Žena za pultem hlásí návrat... Nadšená Švorcová: J

14. listopad 2009 | 16.44 |

Žena za pultem hlásí návrat... Nadšená Švorcová: Já to věděla!


Jiřina Švorcová podepisuje DVD s filmem Král Šumavy, ve kterém ztvárnila jednu z hlavních rolí. Už moc se těší na DVD se Ženou za pultem.


PRAHA – Jiřina Švorcová (80) hlásí návrat! Po velmi úspěšném televizním odvysílání legendárního seriálu Žena za pultem se Švorcovou v hlavní roli se všichni příznivci starých českých seriálů dočkají i vydání na DVD. "Mám z toho obrovskou radost, to je ten nejhezčí dárek, i když trošku opožděný, jaký jsem mohla dostat k osmdesátým narozeninám, které jsem měla v květnu. Žena za pultem je vynikající seriál Jaroslava Dietla, který slavil velké úspěchy i po světě a já věděla, že jeho čas ještě přijde!" řekla Nedělnímu Aha! sama Jiřina Švorcová.

»Dévédéčka« se seriálem Žena za pultem budou vycházet v limitované edici ve spolupráci s Nedělním Aha! a celý seriál vyjde na šesti DVD. "Každé DVD bude obsahovat dvě epizody. První se objeví na novinových stáncích, a poté i v Tesku, už 7. září," prozradil Nedělnímu Aha! Ivan Martínek z vydavatelství Prague Promotion. "V rámci kolekce Jaroslava Dietla jednáme s paní Dietlovou o vydání všech jeho televizních děl na DVD. Pokud všechno dobře dopadne, vydáme i jeho další seriály, jako například Byli jednou dva písaři, Muž na radnici, Plechová kavalérie či Okres na severu," řekl nám Martínek. "V Okresu na severu jsem hrála manželku Jardy Moučky, tak to se už moc těším, jak se na ten seriál podívám," neskrývá své nadšení Jiřina Švorcová.

Kliknutím zvětšteNárodní umělkyně, bývalá členka ÚV KSČ a držitelka těch nejprestižnějších komunistických ocenění, už bezmála 20 let nedostává žádné role. Až na výjimky naše televize nevysílají filmy či seriály s ní a ani nedostává nové nabídky. V Ženě za pultem si v roce 1977 se Švorcovou zahrála celá plejáda našich nejpopulárnějších herců a nechyběla ani tehdy mladinká Hana Maciuchová."Po divadle se mi stýská, ale dnes už jsem ve věku, kdy bych mohla být kvůli zdraví nespolehlivá, a proto bych už žádnou divadelní nabídku nepřijala, ale o televizní nebo filmové bych přemýšlela. Záleželo by především na tom, zda by mi ta role seděla," přiznává Švorcová.

Kdysi velmi populární herečka tak málem po dvaceti letech života v ústraní zažije velkolepý návrat do českého showbyznysu. "Už se těším na křest DVD Žena za pultem, který má být koncem září. A představte si, že mi vytisknou i podpiskarty a v obchodních domech budu mít sérii autogramiád. Snad na nich budou takové návaly jako před lety v obchodních domech v NDR, kde mě museli hlídat policisté, aby mě ty davy příznivců Ženy za pultem neumačkaly. Představte si, taková stará bába, a teď si budu připadat jako nějaká hvězda. Hlavně aby mi sloužilo zdravíčko a já si všechnu tu parádu mohla pořádně užít," dodala se smíchem Jiřina Švorcová.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře