Pro ty pochybovače o panu Fischerovi

16. listopad 2009 | 15.26 |
› 

Pro ty pochybovače o panu Fischerovi
pan Fischer co udělal ?Tato vláda vrátila této zemi klid.Korupcí a kauz bylo už dost!Za svoji působnosti v politice udělal více než politické špičky.Máme důstojného člověka v čele ČR.To je velká síla v EU ani si to neuvědomujeme ale ,to je nejhlavnější v dnešní politice.Jaký premiér takový stát !Kdyby tam byl Topolánek tak se na nás budou dívat,že nemáme studu.Kdyby tam byl Paroubek budou se na nás dívat ,že v této zemi už nemáme schopné lidi.A on se našel je to pan Fischer !Naše politika potřebuje nové tváře aby EU měla pocit,že nejsme těmi kauzami ovlivňovány.To myslím,že politik má být čestným člověkem aby ho nemohl někdo vydírat a podplatit.To u našich soudruhů Topolánka a Paroubka NENÍ MOŽNÉ ŘÍCI

Fischere, nechoď do Bruselu a zůstaň premiérem, přejí si čtyři z pěti Čechů


8. listopadu 2009  8:52,  aktualizováno 9:12

Hned 82 procent lidí odmítá odchod Jana Fischera na post eurokomisaře do Bruselu. Bleskový průzkum SANEP k aktuální politické situaci potvrdil rekordní oblibu ministerského předsedy a velkou důvěru v jeho vládu. Pro 60 procent obyvatel je lepším premiérem, než jeho dva předchůdci.
Jan Fischerfoto: Dan Materna, MF DNES

Jan Fischer

Jana Fischera by radši v roli českého eurokomisaře vidělo pouze deset procent dotázaných, vyplynulo z internetového průzkumu SANEP, který se uskutečnil ve dnech 6. a 7. listopadu.

Téměř tři čtvrtiny lidí si naopak přejí, aby vydržel v čele úřednické vlády a dovedl zemi k jarním předčasným parlamentním volbám.


Do hry se vrací ekonom Švejnar

Kandidát zelených se sešel s Paroubkem a s ministry

Podle mínění 82 procent dotázaných Fischer nejlépe reprezentuje a hájí zájmy České republiky. Tři pětiny soudí, že si do této doby vedl lépe než bývalí premiéři Jiří Paroubek a Mirek Topolánek.

Jiří Paroubek (ČSSD) a Mirek Topolánek (ODS)"Za pozornost stojí, že za nejlepšího premiéra považuje 23 procent dotázaných považuje Jiřího Paroubka v porovnání s Topolánkem a Fischerem," upozornil SANEP. Šéf ODS dopadl nejhůře, ve funkci premiéra si vedl jako nejlepší jen podle pouhých 17 procent dotázaných.

Na Fischerovi jako možném adeptovi na eurokomisaře se v týdnu shodly ODS a ČSSD. Premiér ale jejich nabídku odmítl s tím, že chce dokončit rozdělanou práci. -

více o Fischerově odmítnutí zde

Topolánek: Jeho obrat nechápu

Podle šéfa ODS se Fischer sám snažil dostat do Bruselu

Fischer uspěl i v dalším průzkumu SANEP, v němž lidé mohli od 2. do 6. listopadu dát hlas pouze jednomu ze čtyř nejvyšších politických představitelů země.

Prezident Václav KlausDůvěru mu vyjádřilo 55 procent dotázaných, prezident Václav Klaus zaostal o 22 bodů. Předsedovi Senátu Přemyslu Sobotkovi důvěřuje již jen 7 procent lidí. Poslední skončil s pěti body předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček.

"Prokázalo se upevňování důvěry a obliby premiéra Jana Fischera, který není zatížen vnitrostranickými rozbroji jednotlivých parlamentních politických stran a neprofiluje se kontroverzními postoji. Pro většinu široké veřejnosti se tak stává stabilním a důvěryhodným politickým prvkem," komentoval výsledky průzkumů SANEP.

Co je SANEP

SANEP (Středisko analýz a empirických průzkumů), je on-line výzkumným internetovým střediskem veřejného mínění. Získává informace od více než 115 tisíci registrovaných uživatelů.
Web:
www.sanep.cz

Ztrátu prezidenta Klause vysvětluje společnost jeho vyhraněnými postoji ke globálnímu oteplování, negativními postoji vůči Evropské unii, Ústavnímu soudu a také jeho neshodami s vedením ODS.

Reprezentativní vzorky byly u zmíněných průzkumů vybrány metodou kvótního výběru. Statistická chyba se pohybuje kolem +- 1,5 procentního bodu.

K nominaci Jana Fischera na nového českého eurokomisaře chybí už jen souhlas Václava Klause. Má ho přesvědčit to, že se ODS a ČSSD dohodly na rychlé výměně premiéra a společném kandidátovi. Tím by se mohl v řádu hodin po nominaci Fischera stát akademik Václav Pačes.
Premiér Jan Fischer je nejdůvěryhodnějším ústavním politikem v zemi, Topolánkovi a Paroubkovi přerostl přes hlavu. I to může být důvod jejich nečekané shody.foto: Michal Sváček, MF DNES

Premiér Jan Fischer je nejdůvěryhodnějším ústavním politikem v zemi, Topolánkovi a Paroubkovi přerostl přes hlavu. I to může být důvod jejich nečekané shody.

. Přehraj video

"Pokud prezident kývne, musela by se celá operace, tedy jmenování nového premiéra, odehrát během 24 hodin," řekl iDNES.cz zdroj blízký Jiřímu Paroubkovi.

Širší vedení ČSSD dnes uzavřeně jedná o modernizaci strany. Lze ale očekávat, že se Jiřího Paroubka budou spolustraníci ptát i na nového eurokomisaře a na to, zda je ochoten vzdát se prosazování současného komisaře Vladimíra Špidly.

V pátek večer se totiž objevila překvapivá zpráva, že se na jménu Jana Fischera shodli Jiří Paroubek a Mirek Topolánek. "Je dobré, aby veřejnost věděla, že lídři dvou nejsilnějších stran spolu čas od času jednají. Ale to neznamená velkou koalici," řekl dnes šéf ČSSD.

EUROKOMISAŘEM BUDE NEJSPÍŠ FISCHER

Na premiérovi úřednické vlády se shodla ODS a ČSSD

Plán poslat populárního premiéra úřednické vlády do Bruselu tedy nepopřel, stejně jako, zda je dohoda dohoda o Fischerovi definitivní. "V této chvíli je to předčasná informace," podotkl. Paroubek dnes na uzavřeném jednání členům ČSSD také řekl, že se jméno nového komisaře dozvědí až z novin.

Zdroj blízký vedení sociální demokracie iDNES.cz řekl, že existuje předběžná dohoda ČSSD a ODS na dvou scénářích. Podle prvního bude Klaus s výměnou premiéra souhlasit a všechno proběhne hladce. -

analýzu možné vládní rošády čtěte zde

ODS a ČSSD se shodly už na dvou jménech pro Brusel

Záložní plán počítá s tím, že by do Bruselu nešel Fischer, ale neupřesněný náhradník. Na něm se strany už také dohodly, navzdory tomu, že se ještě před pár desítkami hodin neuměli Topolánek s Paroubkem domluvit ani na jedné nominaci.

Politici včera na zveřejnění informace o Fischerovi reagovali zdrženlivě zejména proto, že Václav Klaus je nyní v USA. Do vlasti se vrací v neděli.

Předseda ČSSD Paroubek se také dnes hodlá sejít s kandidátem zelených na eurokomisaře, ekonomem Janem Švejnarem. Podrobnosti schůzky zatím nejsou známy.

Pokud by Fischer odešel do Bruselu a hledal by se nový premiér, je kromě ministrů Peciny či Kohouta favoritem akademik Václav Pačes. Jeho jméno potvrdily dva zdroje ze sociální demokracie.

"Pan Pačes je nepochybně solidní člověk," řekl ČTK místopředseda ODS Petr Gandalovič. Vše je ale podle něho věcí dohody na eurokomisaři. "Nevidím důvod, proč by ODS měla ustupovat od Alexandra Vondry," dodal.

KDO JE VÁCLAV PAČES

Václav Pačes se narodil 2. února 1942. Jeho otec patřil k zakladatelům české urologie, bratr Tomáš je známý geochemik a hydrogeolog.

V roce 1965 absolvoval Přírodovědeckou fakultu UK, o tři roky později obhájil kandidátskou práci. Od roku 1977 působí v Ústavu molekulární genetiky, v roce 1986 se stal vedoucím laboratoře, v roce 1999 se stal ředitelem ústavu.

V roce 1995 byl jmenován profesorem. V letech 1993 až 1997 byl Pačes místopředsedou akademie, když se poprvé ucházel o předsednické křeslo, porazila ho ve druhém kole Helena Illnerová.

Pačes se ve své vědecké kariéře specializoval na genetiku, jeho tým byl v polovině 80. let jedním z prvních, který přečetl úplné DNA bakteriálního viru. Působil na Yaleově univerzitě či na vysokých školách v Chicagu, Seville a v Bristolu, pracoval i v Japonsku. Publikoval přes 100 prací.

Od roku 2004 vedl Akademii věd, vystřídal ho Jiří Drahoš.

Ke stažení

Sobotka, Fischer, Janota

Zdá se to nemožné ale této zemi pomůžou jiné tváře lidí.Jestli volit parlamentní strany je utopií.To co nám tady předváděli 20let si myslím,že nová generace musí chtít nové lidi.pan Fischer je tomu důkazem.Nemám obavu ,že je to jenom on .Totiž tato zem má dost schopných lidí ale nikomu se nechce za stávajícího stavu do politiky.Proto by tato zem měl spravovat vláda odborníků.Ve vládě tak budou odborníci svého resortu,kteří znají více problematiku.Politika je špinavá věc,kterou už musí zahýbat jiné uspořádání.A tím se nazývá meritokracie více na http://meritokracie.sdeluje.cz/3967-meritokracii-meritocracy.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře