Když se k tobě štěstí otočí zády kopni ho do řiti.

3. únor 2010 | 18.38 |
› 

Marie i Daně aneb spasitel páně Kalousek.

 

    Spusť audio


  
Mám jednu kamarádku Marii. Je to žena, která pracovala už od útlého mládí. Tomuto státu dala tři děti. Pracovala, když naše vlast byla vydrancována válečným průmyslem pod vládou Německa.  A dnes ke konci měsíce počítá, zdali si má dát k večer jeden rohlík k bílému jogurtu anebo večeři odsunout na další den. Má kamarádky vrstevnice, které si dopřejí nutně vysavač za 30 tisíc a to byla akční zaváděcí cena! A tato paní nemá ráda ČSSD proto, že třináctý důchod vnímá jako plošnou nespravedlnost pro získání voličů. Takže jsem nevěděl co ji říci či jak ji potěšit. Strohá účast na její osobní krizi nestačila a říci že politici řeší stav státu tak že říci mohu jen vtip jako budovatelské heslo z doby před 20 lety. Koňům obrok a Důchodcům ob týden by ji jistě přitížil. Okamžitě se vkrádají myšlenky plné nenávisti a bolu k dnešním zrádcům vlastního národa. Ten bol je způsoben tím, že demokratické možnosti svržení nenažrané luzy a nastolení pořádku a stability země je nemožnost sama. Když jsem varoval jsem před daňovou nespravedlností kterou páchala ODS a její vláda byl jsem titulován  všelijak. Dnes se však zdá že moje úvahy nebyli špatné.
Snížení daní nejbohatším určení stropů odvodu do sféry sociální a zdravotní vedlo k prohloubení krize a v konečném důsledku k snížení příjmu do státní kasy o 80 miliard. Pan M. Kalousek ve své velikosti ministra financí stále zdůrazňoval, že progresivní daň je trest za úspěch a tržní schopnosti ale nedodal, že důsledky jsou k smíchu ve všech státech kolem nás, kde progresivní daně fungují. Docela si kladu otázku že trestat nechce a chválou v jeho podání by bylo zrušení dědické daně či daně z kapitálu. Říkal jsem si, že chytrý asi nebude ale vychytralí či mazaný určitě. V letech 1990 - 1992 pracoval na Úřadu vlády ČR jako odborný poradce místopředsedy vlády ČR v otázkách ekonomické transformace. Tudíž se zúčastnil největší zlodějny v Evropě a dost možná i na světě. Ale on hloupí není! Je to přímo zloděj genius. Nemusí odvrtávat zámky a překonávat různé bezpečnostní zařízení aby pomohl těm, kteří na vděk nezapomenou, až skončí s politikou. Třeba po vzoru Standy Grosse udělá báječný obchod století. Akorát to nebude takoví troškař. Princip Kalouskovy finty spočívá v tom, že celá daňová opatření a finanční útisk rodin s dětmi či důchodců a národu jako celku povede k oslabení ekonomiky a suverenity či samostatnosti státu Českého bude v troskách.

Jiný ekonomický odborník ve chvíli nejtěžší zavelí k záchraně penězi úplně poslední privatizace.  A páně Kalousek i mimo hru bude s určitými podnikatelskými subjekty privatizovat poslední veřejné statky. A poté bude ráj na zemi pro majetné pro zbytek za peníze vše nejen zdravotnictví či školství. Kde na to vezme pan Kalousek? K penězům za padáky pro českou armádu VTP-100 na kterých zemřeli tři vojenští parašutisté. Ale kdyby to bylo málo tak horoval i pro ekologický projekt za 120 miliard či chtěl budoucí generace zadlužit restitucemi církevních majetků - 83 miliard Kč. Stát nemá 83 miliard?! Nevadí  páně Kalousek zajistil vynikající leasing bratru za 270 miliard. A to se vyplatí! Co by si mohl koupit, nebo my mohli získat za takové peníze? Zamýšlená nová nemocnice s nejnovějším vybavením v Klatovech přijde na 1,4 miliardy. Nebo mnoho nových moderních škol. Důchody na hodně dlouho.  Platový růst, který by mohl být stimulem ke spotřebě a tím pádem zvýšení výroby která by zaměstnala více lidí z úřadů práce. To by snížilo výdaje na nezaměstnané a to........!
Ale realita je taková že máme samé drahé úložiště dat a počítače nám práci a život moc neulehčují. Vesměs to jsou zástěrky či falešná reklama úžasného vývoje ČR. Jenom bez hesel na věčné časy a nikdy jinak. Člověk se dnes a denně spoluúčastní na zdravotnictví první 3 dny nemoci zdarma  (Diskriminace nemocného proti listině lidských práv a svobod)
A stínový ministr Nečas se dme pýchou nad grafem klesajícího stavu nemocnosti. To je pro ODS páteř konvergenčního programu, který splníme, kdyby na chleba nebylo! Ze začátku mého příspěvku by nešťastné paní Marii mohl pan Tluchoř (Původně obchodník s CD nosiči) doporučit chléb neb je velký a za přijatelný peníz je krajíců více. Popřípadě se dá tento chléb nakrájet na velice tenké plátky a po vzoru pohádky obušku s pytle ven jíst omaštěn větrem bez bílého jogurtu. Kdyby se provedla liposukce zákonodárného sboru bylo by i tuku na smažení topinek.  Tento lékařský zákrok by se hradil s veřejného pojištění. A paní Marie by ušetřila peníze, které by podle návodu Kalouskova mohla investovat na burze. Tyto detektivní úvahy mají spousty viníků ale žádného potrestaného. Dnes a denně zákonodárci na zádech národa štípají pověstné dřevo. Praha má nejdražší 3km cyklostezky 150 000 000 kč. Pokud to přepočítáte tak čtverec 3metry krát 1metr vyjde na 50 000kč. Jejich argument je ten, že na stezce je jedinečný most (betonovací armatury zřejmě ze zlata)               
 Tento týden media psala: Rozvod a tahanice o dítě. To byla zřejmě příčina páteční tragédie v Olomouci, kdy žena (†31) z Přerova nejprve hodila z balkonu z 13. patra paneláku dceru (†6) a potom se vrhla dolů sama. Ale již nedodala jaká je statistika sebevražd? Stačí, že máme historicky nejméně oddaných párů a děti se rodí minimum tak zvaně na psí knížku.
S toho mála co se oddá je skoro 50% rozvodovost. Poslední vlády nectí pravidlo, že rodina je základ státu. Veškeré kroky činěny 20let vedou k oslabení samostatnosti a suverenity státu a národu.  Na závěr se dá jen říci jedno staré moudro: Když se k tobě štěstí otočí zády kopni ho do řiti.
Radek Dvořák

Rozpočet je zatím v plusu 13 miliard. V prosinci ale zmizí

4. prosince 2007  3:15
Ministr financí Miroslav Kalousek má problém. Rozpočet v letošním roce se mu vyvíjí tak dobře, že by se někdo mohl začít ptát, proč je vlastně třeba dělat reformu a šetřit. Ale i přes na povrchu dobrá čísla prosvítají ještě hlubší potíže.

Když se k tobě štěstí otočí zády kopni ho do řiti občane voliči.A hned teď......

//meritokracie.sdeluje.cz/592-reformy-v-ceske-republice-od-revoluce-1989-2009.html

Rozhovory Michaely Jílkové

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.08 (13x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny