Fischer na pátek pozval lídry stran k jednání

6. říjen 2009 | 13.20 |
› 

Fischer na pátek pozval lídry stran k jednání o mandátu vlády

pane Fischer na rovinu Vám sděluji
Když nebudou chtít slyšet na Vaše požadavky jakožto premiéra této země.Klidně jim to přenechte ať nesou zodpovědnost co tady nadělali .Vůbec se nestresujte ,totiž této zemi není pomoci dokud tam budou ti,co nás přivedli na buben.Jen ať se ukáží jak nás zase budou zadlužovat.Vám jen přeji klidný pohodový život.Takového premiéra tady už dlouho mít nebudeme.Vy totiž nemusíte jezdit na kole a žadonit o hlasy.Vy to nepotřebujete Vaše činy jsou vidět.Bohužel někomu vadíte až moc ale v tom ať si udělá občan jasno sám

vloženo: 5. 10. 2009 14:37, aktualizováno: 5. 10. 2009 15:32

Jan FischerJan Fischer

Praha - Premiér Jan Fischer pozval na pátek lídry stran, jejichž poslanci podpořili úsporný balíček ministra financí Eduarda Janoty, na schůzku o mandátu vlády do voleb v roce 2010. Tedy všechny kromě šéfa KSČM Vojtěcha Filipa. S prioritami doplněného mandátu vlády chce Fischer seznámit také Poslaneckou sněmovnu, a to v době, kdy bude projednávat rozpočet na příští rok, tedy přibližně 20. října.

"Rád bych slyšel stanoviska jednotlivých politických stran," vysvětlil Fischer. Sám chce lídry stran seznámit s prioritami, u nichž on sám považuje za nutné, aby se na ně vláda soustředila. Věří, že páteční schůzka nebude poslední a rozhovory budou pokračovat.

Pro takzvaný Janotův balíček nehlasovali na konci září ve sněmovně jen poslanci KSČM. S legislativními změnami, které snižují schodek rozpočtu v příštím roce pod 165 miliard korun, vláda nepřímo spojila svůj další osud.

Premiér připustil, že v pátek si "otestuje stanoviska stran" k personálním změnám ve své vládě. "Nepředpokládám, že bychom v pátek odcházeli s personální rekonfigurací vlády," dodal. Například ODS velmi tvrdě žádá odchod ministra vnitra Martina Peciny, hrozí i možným stažením ministrů, které do úřednické vlády nominovala.

Fischerovi jeho ministři v tyto dny připravují své návrhy programových priorit za jednotlivá ministerstva. Předseda vlády ale na dnešním brífinku zdůraznil, že do tvorby doplněného programového prohlášení hodlá sám aktivně vstupovat.

V popularitě vedou Schwarzenberg a Sobotka z ČSSD, dohání je Kalousek

velikost textu:
5. října 2009  15:05
O první příčku v žebříčku popularity politiků se dělí Karel Schwarzenberg z TOP 09 s místopředsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Obě jména se na špici popularity vyskytují letos pravidelně. Miroslav Kalousek přebral bronz Pavlu Bémovi. V září klesla popularita třeba Mirku Topolánkovi nebo Cyrilu Svobodovi.
Nejoblíbenějšími politiky v zemi jsou Karel Schwarzenberg a Bohuslav Sobotka.foto: MF DNES

Nejoblíbenějšími politiky v zemi jsou Karel Schwarzenberg a Bohuslav Sobotka.

Schwarzenberg se Sobotkou získali shodně nadpoloviční podporu od respondentů, oba 51 procent, ukázal výzkum STEM. Ani jeden z nich není na čele žebříčku popularity žádným nováčkem, oba pravidelně pozitivně hodnotí nadpoloviční počet dotazovaných.

Miroslav Kalousek získal kladné body od 43 procent lidí, stejně jako v červnu. V červnu třetímu nejpopulárnějšímu politikovi, pražskému primátorovi Pavlu Bémovi, se místo nepodařilo obhájit. Klesl o čtyři procenta a je tak na stejné úrovni jako jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Vývoj popularity lídrů stran od září 2007 do září 2009 (součty odpovědí

Zářijové politické rošády kvůli odložení a později i zrušení předčasných voleb se na popularitě našich politiků příliš nepodepsaly. Oproti červnu ztratili jen předsedové lidovců a občanských demokratů, Cyril Svoboda a Mirek Topolánek.

Kladné hodnocení kleslo od června i tehdejší jedničce na žebříčku, Bohuslavu Sobotkovi (o pět procent) nebo jeho stranickému kolegovi Lubomíru Zaorálkovi (o tři procenta). Ještě víc ale padala popularita politiků z ODS. Pavel Bém, Petr Bendl, Petr Nečas, Petr Gandalovič nebo Mirek Topolánek ztratili mezi třemi až pěti procenty.

Zástupci dalších tři parlamentních stran, zelených, komunistů a TOP 09, změny nezaznamenali. Podle autorů výzkumu to v případě Kalouska a Schwarzenberga z TOP 09 znamená, že se na ně sice názor veřejnosti nezměnil, v žebříčku si ale polepšili díky neúspěšným soupeřům.

Kladné hodnocení stouplo jen místopředsedům Romanu Onderkovi z ČSSD a Davidu Vodrážkovi z ODS. Přestože jejich popularita stoupla, existuje stále víc než třetina respondentů, která je nezná vůbec.

Kam dál?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře