Konečně se jeden našel ,který nemá strach !

22. říjen 2009 | 13.28 |
› 

Jsou to jen přeběhlíci nic víc ! Ta ,TOP 09 !

Tahle strana se jmenuje TOP tradice odpovědnost a prosperita.Tento název musel vymýšlet opravdu společensky unavený Kalousek.Tradice- jakou má tradici TOP ?Nemá žádnou !Takže lež !Odpovědnost za co mají zodpovědnost ?Snad ne za tento stát !Takže další lež v názvu ! A potom prosperita no tady asi opravdu už měl dotyčný dost nakoupeno !Jaká prosperita když TOP není politickou stranou a nikdy nebyla zvolena voliči!Takže další lež!Jediný Svoboda snad nedostal strach a dostal odvahu říci na rovinu,že TOP 09 není politickou stranou,která byla zvolena voliči v ČR.To by za chvíli si každý poslanec co vystoupí ze strany založil svoji stranu a přes noc by mohl být lídrem strany a rozhodovat o nás!Tohle je ryze český tunel v politice jak se dostat do politiky bez mandátu.Akorát mě stále udivuje jak občan této země stále jen přihlíží na to naše politické divadlo a neohradí se proti tomu.Tato zem po revoluci 1989 je tak zesláblá,že se nezmůžeme na nic !Staráme se jenom aby v tom bahně co jsme teď nebyli až po uši.Jen přihlížíme a v koutku duši skřípeme zuby.Kauzy se zametají pod koberec jen se nestačíme divit.Kauzu nahrazuje další kauzu,že to občan nemůže ani zaregistrovat co se to vůbec okolo něho děje za politickou špínu !

KDU-ČSL vyzvala poslance TOP 09 k rezignaci na mandáty

vloženo: 7. 10. 2009 13:20, autor: ČT24
aktualizováno: 7. 10. 2009 14:21

Cyril SvobodaCyril Svoboda

Praha – KDU-ČSL vyzvala všechny čtyři poslance TOP 09 původně zvolené za lidovce, aby se vzdali mandátu. Pokud tak neučiní, strana podle jejího předsedy Cyrila Svobody zváží jejich vyloučení z poslaneckého klubu. Pět poslanců TOP 09 v reakci na Svobodův projev uvedlo, že lidovecký klub opustí. Podle Miroslava Kalouska bylo setrvávání poslanců v klubu pouze formální. Nový klub TOP 09 zakládat nebude, nemá na to dostatečný počet členů. Podle šéfa lidovců by ale měli odstoupit také členové TOP 09, kteří byli zvoleni nebo jmenováni do funkcí za lidovou stranu na krajské a okresní úrovni. Svobodova výzva se ale netýká senátorů zvolených za KDU-ČSL. Ti jsou podle něj na rozdíl od poslanců voleni individuálně, ne na kandidátkách jednotlivých stran.

Lídři kandidátek TOP 09 podle Svobody popírají základní etické principy, k nimž se lidovci hlásí.

Poslanci TOP 09 také ve sněmovně nepodpořili lidovecký návrh na omezení a vyšší zdanění hazardu. Pokud čtveřice poslanců TOP 09 do týdne mandát nesloží, začne zřejmě lidovecký klub jednat o jejich vyloučení. "Podle mého názoru by to měl být logický krok," dodal Svoboda.

Podle Kalouska šéf lidovců poslance TOP 09 k odchodu z frakce nikdy nevyzval: "Slušnost je vykládána opět jako slabost. Kdyby nám to řekl půl větou na chodbě, tak bychom šli." Kalousek dodal, že to byl naopak právě Svoboda a jeho část KDU-ČSL, kdo se odklonil od programu, se kterým šli v roce 2006 do voleb. "To není moje úvaha, to jsou jejich vlastní slova, když tvrdili, že konečně opustili Kalouskův program," dodal. Když si jeho bývalí straničtí kolegové zvolili cestu socialistů, bylo to podle Kalouska jejich legitimní rozhodnutí a on je k ničemu nevyzýval: "Zdvořile jsme odešli a hlavní zásady programu prosazujeme dál."

Cyril Svoboda: "Hlavním důvodem je skutečnost, že slova a činy těch, kteří jsou dnes v TOP 09, odporují hodnotám, které vycházejí z křesťanství a které hájí KDU-ČSL."

Miroslav Kalousek: "My jsme zdvořile odešli a založili jsme jiný politický subjekt, abychom mohli hájit tu politiku, které věříme. Členy klubu KDU-ČSL de facto nejsme dávno. De jure jsme nechtěli obtěžkat organizační výbor sněmovny různými přesuny."  


Šéfovi KDU-ČSL se nezdá ani financování TOP 09. Podle jeho odhadu kampaň nově založené strany neodpovídá deklarované ceně kolem 20 milionů korun. Domnívá se, že musela stát nejméně desetkrát tolik: "Víme, co deklarovaly ODS a ČSSD. Ty deklarovaly asi 200 milionů korun. A poměřovali jsme viditelnost kampaně ODS, ČSSD a TOP 09, a ta byla srovnatelná."

Svoboda chce, aby TOP 09 zveřejnila náklady na kampaň

Naznačil také, že by mohla být souvislost mezi náklady na kampaň a tím, že TOP 09 nepodpořila omezení hazardu a že její zakladatel Miroslav Kalousek ještě v roli ministra financí povolil internetové sázení. Šéf lidovců proto vyzval Kalouskovu stranu, aby zveřejnila své náklady na kampaň, a jeho podezření tak vyvrátila: "Poslanci, kteří přeběhli k TOP 09, nepodpořili návrh na omezení a zpoplatnění hazardu. Dali tak najevo, že to se snižováním schodku státního rozpočtu nemyslí tak vážně."

Předvolební kampaň TOP 09 Předvolební kampaň TOP 09

Podle posledních předvolebních průzkumů dosahuje TOP 09 větší popularity než KDU-ČSL, která se pohybuje na hranici volitelnosti. Například podle říjnového průzkumu agentury STEM by v září TOP 09 získala podporu 9,2 procenta lidí, zatímco KDU-ČSL pouze 4,2 procenta.

Převzato s komentářů čt24

merit

, 8. 10. 2009 06:45

Jsou to jen přeběhlíci nic víc !
Tahle strana se jmenuje TOP tradice odpovědnost a prosperita.Tento název musel vymýšlet opravdu společensky unavený Kalousek.Tradice- jakou má tradici TOP ?Nemá žádnou !Takže lež !Odpovědnost za co mají zodpovědnost ?Snad ne za tento stát !Takže další lež v názvu ! A potom prosperita no tady asi opravdu už měl dotyčný dost nakoupeno !Jaká prosperita když TOP není politickou stranou a nikdy nebyla zvolena voliči!Takže další lež!Jediný Svoboda snad nedostal strach a dostal odvahu říci na rovinu,že TOP 09 není politickou stranou,která byla zvolena voliči v ČR.To by za chvíli si každý poslanec co vystoupí ze strany založil svoji stranu a přes noc by mohl být lídrem strany a rozhodovat o nás!Tohle je ryze český tunel v politice jak se dostat do politiky bez mandátu.Akorát mě stále udivuje jak občan této země stále jen přihlíží na to naše politické divadlo a neohradí se proti tomu.Tato zem po revoluci 1989 je tak zesláblá,že se nezmůžeme na nic !Staráme se jenom aby v tom bahně co jsme teď nebyli až po uši.Jen přihlížíme a v koutku duši skřípeme zuby.Kauzy se zametají pod koberec jen se nestačíme divit.Kauzu nahrazuje další kauzu,že to občan nemůže ani zaregistrovat co se to vůbec okolo něho děje za politickou špínu ! http://meritokracie.sdeluje.cz/
 • Názor se mi nelíbíNázor se mi líbí0
  Sova pálená, osoba to nejmoudřejší, 8. 10. 2009 07:49
  RE: Jsou to jen přeběhlíci nic víc !
  S tím, že jde o stranu bez jakéhokoliv mandátu máte samozřejmě pravdu, ale s tím názvem jste trochu přestřelil, chápete to moc primitivně, název přece může vyjadřovat ideály o které chce strana bojovat. Podobně zvráceně můžete přemýšlet i o názvu ODS: občanská?, to snad ne, většina občanů za ní určitě nestojí, demokratická?, to už vůbec ne, politika je dnes především obchod a tady to platí dvojnásob.
  • Názor se mi nelíbíNázor se mi líbí2
   merit, 8. 10. 2009 08:10
   RE: RE: Jsou to jen přeběhlíci nic víc !
   Chcete říci,že na názvu strany nezáleží ?Chcete říci,že česká není česká republika ale třeba německá?Že modrá není modrá ale červená?Totiž podle mého uvážení by název měl vyjadřovat nepolitické strany jako je TOP 09 nejsrozumitelnější název.Víte hodně se lidem tady lže a lepí med okolo úst a docela jsme si na to i zvykly.Nic ve zlém i Váš názor samozřejmě respektuji.Ale já osobně v tom cítím lživost v názvu nepolitické strany !
   • Váš názor byl již započtenVáš názor byl již započten1
    merit, 8. 10. 2009 08:24
    RE: RE: RE: Jsou to jen přeběhlíci nic víc !
    Abychom jsme si rozuměli.Dnešní politické uskupení a preference.Kdyby pan Kalousek jako modrý bratr pana Topolánka zůstal v KDU-ČSL,tak by nemohl získat většinu poslanců aby stáli při ODS.Takhle,že vystoupil a založil si stranu TOP 09 kde je loutkou jako lídr strany pan Schwarzenberg je větší snaha rozbít preference KDU-ČSL a získat hlasy pro podporu ODS.Je to jen politický boj jak se dostat ke korytům.Čím lepší hesla v názvu strany tím se nachytá více voličů.Ale zapomínáme co když s toho nebude nic pravda ?Kdo ,že ponese tu zodpovědnost a prosperitu?Budeme to my, všichni.Snad jste mě už teď pochopil .

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář