Jak šetřit a nekrást.....drsná realita...!

6. říjen 2009 | 13.17 |
› 

Jak šetřit a nekrást.....drsná realita...! pan Janota je zatím ministrem,který dělá reformu jak zaplatit státní dluh od roku 1989.Peněžní výdaje ,které se mohou zdanit a tak je poslat do státní kasy je bohužel z našich kapes.Do dnes jsme žili ve lžích od politických stran a žili jsme na dluh.Vše co tu bylo v programových slibech politiků bylo na dluh.Je to drsná realita .On dělá za všechny ty průsery co tady udělali politici tu špinavou práci.Musí někde vzít peníze aby tato zem mohla vůbec přežívat.Samozřejmě se to nebude líbit těm co jim vezme peníze a já patřím mezi ně.Ale přiznejme si na rovinu kdo může za dnešní stav !pan Janota ?pan Fischer a jeho vláda ?A nebo to jsou politici co nás zadlužovali a lepili nám med okolo pusy.Bohužel ten med jim došel v podobě státní dluhu 190 miliard.A stát zadlužili v jedné vteřině o -6432 korun.Panu Janotovi bych doporučoval ať se na to vykašle když lidi mu ještě nadávají.Ať se k zodpovědnosti postaví ti.co za tento státní marast můžou.Proč pan Janota si bude dělat problémy..!!!!    http://meritokracie.sdeluje.cz/4475-statni-dluh-v-cr-.html

Premiér Jan Fischer spojuje svou podporu se státními financemi a jejich správcem Eduardem Janotou. Proto pozval šéfy těch stran, které podpořily jeho úsporná opatření.

"Rád bych slyšel stanoviska jednotlivých politických stran," vysvětlil Fischer. Sám chce lídry stran seznámit s prioritami, u nichž on sám považuje za nutné, aby se na ně vláda soustředila. Věří, že páteční schůzka nebude poslední a rozhovory budou pokračovat.

S návrhem doplněného mandátu vlády chce Fischer seznámit také Poslaneckou sněmovnu a to v době, kdy bude projednávat rozpočet na příští rok. S legislativními změnami, které snižují schodek rozpočtu v příštím roce pod 165 miliard korun, vláda nepřímo spojila svůj další osud.

Premiér připustil, že v pátek si "otestuje stanoviska stran" k personálním změnám ve své vládě. "Nepředpokládám, že bychom v pátek odcházeli s personální rekonfigurací vlády," dodal ale. Například ODS velmi tvrdě žádá odchod ministra vnitra Martina Peciny, hrozí i možným stažením ministrů, které do úřednické vlády nominovala.

ČSSD chce dodatek k programovému prohlášení Fischerovy vlády

vloženo: 5. 10. 2009 13:00, autor: ČT24
aktualizováno: 5. 10. 2009 13:22

Jiří ParoubekJiří Paroubek

Praha – ČSSD chce, aby premiér Jan Fischer do týdne předložil politickým stranám k diskusi návrh dodatku k programovému prohlášení své vlády. Šéf strany Jiří Paroubek znovu zopakoval, že se dnešní schůzky předsedů politických stran nezúčastní, protože nemá smysl. ČSSD chce setkání jen předsedů stran, které nominovaly ministry do Fischerovy úřednické vlády – tedy schůzku Paroubka s Mirkem Topolánkem (ODS) a Ondřejem Liškou (SZ). Paroubek se dnes také vymezil vůči zástupcům TOP 09, protože tato strana nezískala své poslance ve volebním klání, ale tím, že odešli od KDU-ČSL.

"Pecina je dnes nejrazantnějším politikem ČSSD ve vládě, stranickou legitimaci odhodil víceméně formálně... On se brání jakékoli transparenci ve veřejné a státní správě," prohlásil Mirek Topolánek. Pokud Pecina ve vládě zůstane, je to pak vláda ČSSD se všemi důsledky, míní předseda ODS. 

Mirek Topolánek v OVM Mirek Topolánek v OVM

"To, že mě nominovala ČSSD, to je informace veřejná. Na druhou stranu já se o svých krocích nechodím radit do Lidového domu. Zdůrazňuji, že jsem maximálně nestranický a jestli ministerstvo někdo stranicky ovlivňuje, tak jsou to straničtí náměstci, kteří na ministerstvu stále ještě zůstali," reagoval na to ministr Martin Pecina.  

Nechce se mi tomu věřit ! Topolánek chce opět škodit !
Že by Topolánek zase chtěl tuhle zemi destabilizovat svržením premiéra a ukončit,tak poklidné vládnutí?Tady snad nikdy nebude dobře,dokud tam budou tací pánové versus Topolánek.Potom si zve stranu TOP09 prosím Vás tohle není politická strana,která by měla nějaký mandát o nás rozhodovat.Jako tohle je senzace,která opět se může stát jenom v této zemi.TOP09 se dostala na výsluní bez nějakých voličských hlasů.Za to můžeme děkovat médiím v ČR !!

Nevím co tomu předcházelo ale on ten návrh dal až na 20% ale politikové to zamítli.Kdyby to s tím snížením mysleli politici vážně tak by to odsouhlasili.Jenže komu sáhnete na peníze tak by se bránil.A možná by jsme hasili a dozvídali se kauzy na politiky.Takhle to alespoň oddálili a teď se derou k moci protože jim pan Pecina zatápí z jiné strany

Miroslav Kalousek (TOP 09)

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Dnes 14:10 - Praha

Paroubek: Langer by měl nejraději na ministerstvu vnitra loutku

To připomněl i šéf sociální demokracie Jiří Paroubek, když na večerní tiskové konferenci poukázal na to, že na mnohých ministerstvech jsou ve funkcích náměstků ministrů lidé, kteří budou kandidovat třeba i za ODS. Například prý náměstek ministra vnitra Jaroslav Salivar nebo náměstek ministra financí Ivan Fuksa.

Paroubek také naznačil, kdo podle něj za celým sporem o ministra Pecinu stojí. "ODS by se neměla nechat tahat do problému, který vytváří jediný člověk - a tím je bývalý ministr vnitra, místopředseda ODS Langer. Pan Langer má s ministerstvem vnitra a s osobou, která je v jeho čele, problém. Myslí si, že by ho měl řídit sám, nebo by nejraději měl nějakého loutkového ministra," uvedl Jiří Paroubek.

Martin Pecina a Eduard Janota Ministr vnitra Martin Pecina a ministr financí Eduard Janota na jednání vlády

Vláda musí dostat nový mandát

Senát jedná o Janotových úsporných opatřeních

vloženo: 5. 10. 2009 06:42, autor: ČT24
aktualizováno: 5. 10. 2009 13:45

Eduard Janota a Přemysl SobotkaEduard Janota a Přemysl Sobotka

Praha – Senátoři dnes začali jednat o osudu úsporného balíčku ke snížení rozpočtového schodku a o snížení platů ústavních činitelů. Poslanci už snížení navrhovaného rozpočtu přijali a přidali k němu také několik pozměňovacích návrhů. Úsporný balíček zřejmě senátoři schválí beze změn. Se schválením počítá i vláda, která už návrh rozpočtu poslala sněmovně. Otazníky ale visí nad osudem navazujícího zákona o snížení platů ústavních činitelů. Senátoři z ústavně-právního výboru zřejmě navrhnou zachování nezdanitelnosti peněžních náhrad ústavních činitelů. Místo toho chtějí větší snížení platů ústavních činitelů než o čtyři procenta, na nichž se shodla sněmovna. Výbor kvůli tomu patrně požádá o odklad schvalování příslušné normy.

Nevím co tomu předcházelo ale on ten návrh dal až na 20% ale politikové to zamítli.Kdyby to s tím snížením mysleli politici vážně tak by to odsouhlasili.Jenže komu sáhnete na peníze tak by se bránil.A možná by jsme hasili a dozvídali se kauzy na politiky.Takhle to alespoň oddálili a teď se derou k moci protože jim pan Pecina zatápí z jiné strany

Senát Parlamentu ČR

Politický bordel v této zemi.............!

Slušný člověk mě snad odpustí ale slušněji to už nelze nazvat ! http://meritokracie.sdeluje.cz/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář