Jen tak naokraj.....

30. prosinec 2009 | 20.56 |
› 

Jen tak naokraj.....
V této zemi jsme si už zvykli na Topolánky Paroubky apod.Tím,že jim tolerujeme zadlužování státu.Jestli je každému jasné tak každou vteřinu tato zem prodělává 7 450kč.A neumíme si vážit třeba pana Fischera,který si myslím trochu pozvedl prestiž české republiky.No jestli myslíte s Topolánkem a Paroubkem na věčné časy tak asi smýšlíte dobře.Ale rychle jste všichni zapomněli kde je tato zem po 20letech vládnutí našich poslanců a politiků.Možná je to pro někoho malý důkaz.No nic dalších 20let do bankrotu země nepotřebujeme ten přijde pod nadvládou těchto politiků dříve!Jen tak na okraj

Sociální demokraté v tichosti ODS navrhli, aby se zvýšil počet volebních obvodů, což by pomohlo největším stranám. K dohodě mezi Jiřím Paroubkem a Mirkem Topolánkem ale nedošlo.

195

228

289

345

396

493

euroekonom.cz/foto-vzhled/graf-bila1.png">

593

691

803

892

1000

1220

1997 1998 1999 2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009p

Státní zadluženost ČR rekordně roste pod taktovkou

předvolebních slibů... !

PARLAMENTNÍCH STRAN... !

Veřejný dluh České republiky 1 338 652895350,-Kč..!!!!

http://meritokracie.sdeluje.cz/4475-statni-dluh-v-cr-.html

Dan

, 29. 12. 2009 20:18

Petice studentů středních a vysokých škol: dopis Václavovi Klausovi k 20 výročí od sametové revoluce
Zveme Vás na přednášku a protestní průvod dne 16.1.2010. Přednáška bude probíhat v aule Filosofické fakulty University Karlovy Praha 1, náměstí Jana Palacha - začátek v 17,30( dotazy na tel.čísle Dan Šilhavý: 608 731 222). Odpověd na otázky po smyslu, úvahy o hospodaření státu za posledních 20 let , poselství Jana Palacha. Oficální předání petice studentů a dopisu presidentu ČR Václavovi Klausovi : Děkujeme,odejděte 2010 (Kdo když ne my,kdy když ne ted).
  • Názor se mi nelíbíNázor se mi líbí0

    merit, 30. 12. 2009 00:28
    RE: Petice studentů středních a vysokých škol: dopis Václavovi Klausovi k 20 výročí od sametové revoluce
    Petice studentů středních a vysokých škol: dopis Václavovi Klausovi k 20 výročí od sametové revoluce Dobrý nápad kdo jiný tady může změnit politickou situaci než studenti.Lidi mají strach a raději budou pod mostem než v ulicích skandovat děkujeme odejděte škod v této zemi už bylo dost!!Máte moji podporu.
Šéf ODS Mirek Topolánek se v novoroční zdravici na své internetové stránce k roku 2009 vyjádřil jasně: "Pokládám ho za nejhorší za dvacet let od revoluce." Tak by ho mohla vnímat i jeho ODS. Přišla nejdřív o vládu a ve Sněmovně musí sledovat, jak její hlavní soupeř Jiří Paroubek často prosadí, co ho napadne.

Mirek Topolánek uhájil funkci šéfa ODS. Zároveň řekl, že by se jí po volbách vzdal, když v nich strana neuspěje.


Ilustrační foto

Státní zadluženost ČR rekordně roste pod taktovkou

předvolebních slibů... !

PARLAMENTNÍCH STRAN... !

Veřejný dluh České republiky 1 338 652895350,-Kč..!!!!

Ilustrační foto

Chudoba akutně ohrožuje polovinu nezaměstnaných v České republice, tvrdí sociolog Jan Keller. K nejohroženějším skupinám prý patří mladé rodiny s dětmi a ženy samoživitelky. Keller si myslí, že ekonomická krize může situaci ještě zhoršit a hrozí, že přibude lidí, kteří do chudoby spadnou.

Ilustrační foto.foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto.

Polovina lidí bez práce je ohrožena chudobou, tvrdí sociolog Keller

Výpočet hranice chudoby se v každé zemi pohybuje podle vývoje průměrného příjmu a stanovuje se od příjmu těch, kteří v chudobě nejsou.

Velmi zjednodušeně lze podle Kellera říci, že v Česku žije pod hranicí chudoby jednotlivec, jehož měsíční příjem je pod hranicí 7000 korun, u dvou lidí žijících ve společné domácnosti je to společný příjem okolo 12 tisíc až 13 tisíc korun.

Počet nezaměstnaných v září přesáhl hranici půl milionu, a meziročně se tak zvýšil o více než 186 tisíc osob. V chudobě nyní podle statistik žije více než deset procent obyvatel. -

více čtěte Práci nemá více než půl milionu lidí

Keller, který učí na Fakultě sociáních studií Ostravské univerzity, dodal, že k chudobou nejohroženějším skupinám patří především mladé rodiny s dětmi a také matky samoživitelky, kterých je v Česku nyní téměř čtvrt milionu. Právě o těchto skupinách se na rozdíl od seniorů, kteří jsou chudobou rovněž ohroženi, podle Kellera zatím příliš nemluví.

Česko je stále evropskou zemí s nejmenším podílem lidí pod oficiálně stanovenou hranicí chudoby. Na druhou stranu však republika patří k zemím s nejvyšším podílem obyvatel, kteří jsou chudobou ohroženi. Keller se tak domnívá, že Česká republika velmi brzy dožene Evropu v té nejhorší možné oblasti, tedy v podílu lidí, kteří jsou chudí.

Stále více lidí míří do noclehárny

Například Charita Ostrava letos zaznamenala zvyšující se zájem klientů o její služby. "V noclehárně pro osoby bez přístřeší se jedná asi o dvacetiprocentní nárůst a u nízkoprahového denního centra je navýšení zhruba třicetiprocentní," uvedl ředitel Charity Ostrava Martin Pražák.

Dodal, že zcela nových klientů pak v noclehárně už nyní evidují o 56 procent více než v loňském roce. "Těch důvodů může být mnoho, určitě zde hraje roli ekonomická krize," míní Pražák.

Podle něj však na stávající nárůst vliv i systém výplaty sociálních dávek, kdy lidé pro dosažení většího příjmu musí dobrovolně odpracovat určité množství hodin. Pražák se domnívá, že tento systém je sice motivační, ale byl špatně připraven. Mnoho lidí by chtělo dobrovolně pracovat, ale pracovních nabídek je nedostatek.

Armáda spásy, která rovněž poskytuje sociální služby, sice zatím výrazný nárůst klientů nezaznamenala, ale podle oblastního ředitele Františka Krupy rovněž hrozí, že chudých bude přibývat. Už několik let vzrůstá počet lidí, kteří se zadlužují a na druhou stranu se lidem mnohem hůře shání zaměstnání.

Na problematiku chudoby chce upozornit i happening, který se ve středu koná na Masarykově náměstí v Ostravě, a to u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby.

Mapka nezaměstnanosti

Evropská komise vyhlásila rok 2010 Evropským rokem boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení. Cílem kampaně, na kterou bude vynaloženo 17 milionů eur, je stvrdit závazek Evropské unie rozhodným způsobem ovlivnit odstranění chudoby do roku 2010.Neřekl bych,že by se přední politici zajímaly co bude dál s touto zemí až bude na pokraji bankrotu.Čím více nás budou zadlužovat tím více nám svazují ruce abychom dluh spláceli.Titanic-versus-Česká zem v podpalubí nabírá vodu.!

meritokracie.sdeluje.cz/325-jen-tak-naokraj-2.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře