Johann Sebastian Bach (Eisenach, March 21, 1685 -

15. listopad 2009 | 11.51 |

Johann Sebastian Bach (Eisenach, March 21, 1685 - Lipsko, červenec 28, 1750) byl německý skladatel a varhaník období baroka, protestant, široce považována za jednu z krásné hudby všech dob.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/Bach.jpg

Bach, člen rodiny německých hudebníků známější ve své době (příjmení "Bacha" byla dokonce používána jako synonymum pro "hudebník soudu"), to je nádherný syntézu mezi německý-style (jehož byli členy, mimo jiné , Pachelbel a Buxtehude), a děl italských skladatelů (zejména Vivaldi), jehož transkripce mnoho kusů, a to zejména asimilaci koncertantní styl. Jeho práce tvoří součet a rozvoj různých kompozičních tendencí své doby: stupeň strukturální složitosti, technické obtížnosti a vyloučení melodrama, ale dělal jeho práci výsadou pouze z nejtalentovanějších hudebníků a omezení šíření ve velkém měřítku, ve srovnání s popularitou ostatních soudobých skladatelů, jako je Telemann a Handel.

Let tréninku

Johann Sebastian Bach se narodil v Eisenach, Německo, v roce 1685. Jeho otec, Johann Ambrosius Bach, syn Christoph Bach, město které ve funkci dvorní hudebník, role, která zahrnovala organizaci světské hudby ve městě, ale také dohled nad hudby v místním kostele, včetně Směr varhaníka kostela. Bach pocházel z rodiny profesionálních hudebníků, kteří šli do kostela varhaník, komorní hudebník u soudů, a to i včetně skladatelů: složil všechny. To bylo zcela běžné, že čas, který děti navštěvují na práci svých otců a snažila se naučit umění. Pravděpodobně J. S. Bach začal opakovat hudba hrála v raném věku, s nástroji, které mohou hrát předpubertální.

Bachova matka Elisabeth Lämmerhirt, zemřela velmi brzy a jeho otec šel za ní, když J. S. Bach byl chlapec jen 9 let. J. S. Bach musel přejít od svého staršího bratra Johanna Christopha Bacha na Ohrdruf varhaník v Německu. Během jeho pobytu v domě svého bratra, J. S. Bach pokračoval kopírování, studiu a přehrávání hudby.

Byl v Ohrdruf, že Bach se začal učit principy jeho fungování. Během doby studia, jeho zvědavost ho přiměly se obrátit velké varhaníci z Německa, jako Georg Böhm, Dietrich Buxtehude a Johann Adam Reinken i přes dlouhou cestu požadované doby, často chodili, aby ho slyšeli hrát. Byl také ovlivněn dílem Mikuláše Bruhns. Bach dokončeno latinské školy, když mu bylo 18 let, to už impozantní kariéru na čas, s ohledem například, že byl prvním členem své rodiny dokončit školu. Bach našel místo jako varhaník v Arnstadt v roce 1703. Tento poplatek nevyhovuje mu - zřejmě byl obětován v malém městě - a brzy začal hledat své štěstí jinde. Díky své virtuozitě, on byl brzy nabídl lukrativnější post v Muhlhausen varhaník. Nejstarší dochovaný skladby datují právě do období (včetně podle některých badatelů, jeho slavná Toccata a fuga d moll), ale, snad kvůli všeobecné nezralost této "první" produkce, většina skladeb z těchto let se tradují.

Preludio e Fuga (formato MP3

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře