Politika pana Jana Zahradila

6. listopad 2009 | 18.30 |
› 

Nežvanil jsem v Bruselu naplano, odpověděl Zahradil na účet od ČSSD

velikost textu:
2. června 2009  11:50,  aktualizováno 13:42
Nebál jsem se a neuhýbal, nežvanil jsem naplano. Tak odpověděl lídr ODS pro eurovolby Jan Zahradil na dotaz čtenáře iDNES.cz, proč ho volit. V chatu přišla totiž řeč i na plakát ČSSD, který hlásá, že každé Zahradilovo slovo v europarlamentu přišlo poplatníky na 18 tisíc korun.

"Už mě docela unavuje odpovídat na nesmysly o mém údajném mlčení v EP, které šíří Paroubek a spol. Každý z nás mluvil jen ke 'svým' tématům a ne jako brouk Pytlík ke všemu," ohradil se Zahradil proti plakátu.

Předvolební plakáty ČSSDAčkoliv Zahradilova docházka do Evropského parlamentu - 77,52 % - nevypadá opticky špatně, mezi českými europoslanci je druhá nejnižší. - o kampani ČSSD proti Zahradilovi čtěte zde

Zahradil tvrdí, že si znovuzvolení zaslouží také proto, že neudělal zemi ostudu. "Mohl byste se projít po Evropském parlamentu a zeptat se, komu tam něco říká mé jméno. I lidé, kteří mě nemají rádi, mě v EP respektují," dodal europoslanec.

Hodně otázek se týkalo také klíčového dokumentu pro budoucí uspořádání evropy - Lisabonské smlouvy. "Jste pro LS? Odpovězte pouze ano, nebo ne!" vyzýval tazatel s nickem generál Ugarte.

Odpovědi jana zahradila čtěte zde

Lídr ODS pro eurovolby v chatu iDNES.cz

Zahradil odpověděl jednoznačně ne. A proč tedy kandiduje za stranu, která smlouvu prosadila v českém parlamentu? "Protože znám okolnosti, za nichž byla dojednána, vím, že premiér neměl možnosti jednání o ní vetovat, a chápu, že pokud ji jménem vlády podepsal, byl také povinen zajistit její ratifikaci."

Jan Zahradil je jedničkou na kandidátce občanských demokratů a aktivně se zapojil například do negativní útočné kampaně, k níž se ODS letos odhodlala. Na kanálu ODS na serveru YouTube například účinkoval ve videu, v němž si zahrál na účast při sjezdu ČSSD.

"Slibujte dál, pokud možno každému všechno. Slibem nezarmoutíš, jak se říká, a s jejich plněním se pak nebudete muset obtěžovat," říkal Zahradil před aranžovanými sociálnědemokratickými kulisami. Pak střihač ODS zařadil Bohuslava Sobotku (ČSSD), který souhlasně pokyvuje hlavou. - čtěte Slibem nezarmoutíš, pozdravil Zahradil sjezd ČSSD

JAN ZAHRADIL

Absolvoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze, pracoval ve výzkumu. V letech 1990-1992 byl zvolen poslancemFederálního shromáždění. Byl poradcem předsedy vlády pro zahraničněpolitické otázky.

Od roku 1998 byl poslancem, od roku 2001 místopředsedou ODS. Plnil i roli stínového ministra zahraničí za ODS. Působil jako předseda stálé parlamentní delegace do Evropského parlamentu, od roku 2003 byl jejím předsedou.

Po zvolení do EP v červnu 2004 se stal předsedou české delegace v parlamentní frakci ELS-ED a předsedou klubu ODS v europarlamentu. Jako poslanec EP působí ve Výboru pro rozvoj, v Dočasném výboru pro politické výzvy a rozpočtové prostředky rozšířené Unie v letech 2007–2013 a jako náhradník ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci.

Hovoří anglicky a rusky, pasivně německy a polsky. Je ženatý, má dvě děti.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře