Marek Dalík už nechce být po boku Mirka Topolánka

7. listopad 2009 | 18.39 |
› 

Marek Dalík už nechce být po boku Mirka Topolánka, mediálního zájmu má už plné zuby.

Pravá ruka Mirka Topolánka si asi myslela, že bude jezdit s Mirkem Topolánkem na luxusní dovolené, předkládat velmi podivné smlouvy, které zavání podvodem a že snad zůstane mimo zájem médií. Takhle naivní by mohl být snad jen Ferda mravenec v pohádce pro děti . Dalík mu byl sice velmi podobný, ale ne svou naivitou, ale mravenčí prací, kterou potichounku vykonával.

Odcházím, protože už toho všeho mám dost, vzkázal Marek Dalík. Prý se chce stáhnout do ústraní a nabízí se i varianta, že odejde i do zahraničí.

Možná to měl udělat o trochu dříve než plánoval Mirkovi Topolánkovi dovolenou a setkání s různými vlivnými podnikateli a šéfy státních podniků. Možná by byl ještě dnes důvěryhodná osoba s takřka čistým štítem.

Poslední kapkou v rozhodnutí Dalíka odejít z očí médií bylo zveřejnění fotografií jeho luxusního bytu, který prodává.To ho doslova rozzuřilo. Média uvedla za kolik Dalík byt koupil a za kolik ho prodává a nahlédla i do jeho ložnice a koupelny. To už bylo na našeptávače expremiéra opravdu hodně a tak si sbalil kufry a chce zmizet někam pryč s dosahu nás špatných lidí.

Nejdřív si však chce chvíli odpočinout- zřejmě mu jeho měsíční dovolená před měsícem nestačila a tak bude dál odpočívat po namáhavé dovolené s Mirkem Topolánkem, která ho jistě musela hodně vyčerpat a stála ho přehršle úsilí, když médiím musel poté vysvětloval, jak to vše celé bylo. I když jeho tvrzení má závažné trhliny, tak se přeci hodně zapotil, než to vše dal dohromady, aby to vypadalo věrohodně. proto asi potřebuje náš nejslavnější a nejkontroverznější lobbista odpočinek.

Nutno říci, že už bylo na čase aby odešel. Ani by jeho kariéra nijak nestoupala, protože Topolánek složil svůj poslanecký mandát a možná hodlá také utéct z politiky. Kdo by mu pak dohazoval státní zakázky pro jeho firmu?

Nebo snad plánují útěk oba dva společně?

Jan Fischer měl o post eurokomisaře zájem, tvrdí Mirek Topolánek. Premiérův obrat nechápe. Podle šéfa ODS byl Fischer ještě v pátek připraven nominaci přijmout. Jeho slova o "rozdělané práci" Topolánek odmítá, podle něj lze najít jiného předsedu vlády.
Mirek Topolánekfoto: Michal Šula, MF DNES

Mirek Topolánek

K Fischerové nominaci na eurokomisaře politici podle Topolánkova vyjádření dospěli po "složitých jednáních" jako zatím k "jediné možné alternativě", kterou nebude ani jedna z velkých stran vetovat. ODS dosud prosazovala jako svého kandidáta Alexandra Vondru.

"Fischer sám o roli eurokomisaře projevil zájem, několikrát o tom sám jednal a včera také potvrdil, že je připraven nominaci přijmout. Nerozumím proto zcela obratu v názoru, který naznačují jeho poslední mediální vyjádření," uvedl šéf ODS v tiskovém prohlášení.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře