Arthur Robert - Tajemství strašidelného zámku

20. únor 2010 | 15.05 |
Středa, 24 Červen 2009 08:59

arthur-robert-tajemstvi-strasidelneho-zamku

Všichni tři chlapci bydlí v Rocky Beach, malém městečku na pobřeží Tichého oceánu, vzdáleném jenom několik kilometrů od Hollywoodu. Bob Andrews je malý, ale obratný mládenec, přemýšlivý, hloubavý typ, i když má sklony k dobrodružství. Petr Crenshaw je poměrně vysoký a svalnatý a o Jupiterovi Jonesovi by se dalo říci, že je tlustý a trochu nemotorný. Už jako malému se mu kvůli tomu ostatní smáli. Proto vždy chtěl, aby ho lidé brali vážně a tak jen co se naučil číst, četl všechno co se mu dostalo do rukou a nejvíc ho zaujaly knihy o kriminalistice a psychologii. A protože měl dobrou paměť, zapamatoval si téměř všechno co přečetl a moc rád o všem diskutoval, takže i učitelé ve škole pokládali za moudřejší nepouštět se s ním do debaty o rozličných faktických problémech. Stávalo se jim totiž, že je často usvědčil z omylu. Tito tři podnikavci se nabídli najít A. Hitchcockovi strašidelný dům pro jeho nový film. Ve starých novinách se dočetli o Strašidelném zámku a samozřejmě se okamžitě rozhodnou ho navštívit. Velmi rychle zjistí, že přívlastek "strašidelný" není náhodný a s řáděním strašidla se setkávají na každém kroku.

Sérii knih o třech pátračích začal psát spisovatel Robert Arthur a postupně se přidávali i jiní autoři. Nevím přesně kolik knih bylo napsáno, ale ve slovenštině jich vyšlo cca 50.

Slovo autora

Četl jsem tuto knihu nejprve mým dětem a teď i vnoučatům a všem se vždy moc líbila. Moje děti na ní ještě teď v dospělosti rádi vzpomínají. Ještě jedna poznámka. V českém překladu, ze kterého jsem četl, se z neznámého důvodu Petr Crenshaw jmenuje Andy. Ve slovenském je Petr. Neznám originál a tak nevím co je správně.

Název díla: Tajemství strašidelného zámku
Autor díla: Arthur Robert
Namluvil:  Gerald roce 2009
Počet dílů: 19 kapitol
Celková délka: 4 hodiny 44 minut 31 vteřin
Hudební doprovod: ne
Dodatečné zvukové efekty: ne
Kvalita: 96 kbps, 44100 Hz. Stereo
Formát: mp3

Tajemství strašidelného zámku

Tři pátrači

Osudný rozhovor

Zpráva o Strašidelném zámku

Do strašidelného zámku

Hala ozvěny

Strašidlo telefonuje

V pasti

Muž s jizvou

Strašní duchové

Nešťastné uklouznutí

Cikánčina výstraha

Modrý přízrak

Značka Třech pátračů

Strašidlo v zrcadle

Mlha strachu

Zajatci v zámeckém vězení

Po otazníkové stopě

Rozhovor se strašidlem

Pan Hitchock uzavírá dohodu

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář