Paroubek o kongresu ODS: Ideová prázdnota a "legra

23. listopad 2009 | 18.44 |
› 

BSP Země

Paroubek o kongresu ODS: Ideová prázdnota a "legranda"


aktualizováno: 23. 11. 2009 13:52

Jiří Paroubek

Jiří Paroubek

Praha - Předseda ČSSD Jiří Paroubek odsoudil protilevicovou rétoriku víkendového kongresu občanských demokratů, paušální kriminalizace celé levice podle něj přinese ODS pouze setrvání fanatiků ve straně. Kongres prý potvrdil nulovou sebereflexi ODS a zároveň ideovou vyprázdněnost. V zápětí Paroubek ironicky strhal styl humoru, kterým se ODS na kongresu prezentovala. Za hlavního strůjce označil "takřečené íčko", což je podle něj mafiánské označení Ivana Langera.

"Česká pravice měla těžký víkend. Myšlenková potence nic moc, ale o to více invektiv na politické soupeře," uvedl předseda ČSSD s tím, že kongres byl plný nemístné "legrandy". Paroubek označil programový návrh ODS nazvaný Vize 2020 za "tři stránky poměrně zmateného obsahu." Předseda ČSSD očekával dokument hutného textu, ale nad třístránkovým prázdným textem vyjádřil zklamání.

Jiří Paroubek:

"Že jsem se v jakési sjezdové alegorii objevil já, objevila se tam moje manželka, byla alegorie jistě plná vtipu.

Ale hovořit o naší Tony (Paroubkova fena Baseta), jako o zbytcích psa, je opravdu příliš i na naši modrou gaskoňskou basetku, cítí se tím velmi dotčena."

Paroubek nešetřil ani komentátora ČT Václava Moravce, kterého prý jinak považuje za objektivního, který se prý přidal k rétorice ODS v otázce orientace sociálních demokratů na Rusko. I Karel Schwarzenberg v Paroubkových očích přestal předstírat jakoukoli slušnost, když přirovnal ČSSD k prodejné slečně.

Co k tomu dodat ?Převzato z diskuze čt24

merit, 23. 11. 2009 16:51

Samozřejmě důvod k oslavě je na druhé straně
Tím,že byl pan Topolánek opět zvolen a očištěn grémiem ODS od jeho kauz,které tady nadělal!Tak druhá strana ČSSD má důvod k oslavě ,jelikož můžou neustále připomínat,že ODS si nezměnila tvář osobnosti strany a politiky,kterým,že směrem půjdou!Ono nestačí říci jenom ano pochybil jsem a teď budu jiný a na všechno si budu dávat pozor!Totiž arogance a bezohlednost v tom člověku je a bude pořád.Jestli jde ODS jen o to jak se dostat zpět k moci člověkem,který vyloženě poškodil svými výroky ČR v EU a parlamentu,tak potom kde je ODS,která nám tady káže tu nejryzejší spravedlnost!Jestli grémium ODS po tomto víkendu zvítězilo musím ,říci naopak prohrálo!Lidé si jsou vědomy zadluženého státu velké nezaměstnanosti a zavírání podniků kde na jedné straně to převzal podnikatel,který to nechal vytunelovat.Takových podniků co prosperovaly bylo hodně!Velká nezaměstnanost nahrává sociální demokracii,kde člověk nebo občan byl na straně pravice se nakonec dostane na rozcestí koho,že volit!Potom dojde k názoru,že je to vlastně jedno jestli tam bude pravice nebo levice za každého režimu a nebo vládnutí ty podniky se tunelovaly vesele dál!Jestli s tímhle nezačne ani jedna vládnoucí strany něco dělat tak naše zadluženost nás všech a včetně našich dětí,která je dnes na hlavu 122 000Kč bude větší!Jestli občan si myslí,že teď se ho to netýká dělá chybu a dost velkou.Veškeré zdražování bohužel poroste a příjmy budou klesat a ekonomické nůžky rozevírat až tam,kde bude tato zem vyždímána a vytunelována kde už nebude pomoci!Už teď byly náznaky,že naše hospodárnost za minulých vlád vedla k ekonomice Maďarska a končilo by to Argentinou!Je na nás na všech až půjdeme k volbám jestli kandidáty vybírat a nebo tam hodit jen volební lístek co nám ho naservírovaly politické strany!Změnu lidí při té volbě změní pouze ten volič ,že zaškrtne svého kandidáta.Já osobně i když nejsem sympatizant parlamentních stran ODS volit nebudu svým hlasem a vhození do volební urny bych dal ,tak sobě najevo ,že Topolánkovi kauzy arogance a nahoty schvaluji!Takže ODS to určitě nebude !
 • Váš názor byl již započtenVáš názor byl již započten-2
  pravda zvítězí, 23. 11. 2009 17:02
  takže zvolíš Kalouska ?
  • Váš názor byl již započtenVáš názor byl již započten2

   merit, 23. 11. 2009 17:09
   RE: takže zvolíš Kalouska ?
   To bych si naběhl stejně tak jako u ODS!Volbu samozřejmě si nechám pro sebe jako každý volič ale KSČM to nebude to vím jistě!Nejraději bych tam nechal vládu odborníků a hlavně premiéra pana Fischera jelikož takového premiéra už tato zem mít nebude!
 • Názor se mi nelíbíNázor se mi líbí0
  tornado, 23. 11. 2009 17:14
  RE: Samozřejmě důvod k oslavě je na druhé straně
  TAKŽE ? Volit Věci veřejné ?

Fischerova vláda trhá rekordy, v důvěře předstihla prezidenta

23. listopadu 2009  15:49,  aktualizováno 16:34
Úřednická vláda Jana Fischera dál sbírá pozitivní body u veřejnosti. V průzkumu CVVM ze začátku listopadu jí důvěřuje 71 procent lidí, nejvíc v samostatné ČR a víc než prezidentovi. Ten si v době vrcholící debaty o Lisabonské smlouvě také polepšil, stejně jako zákonodárci.
Důvěra ve Fischerův kabinet se vymyká i předchozí úřednické vládě Tošovského.foto: David Neff, MF DNES

Důvěra ve Fischerův kabinet se vymyká i předchozí úřednické vládě Tošovského.

Tak vysokou důvěru zaznamenal naposledy v roce 1991 federální (69 %) a národní kabinet (81 %).

Obecně je zřejmé, že lidé mají více v oblibě a více důvěřují vládě úřednické než politické. Fischerův kabinet se ale vymyká i této předchozí české zkušenosti

"Úřednická vláda Josefa Tošovského (leden až červenec 1998, pozn. red.) měla po celých sedm měsíců mezi 39 a 50 procenty," řekl iDNES.cz autor průzkumu Daniel Kunštát z CVVM.

Lisabon v důvěře v prezidenta velkou roli nehrál

Prezidentovi důvěřuje 68 % lidí, tedy o sedm procentních bodů více než v posledním šetření na konci září.

Průzkum probíhal od 2. do 9. listopadu, prezident ratifikoval Lisabon třetího. Podle Daniela Kunštáta z CVVM se ale debata a následný podpis Lisabonské smlouvy do výsledku průzkumu příliš nepromítly. Navíc Václav Klaus se dlouhodobě pohybuje nad šedesáti procenty.

Důvěra k ústavním institucím

"Pro lidi byla Lisabonská smlouva okrajové téma. Spíš obecně vzrostla důvěra v ústavní instituce, lidé se s nimi víc identifikovali.  Spíš může jít o reflexi mediální diskuse kolem Listopadu 1989," vysvětlil Kunštát iDNES.cz.

Faktem je, že před dvacetiletým výročím sametové revoluce si polepšili i zákonodárci: Senátu věří 22 procent respondentů místo zářijových osmnácti, Sněmovně 20 procent po předchozích čtrnácti.

Jen osm procent respondentů je spokojeno s politickou situací, toto číslo se o tři body zlepšilo. Neutrálně se k této otázce postavila čtvrtina lidí, necelé dvě třetiny pak jsou s politikou nespokojené.

 • merit, 23. 11. 2009 17:44
  RE: RE: Samozřejmě důvod k oslavě je na druhé straně
  Budu upřímný a beru to vše co tu nadělala minulá vláda!Jestli od roku 2006 se Topolánkovi nepodařilo sestavit ani na potřetí fungující vládu,která potom ztratila důvěru i v poslancích,tak přeci nebudu opakovat to co tady bylo.Nová tvář ODS by dala jiné lidi do vlády při jejich výhře ale Topolánek má své oblíbence a stínové kostlivce ve skříni!Já se nechci vracet tam kde jsme byli před třemi roky a to na rok 2006 a neschopnost vlády Topolánka do dalších let!
Vláda Mirka Topolánka (9. 1. 2007)
Jmenování nové vlády (9. 1. 2007); MUDr. Mgr. Ivan Langer - ministr vnitra a ministr informatiky
Jmenování nové vlády (9. 1. 2007); Karel Schwarzenberg - ministr zahraničních věcí
Jmenování nové vlády (9. 1. 2007); JUDr. Vlasta Parkanová - místopředsedkyně vlády

Jmenování nové vlády (9. 1. 2007); JUDr. Cyril Svoboda - ministr vlády ČR, předseda Legislativní rady vlády ČR
Jmenování nové vlády na Pražském hradě (9. 1. 2007)
Jmenování nové vlády (9. 1. 2007); RNDr. Alexandr Vondra - místopředseda vlády pro evropské záležitosti

Dál pokračujte http://meritokracie.sdeluje.cz/1889-projev-mirka-topolanka-o-snech-ods.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře