Petr Iljič Čajkovskij se narodil v Kamsko-Votkinsk

15. listopad 2009 | 12.07 |

Petr Iljič Čajkovskij se narodil v Kamsko-Votkinsk, Rusko, ukrajinský důlní inženýr a jeho druhá manželka, žena vznešené francouzské provenience. Začal brát hodiny klavíru ve věku sedmi let. Studoval na konzervatoři v Petrohradě 1861 - 1865, kterou absolvoval s jeho složení, "Ódy na radost" z textu Schiller.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/16/Der_junge_Tschaikowski.jpg

V roce 1866 byl jmenován profesorem teorie a harmonie na Moskevské konzervatoři, založil tento rok, na židli, která byla nabídnuta Nikolai na doporučení Anton Rubinstein je Nikolai a Čajkovského první učitel v Petrohradě. Ten rozhodl, že místo až do přibližně 1876.

Přes jeho homosexualitu, ženatý červenec 18, 1877, i když neochotně, Antonina Miljukova, student konzervatoře a jeho zaníceným obdivovatelem. Následky byly zničující pro psychiku Čajkovskij: neustále v agónii velmi silný odpor vůči své ženě, dva týdny po svatbě vklouzla do ledové vody Moskva uložených při posledním (někteří mluví o zpackané pokusu o sebevraždu), a jednou z fyzicky navrácena 'nehody (který mu jen obyčejné studené), odešel do Petrohradu nervově zhroutil.

Během svého života dostal štědré finanční i morální podpora bohatá vdova Naděždy von Meck, to v nejvyšší míře ovlivněn hudbou Čajkovského, se stala hlavním sponzorem skladatele, který důsledně plýtval obrovské sumy peněz, které mu umožňovaly opustit křeslo na konzervatoři se věnovat na plný úvazek na složení. Byla také její důvěrník privilegované základě rozsáhlé korespondence, která trvala 1877 - 1890 za celkem více než 1200 dopisů, a to jak jejich stavy se nikdy nesetkají: cross pouze jednou během chůze a on změnil jeho cesty. Nicméně, po 13 letech korespondence skončila náhle, zdánlivě v úpadku patrona, i když mnozí tvrdí, že případ bude kritizován objev homosexuality Petra Iljiče.

Jen devět dní po premiéře jeho šesté symfonie (Patetická), v roce 1893 v Petrohradu, Čajkovského zemřel. Všeobecně se uznává, že má pořízeny smrti, i když způsob a okolnosti jsou stále nejasné: mluvilo cholery, přijatí infikované pitné vody, i když je více pravděpodobné, že arsen otrávení, protože víme, že během pohřbu Rimsky -Korsakov přiblížil mrtvolu, a před tím někteří přátelé si ji políbil na čelo zemřelého (ale je také pravda, že některé vědecké objevy týkající se onemocnění dělal právě mnohem méně lidí zastrašování ze strany velmi vzdálenou možnost infekce sám). Hovoří se rovněž o sebevraždu obdržel podporu od některých přátel a bývalé spolužáky, aby mohla zabránit skandálu, vyplývající ze vztahu s synovec cara.

Jeho hrob je na Tikhvin hřbitově v Petrohradě.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře