William Shakespeare se narodil v dubnu 1564

15. listopad 2009 | 12.49 |

William Shakespeare se narodil v dubnu 1564 (byl pokřtěn na 26, ale narození je tradičně slaví 23. den svatého Jiří patronem národa) ve Stratfordu-upon-Avon, Warwickshire velké město, severo-západně od Londýna .

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/Hw-shakespeare.pngNarodil se jako třetí z osmi dětí, z bohaté rodiny: jeho otec, John, byl obchodník patří společnosti z Pellai a rukavice a přišel být zvolen soudní vykonavatel (starosta) Stratfordu, i když v průběhu dětství Williama utrpěl sérii hospodářského poklesu, a její matka, Mary Arden, pocházel ze staré rodiny vlastníků pozemků.

Mladý William pravděpodobně studoval na gymnáziu ve Stratfordu, ale málo je známo z jeho časného života kromě toho, že v osmnácti, v listopadu 1582, se oženil s Anne Hathaway, ve věku dvacet šest, a pravděpodobně i manželství "složené Tedy opravil jednání z nedbalosti mládeže "(Praz).

O šest měsíců později jeho dcera Zuzana se narodila v roce 1585, která následovala dvojčata, Hamnet a Judith. S manželkou a třemi dětmi na podporu, stejně jako mladší bratři a sestry postarat se o, a otec ve špatné ekonomické podmínky, Shakespeare se přestěhoval do Londýna hledat štěstí. Jeho časný život v hlavním městě jsou tajemnější než kdy jindy, pokud jde o životopis autora, ale pravděpodobně pracoval jako herec v různých divadelních společnostech.

Papír diskuse

Papír parlatoAscolta Kniha vypráví William Shakespeare (viz projekt kniha hovořil> Audiotech> Shakespeare, William

Toto je nějaký historický základ v roce 1592, kdy už je dramatik Shakespeare řekl: Je to svědectví, že rok "konkurenční" Robert Greene v průchodu z Worth Groath ze Wit koupil s Million Pokání ( penny vtip koupil s miliony pokání), také známý jako Groatsworth z Wit, útoky ho obvinil ho příjezdu. Zde je několik řádků pamflet:

    Je tu nováček, Crow troufalé rimpannucciata s našimi pera, se srdcem tygr v kůži herce, kteří tvrdí, že je schopen odemlít blankvers jako nejstatečnější mezi vámi, a dále, Gianni je vše-kulatější, má běžet na hlavu, aby se singlem "Shake-scéna" naší země [...].

Zřejmé, že slovní hříčka Greene se v mandlování "Shake-scéna" ( "Shake-scéna"), jméno Shakespeare, což znamená "Shake-kopí."

Za dva roky po divadlech zůstaly zavřené kvůli vypuknutí epidemie, a Shakespeare věnoval básně Venuše a Adonis a Mansfield Park (nebo Znásilnění Lukrécie).

V roce 1594 je členem Men Chamberlaina (model společnosti Chamberlain, divadelní společnost, která později v rámci James I se název Men krále, firmy Model krále), se stává novým členem divadla Globe v roce 1599. V následujících letech, a to díky laskavosti soudu, jehož prospěch své firmy, se těšil prosperitu a úspěch vydělením svou energii mezi složením her a sonetů.

Pravděpodobně kolem konce prvního desetiletí '600 uchýlil do Stratfordu, kde se zisky z povolání získala patricijské dům se zahradou, s názvem "Nové místo" a březen 25, 1616, kde podepsal jeho vůli. Zemřel 23. dubna 1616 a 25 byl pohřben v kůru kostela Nejsvětější Trojice.

Shakespeare v životě se nenamáhal, aby se jeho díla, která obíhá v neautorizovaných kopií rekonstrukci z paměti jeden nebo více subjektů (tak-zvané čtvrté), a jasně, že byly plné chyb. V roce 1623, dva hráči ve společnosti Shakespeare, John a Henry Heminges Condell, dohlížel na vydání šestatřicet díla jeho přítel zmizel, tzv. první Folio, který spolu s předchozím čtvrtletím-dát práci filologické rekonstrukce Shakespearova díla. V tomto vydání se však hraje ani dne, ani uspořádány chronologicky, takže mnoho pochybností stále brání přesné datování jednotlivých prací.

Široce, však může být složení Shakespeare rozdělena do čtyř období:

    * První, což je přibližně 1589 - 1595, experimentování, učení techniky psaní pro divadlo;
    * Druhý (1595 - 1600) vévodí "historie", z historická dramata, jako je Henry V, a skvělé komedie, sen noci svatojánské, Mnoho povyku pro nic (Tolik povyku pro nic v překladu Raponi), As You Like It (Jak se vám líbí, překlad Raponi), Večer tříkrálový, ale že také ráda tragédií Romeo a Julie a Julius Caesar;
    * Třetí období je to velká tragédie, 1600 - 1608, nebo tak, Hamlet, Othello, Macbeth, Král Lear, Antonius a Kleopatra.
    * A konečně posledním období, od 1608-9 až 1612, tak-zvané románky, které někteří nazývají, protože tragicomedies vyznačují letu na pohádkovou atmosférou, romance (jen myslet bouře).

Ale je to nevděčný úkol se snaží "uspořádání" dílo Shakespeara, jak je charakterizuje rozmanitost a složitost příběhů, postav, nastavení, témata, žánry, a mají jedinečné právem se její autor nejslavnější literární génius všech dob.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář