Topolánek: Vadím Sazce, tak jí seberu licenci !!

21. říjen 2009 | 18.34 |
› 

01_topolanek_ruce_sazka2.jpg

Topolánek: Vadím Sazce, tak jí seberu licenci !

Opět pěkná Topolánkovina! Vypadá to, že Topolánek dočista zešílel! Nebo má možná ještě úpal, který si uhnal na měsíční dovolené v Toskánsku!
Nejdříve prohlásil, že ví, že je nepohodlný několika velkým firmám a hned v zápětí jmenoval Sazku, kterou si hned vzal na paškál.

TOJESILA.CZ

"Chtěl bych změnit loterijní zákon", prohlásil Topolánek. Změna by se ale hlavně měla týkat právě Sazky u které nevylučuje i odebrání licence. Hospodaření Sazky se předsedovi ODS nelíbí - možná má ještě zaručené informace od jeho nedávného našeptávače Mirka Dalíka a tak proti Sazce spřádá pikle a chce jí přesunout někam do kouta.

Topolánek ze své pozice nyní nemůže odebrat Sazce licenci, ale už se zajímá o to, jak by toho mohl dosáhnout nějakou oklikou. Prý by to ale nějak snad šlo, prohlásil Topolánek v rádiu.

"Sazka je podnik, který je nastaven špatně. Výstavbou haly vyčerpává potenciál, který má být orientován na sport," řekl Rádiu Česko Topolánek. A upozornil, že do roku 2017 sport nedostane ze Sazky nic.

To ovšem pan Topolánek občanům zase lže a dokonce si troufnu tvrdit, že šíří poplašné zavádějící informace, které vůbec nikomu neprospívají. Je pravdou, že Sazka musela část svých sponzorských aktivit omezit kvůli výstavbě haly, ale nikoliv zcela přerušit. Sazka musí nejprve dostát svým závazkům u bank a poté může opět naplno podporovat sportovní a kulturní život. Právě v tento moment chce ale Topolánek na Sazku útočit . On totiž zřejmě neví jak je důležité splácet své dluhy. Sám totiž před lety figuroval ve firmě, která zabředla do dluhu v řádech desítek miliónů, a sám nic splácet nemusel. To ale není případ Sazky, která své dluhy řádně splácí.

Sazka tady funguje od nepaměti a vždy sportovce ze svých zisků štědře podporovala. Sázkový gigant nepodporuje jen sportovce / fotbal, hokej tenis a mnoho dalších méně populárních sportů/, ale spousty dalších kulturních činností a akcí, které jsou na jejich sponzoringu doslova závislé.

Změnou zákona a uvolnění trhu pro další stovky sázkových kanceláří by vznikly miliardové zisky, které by se ale těžko kontrolovaly a s podporou sportu a kultury by se v takovém měřítku jako dosud, nedalo vůbec počítat. Ledažeby Topolánek vytvořil nějaké nové ministerstvo, které by činnost stovek sázkových kanceláří hlídalo. Stálo by to opět miliardy a výsledek kontrol by byl, jak jinak než nulový.

Spíše se nabízí otázka, jestli nějaká významná společnost / třeba ta, co Mirkovi hradí jeho luxusní dovolené/ nemá zájem o nějakou tu licenci a tak Topolánek začal všemocně lobovat za odebrání licence Sazce.

Tato varianta se jeví jako nejpravděpodobnější.
Jeho soukromé zájmy jsou všemu nadřazené/ zcela jistě tento lobbing nebude zadarmo /, co však bude dělat sport a kultura bez sponzorských darů, ho nijak nezajímá - o tom se ve svých prohlášeních o zrušení licence Sazce nijak nezmiňuje!

mirek_topolanek

ing.Mirek Topolánek

předseda ODS
TOJESILA.CZ

Politická kariéra: V letech 1998–2002 byl předsedou senátního klubu ODS a od roku 2002 do roku 2004 pak byl místopředsedou Senátu. V listopadu 2002 se stal po Václavu Klausovi předsedou ODS. Za dobu Topolánkova předsednictví ODS vyhrála tato strana volby senátní, krajské, evropské, komunální a v roce 2006 i volby do Poslanecké sněmovny. V roce 2008 již jako strana vládní ODS drtivě prohrála krajské a senátní volby a ztratila tak všechny své hejtmany a rovněž i nadpoloviční většinu v senátu. Nejvyšší stranickou funkci však Topolánek i po těchto volbách, stejně jako v letech 2004 a 2006, obhájil. Od srpna 2006 do března 2009 zastával funkci premíéra.

15. září 2009 rezignoval na svůj poslanecký mandát. Nyní se rozhoduje o jeho setrvání v politické sféře a ve vedení ODS.

Zajímavosti: V říjnu 2006 se stal prvním českým předsedou vlády, který nedostal důvěru sněmovny a v březnu 2009 se stal i prvním premiérem, kterému sněmovna vyslovila nedůvěru.


vila4.jpg
topolanek-tvrdik.jpg
topol-vila3.jpg
topol-vila2.jpg
topol-vila.jpg
topol-vali.jpg
topol-utika.jpg
topol-toskana.jpg
topol-sixt.jpg
topol-renc.jpg
topol-indian.jpg
topol-bolek.jpg
simona-krainova.jpg
setkani2.jpg
setkani.jpg
roman-janousek.jpg
petr-gandalovic.jpg
pershing80-3.jpg
pershing64-2.jpg
pershing64-1.jpg
monte-argentario.jpg
milan-urban3.jpg
milan-urban2.jpg
milan-urban.jpg
marek-dalik.jpg
leto-topol.jpg
jachta.jpg
dalik-topol.jpg
cessna4.jpg
cessna3.jpg
cessna1.jpg
billboard2.jpg
billboard1.jpg
 
ales-rebicek.jpg

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře