Cizincem v rodné zemi

14. únor 2010 | 19.59 |
› 

Cizincem v rodné zemi

Okupován politiky, kteří za peníze neváhají prodat vše. Od pozemku až po národní hrdost, rodný jazyk či snad i vlastní lid neb i manželku.

Ludmila Havránková na posledním úseku dálnice D11 u Hradec Králové,
 kde se staví bez stavebního povolení.


Někomu se to může zdát jako ješitná malichernost zhrzeného vlastence. Ale nejde o to zkoušet někoho, jak se má věšet naše státní vlajka s ohledem na postavení barev či znalost slov České hymny.

http://blog.vlastenci.cz/komentare/proc-se-vzdavame-masaryka/

Userbar
s vlasteneckou tématikou
Určitě bychom zjistili, že spousty lidí má velké mezery. Ale mne zajímá něco daleko problematičtějšího a veskrze podlejšího. Nedávno jsme měli možnost sledovat pana premiéra J.Fischera na ČT24 kterak informoval národ o takzvaném Exit Strategy!
Už dříve jsem se rozčiloval nad Czech Point Ivana Langera v roli ministra vnitra. Nebo také eGoverment (elektronizace veřejné správy) Posteskl jsem si, že tip tohoto člověka který vyrostl na panelovém sídlišti, jako obyčejný hoch který také jídal chleb s máslem by se neštítil používat mezi jmény Von.


Ale zřejmě to způsobili otřesy při nastřelování vlasů, které absolvoval již třikrát.
Bydlím v Havířově a nové ekologické autobusy jsou opravdu dobrá věc.
Jen nevím, jestli musí Český výrobek ekobus-city vozit na boku nápis:

Do you want? To breathe clean air!
Když už je to tak nutné aby anglicky hovořící lidé věděli, že jsme světová třída (Welt klasse) tak proč nad tím anglickým nápisem větším písmem není napsáno Česky Chcete dýchat čistý vzduch? Máme pro vás ekobus! Tento nápis tam sice je ale menší a ještě jen vzadu. V televizi se setkáváme s pořady Live (živě) a některým starším občanům se ozývá v uších varovné  Achtung Achtung.  Možná se to někomu zdá přehnané ale nerad bych aby celá zem byla jako v Ruských Karlových Varech. Tam popřeli úplně vše nejen jazyk ale i architekturu a měnu. Bohatí Rusové si eurem kupují a staví nehledíc historického centra či chráněné krajinné oblasti na okraji. Za pár let tam bude více pravoslavných kostelů nežli samopalů AK-47 v Moskvě. Radní ve Varech nechtějí ani na seznam Unesco celé město, brzdilo by to ‘Ruskou‘ expanzi rozvojových aktivit (Werner Hauptmann ODS primátor Karlových Varů) Na tuto mafii či Ruskou oligarchii je zřejmě krátká i nejvyšší státní zástupkyně R.Vesecká. ta má ale momentálně problémy s jednou Open Card (Volná Karta?) :)Vždy když jsem chodil nakupovat s manželkou tak jsem se snažil po vzoru M.Gandhího upřednostňovat domácího výrobce mléka,cukru,másla,mouky a podobně. Dnes už si nejsem jistý ani rohlíky či chlebem. Vždy si říkám, že péct může u nás, ale peníze nám tu nechat nemusí.
Vždyť značku Klasa může mít i Rakouský jogurt.
 Velkou čárou přes moje úsilí je většina nakupujících a klesající životní úroveň či pověstná Česká vlastnost šetřit na všem.
Nemohu se zlobit, když maminka s malým klukem bere místo Českého másla za 26 Kč Rakouské máslo za 18 Kč.
Dumping je také určitě cizí slovo i našim politikům. Jinak hezky česky zní dovozní přirážka či ochrana domácího výrobce. Klausovo okřídlené heslo " Neviditelná ruka trhu vše vyřeší " nabírá až děsivě destrukční obrysy, které jsou čím dál více zřetelnější.
Pochopím nápisy Emergency-Záchranný v nemocnici, všichni jsme si zvykli na mezinárodní název Ambulance-Sanitka a podobně a na dálnici Exit. Ale jsem si jist, že většina cizích nápisů popírá naší národní identitu. Kterou pomalu ztrácíme i tím že stát chystá prodej Památníku Jana Žižky v Trocnově. Ministerstvo kultury se neobává ani zahraničního kupce a památník ochrání smlouvou. Smluvní ochranu jsem viděl několikrát ve zpravodajství a pokaždé se prodloužila řada na Úřadu Práce. Kupující koupil firmu zachoval výrobu podle smluvního závazku ale v jiné zemi či státu. Jsme zemí nedozírných možností. Jinak si nelze představit, že v každé vládě jsme měli občany cizí národnosti ve funkci ministrů. Gustáv Slamečka je nejzřetelnější.
(Kolik je Českých ministrů na Slovensku?)
Nejsem xenofobní, ale stát si hýčká každého cizince či menšinu. Ale z našich daní není schopen ochránit práci a trh těm, kteří se stávají méněcennými cizinci ve vlastní zemi. Evropská unie nám zakazuje jakékoli zvýhodňování, ale nezakazuje nastavit přísnější předpisy či naše státní normy tak aby se vyplatil domácí dělník a snížilo jedovaté či nekvalitní zboží z asijského tržiště. Pokud toto nenastane pak poznáte do 20ti let Čecha podle plochých nohou a deformit dolních končetin. Asiaté získali Český trh nezískali naše srdce ale zdraví našich dětí určitě.
Jeden slogan z reklamy na kondomy odpovídal pojetí bývalého totalitního režimu s jeho dráty oplocené republice:
S kondomem to není žádný rajc, zato nedostaneš Ajc (AIDS)
Pokud jste dočetli až zde tak prosím oznámkujte příspěvek.
Nejde o mé ego ale statistiku a zjištění míry apatie národa.

Děkuji vám Radek Dvořák .
     

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

RE: Cizincem v rodné zemi henry dc 16. 02. 2010 - 00:43
RE(2x): Cizincem v rodné zemi meritokracie 16. 02. 2010 - 05:59
RE(3x): Cizincem v rodné zemi zuzana 17. 02. 2010 - 21:12
RE: Cizincem v rodné zemi vladimír 21. 02. 2010 - 13:16