Preference se mění ze dne na den a pupky nám drží

6. říjen 2009 | 13.17 |
› 

Komunistická strana byla nalákána na úplatek aby ztratila voliče .V malé míře se to někomu opravdu podařilo.Na tom všem mohla získat voliče jen jedna strana TOP 09,která se dnes pyšní s 12,5%.Jde o boj se udržet u moce za každou cenu.Takže předpokládejme jestli vede ČSSD tak do jednoho měsíce tu máme další upečenou kauzu na objednávku.Chci jenom říct,že do řádných voleb to bude tady v tom politickém divadle ještě hodně zajímavý!Nehledě na to,že státní dluh se blíží pomalu ke státnímu bankrotu.Čím větší zadluženost občanů tím málo bude výdajů do sociální politiky.No máme se ještě na co těšit.Oprášit opasky a udělat o dvě dírky zpět budeme muset všichni.Na vyjímku politiků těm je stále dovoleno nosit šle!!!

Místopředsedové KSČM Jiří Dolejš a Čeněk Milota se vzdali svých funkcí ve straně kvůli korupční aféře spjaté s loterijním zákonem. Ústřední výkonný výbor rezignace přijal a Dolejše navíc vyzval, aby zvážil, zda bude nadále vykonávat funkci poslance. Dolejš to odmítl. Rezignoval také generální sekretář KDU-ČSL Jiří Stodůlka.

Kauza sponzorování politických stran

audio: ČTK

KDU-ČSL přijala rezignaci Stodůlky kvůli loterijnímu lobbování

Průzkumy stranických preferencí z posledních dnů se shodují na prvenství ČSSD. Po včerejších číslech od agentury SANEP dnes s podobnými výsledky přišlo CVVM. Volby, které se měly konat už tento víkend, pohřbil obrat sociálních demokratů, kteří sami původně předčasné hlasování žádali.
Předseda ČSSD Jiří Paroubek na jednání Poslanecké sněmovny. (15. září 2009)foto: Michal Šula, MF DNES

Předseda ČSSD Jiří Paroubek na jednání Poslanecké sněmovny. (15. září 2009)

Se 32 procenty hlasů si ČSSD udržuje poměrně bezpečný náskok před ODS (28,5 %). Statistická chyba sice u podobných průzkumů bývá kolem dvou procent, včera ale průzkum agentury SANEP přisoudil ČSSD vedení dokonce o 7,6 procentního bodu.

Podle CVVM by se do Sněmovny dostala i TOP 09 (12,5 %), komunisté (12 %) a lidovci (6 %). Z dalších stran, které agentura zmínila, dosáhli zelení a Věci veřejné po 3 procentech a Suverenita Jany Bobošíkové 1,5 %. Žádná další strana nepřekročila ve volebním modelu 1 %.

Oproti minulému průzkumu CVVM si značně polepšila zejména sociální demokracie, a to na úkor komunistů. Mírně získali lidovci, malé oslabení agentura uvádí u ODS a TOP 09 (o jeden, respektive půl procentního bodu).

Průzkum CVVM se konal mezi 21. a 28. zářím, účastnilo se ho 1 074 lidí. K volbám by přišlo 54 % dotázaných, což je značně méně než účast při posledním výběru poslanců v roce 2006 (tehdy dorazilo 64,5 procenta voličů).

Dluh Česka dál narůstá, každý Čech dluží přes 111 tisíc

8. října 2009  14:06,  aktualizováno 14:48
Státní dluh České republiky vzrostl do září na 1, 168 bilionu korun. Od počátku roku se tak zvýšil o zhruba 169 miliard. Na každého Čecha připadá dluh více než 111 tisíc korun.
Ilustrační fotofoto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Stát si letos kvůli krizi napůjčoval víc, než měl původně v plánu. "Vzhledem ke světové finanční krizi, a tím i vyšší výpůjční potřebě vlády, byly překročeny vyhlášené cíle finančního programu," upozornilo ministerstvo.

Jak vzniká dluh

Státní dluh tvoří dluhy vlády a vzniká především hromaděním schodků státního rozpočtu.

Financován je pokladničními poukázkami, státními dluhopisy, přímými půjčkami nebo například půjčkami od Evropské investiční banky.

Již na počátku června ministerstvo zvýšilo kvůli ekonomické krizi odhad, kolik peněz si bude muset letos půjčit. Zatímco v prosincové strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2009 počítal úřad s nejvýše 148,4 miliardy korun, v červnu to bylo přibližně 280 miliard korun.

Důvodem růstu dluhu jsou mimo jiné zahraniční emise státních dluhopisů.

Státní dluh spolu s dluhy zdravotních pojišťoven, mimorozpočtových fondů a místních rozpočtů vytváří takzvaný veřejný dluh.

Podle analytiků je současný veřejný dluh ve srovnání s okolními zeměmi relativně nízký a stabilizovaný, ale hrozí jeho výrazný růst.

Další fotkyVývoj českého státního dluhu

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře