příští rok?
Věřím, že volby vyhrajeme. A kdyby nikoliv, pak nechť vedení složí funkce hned, ať máme alespoň trochu šanci v podzimních volbách obecních a senátních. Jsou stejně důležité.
Libor Jahn   20:38
Kdo by měl případn Topolánka nahradit? Existuje - ať už ve Vašem kraji či v celé ODS osobnost, která by jej mohla nahradit?
ODS má třicetitisícovou členskou základnu. má ve svých řadách starosty, primátory, bývalé hejtmany... Vidím deset dalších Mirků Topolánků. To, že by museli vyrůst, je přece samozřejmostí. Kdo byl Mirek Topolánek v roce 2002? Znal ho vůbec někdo? Věděl někdo o jeho názorech na rovnou daň či Evropskou ústavní smlouvu? Společně s panem prezidentem bych řekl, že "větičky o tom, že ODS nemá lídry, jsou falešné a prázdné..." Mimochodem, ODS nehledá jenom lídra, nýbrž celý nový tým!
Michal Veselý   20:32
Má se ODS v programu vrátit k plánům, které minule vyhrály sněmovní volby? - poplatky a zdravotnická reforma, rovná daň, změna důchodového systému...
ODS musí být schopna nabídnout dlouhodobé řešení problémů ve zdravotnictví i důchodové reformy. Jinak si nemůže dělat nárok na vládní funkce. Pochopitelně, zvláště v čase krize přijít s rozumným i daňovými návrhy, které nechají lidem peníze v jejich peněženkách je správné. A je to také naše reálná zbraň proti utopickému socialismu a populistickým slibům Jiřího Paroubka.
Kapo   20:29
Pane doktore, jak chce být ODS v době hospodářské krize důvěryhodná pro voliče, když naposledy přepustila nejstrategičtější vládní křeslo - ministerstvo financí - politikovi z jiné strany, který ani nebyl schopen sestavit reálný rozpočet na rok 2009?
Nejenom to. Ale i toto rozhodnutí způsobilo, že nám v pravé části politického spektra vyrostl silný soupeř, kde právě M.Kalousek se stal "novou" politickou tváří. To, že naše vláda nebyla schopna za 3 roky konsolidovat veřejné finance a připravit tak naši zemi na příchod "hubených" let a hospodářské krize, považuji za obrovskou chybu. Měli jsme šanci, kterou jsme propásli. Dnešní dluh ve státním rozpočtu je pro mne neuvěřitelný a mínus 150 miliard na rok 2010 ostudou.
Michal Veselý   20:24
Měla by ODS měnit kandidátky, které byly původně sestaveny pro říjnové volby?
Proč? Kandidátky vznikly tajnou volbou, demokratickou a svobodnou. A ještě navíc, nejsou úplně špatné. Pochopitelně, i já bych si je dokázal změnit více ke svému gustu. Ale to bychom mohli vnitrostranicky volit do nekonečna. A vždy by se našli nespokojení. Už z konzervativizmu říkám: neměnit.
Dan   20:22
Co očekáváte od probíhajícího kongresu ODS, resp. s jakým jeho výsledkem byste byl spokojen.Děkuji za odpověď.
Byl bych vděčný za naději. Zatím ji ani nevidím ani necítím.
Kapo   20:21
Nezdá se Vám poněkud trapné, že předseda nejsilnější parlamentní strany ve vzteku složí mandát a není v následných měsících aktivně účasten důležitých jednání Sněmovny?
Nevím přesně, zda-li slovo "trapné" je to pravé. Spíše mi to přijde hloupé a politicky naprosto chybné. Hodně jsme si tím uškodili.
Kapo   20:20
Nejste zklamaný, že se ODS od posledního Kongresu nikam posunula, že bohužel došlo na Vaše slova, pane primátore?
Ano. Jsem poněkud zklamaný. Moje slova se vyplnila téměř do puntíku. ODS měla před třemi lety všechno: vyhrála ve volbách, měla ambiciozní program, kterému lidé věřili, měla vnitřní energii a sílu a za sebou vítězství, před sebou odpovědnost. Dnes nemáme téměř nic. Ani vládu, ani volby, ani veřejnou podporu, ani sebevědomí, ani dobrý pocit z toho, že naše sliby jsme naplnili. Čeká nás až příliš práce, tak to nebudu ještě zhoršovat...
Michal   20:15
V poslední době jste často spojován s kontroverzním starostou Jančíkem. Můžete se k tomu vyjádřit - nemyslíte, že Vám to ubírá politické body?
Ano, v tom s vámi částečně souhlasím. Na druhé straně, starosta Jančík byl zvolen místopředsedou pražské ODS vůbec největším počtem hlasů a já jsem demokrat, to znamená, že respektuji výsledek voleb. Byly to navíc volby tajné. Jinými slovy - volby svobodné. Každý delegát, Bémem počínaje a Blažkem konče mohl v tajné volbě vyjádřit svůj názor. Výsledek je jasný, ale i přesvědčivý. Bez ohledu na to, co si myslím, nebo co chci. To důležité je opět jednoduché. Dát se dohromady a vyhrát volby. Ano, takhle jednoduše dnes politický svět vidím.
Michal   20:09
Co podle Vás současná ODS potřebuje, aby uspěla v parlamentních volbách příští rok, dejme tomu ve 3 bodech (klidně i ve více). Děkuji.
Ztratili jsme významnou část konzervativních a středopravicových voličů. Vlastními chybami jsme nechali vytvořit poptávku po nových politických programech a stranách a také jsme nechali tyto strany vyrůst. Máme jedinou možnost: 1. Nabídnout kvalitní politický program nikoliv pro rok 2020, ale daleko spíše pro rok 2010. 2. Tomuto programu dát prostřednictvím důvěryhodného týmu tvář. Slovům, či spíše pouze slovům naši voliči neuvěří. Už jsme toho naslibovali hodně, bohužel nesplnili dost. 3. Nalézt ztracenou vnitřní jednotu, optimismus, sílu, sebevědomí. To lze pouze prostřednictvím široké vnitrostranické diskuse. A to se nám zatím nedaří.

KONEC CHETU

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář