Vodrážka sám oživil blba z Horní Dolní

21. listopad 2009 | 18.04 |
› 

Vodrážka sám oživil blba z Horní Dolní. Šéf k nám nejezdí chalupařit, zalitoval


Udělat si legraci sám ze sebe, to není schopnost politikům právě vlastní. Davidu Vodrážkovi z ODS se to dnes podařilo. "Předsedu, který jezdí chalupařit k nám do Horní Dolní nemáme, ale máme Mirka Topolánka," řekl Vodrážka v narážce na slova šéfa strany, který ho nedávno nepřímo označil za "blba z Horní Dolní".
David Vodrážka se dnes hrdě přihlásil k Horní Dolní. K blbovi z této imaginární vesnice ho nedávno přirovnal Mirek Topolánek.foto: Michal Sváček, MF DNES

David Vodrážka se dnes hrdě přihlásil k Horní Dolní. K blbovi z této imaginární vesnice ho nedávno přirovnal Mirek Topolánek.

Přezdívku, která se nyní Vodrážka pevně drží, si druhý muž ODS vysloužil poté, co začátkem října mluvil o tom, že by stát měl občanským demokratům uhradit peníze, které strana zbytečně utratila za předvolební kampaň, když se pak volby nakonec nekonaly.

Když nevyhrajeme, odejdu. Nechci se zaplést s ČSSD

Burcoval Topolánek stranické kolegy

"Chceme od státu nahradit milionové škody, které nám vznikly kvůli předvolební kampani. Jako první místopředseda nemůžu přijít před členy strany, říci, že jsme vyhodili tolik a tolik milionů z okna a že jedeme dál," řekl Vodrážka.

"Prostě říkám, že to ODS neudělá! To byste příště mohli citovat blba z Horní Dolní a vydávat jeho slova za názor ODS," reagoval pak na jeho slova

takeit.cz/kniha-mirek-topolanek-osobne-3619468?15501&rtype=V&rmain=63832&ritem=3619468&rclanek=4092138&rslovo=460724&showdirect=1" target="_blank">Topolánek pro MF DNES. - čtěte Ať zbytečnou kampaň zaplatí občané

Vodrážka se pak plácnul přes kapsu a ze svých peněz rozeslal za 36 tisíc korun esemesky členům ODS, v nichž se omlouval za nepromyšlený nápad.

"David Vodrážka udělal chybu. Protože ale není blb, ani z Horní Dolní, ale z Prahy 13, Mirek Topolánek zcela zjevně nemluvil o něm," diplomaticky řešil spor mezi politiky místopředseda ODS Petr Nečas.

Dnes se ale Vodrážka sám od sebe přihlásil k Horní Dolní, ač je z pražských Stodůlek. Topolánkovi sice ve svém projevu vytkl, že v jeho osobě nemá konsensuálního politika. "Ale má srdce a schopnost vést ODS," prohlásil Vodrážka.

Topolánek uhájil funkci předsedy

Kongres ODS jsme sledovali on-line

Ve svém projevu na kongresu mluvil i tom, že se ODS nesmí zakopat na pozicích z 90. let. "Instinktivní odpor vůči ekologii moderní straně nesluší," řekl Vodrážka.

Gandalovič: Topolánek sám střílí na ODS

Místopředsedovi ODS Petru Gandalovičovi vadí, že Topolánek tepe vlastní stranu za to, jak v některých krajích bují nabírání černých duší. Kvůli tomu dokonce včera výkonná rada ODS odebrala licenci místní buňce v Děčíně. - čtěte Kvůli aféře s černými dušemi odebírá ODS licenci buňce v Děčíně

"Způsob, jak napadl vlastní stranu, nelze nazvat jinak, než střelení se do vlastní nohy," prohlásil Gandalovič.

Gandalovič připustil, že v některých místních sdruženích, kde mu chtěli pomoci zvolili "stejný, nesprávný způsob boje" jaký už před tím použili jeho straničtí soupeři. Ale zdůraznil, že on s tím nezačal a navíc se od těchto praktik distancoval.

Topolánkovu kritiku, že v některých regionech se strana "privatizuje zezdola" v zájmu podnikatelů, kteří stojí za místními bossy ODS, označil Gandalovič za hledání zástupných argumentů.

Místopředseda ODS kritizoval kongres za to, že nedovolil tajné hlasování na kongresu. Topolánkovi odpůrci totiž věřili, že v tajném hlasování by měli větší šanci vyjádřit šéfovi strany nedůvěru.

Na rozdíl od Vodrážky velmi kriticky vůči Topolánkovi vystoupil místopředseda Petr Gandalovič, který plánoval, že bude kandidovat na předsedu strany, pokud bude Topolánkovi na kongresu vyslovena nedůvěra.
aktualizováno: 21. 11. 2009 17:36
Petr Gandalovič Petr Gandalovič

Praha - Místopředseda ODS Petr Gandalovič dnes na 20. stranickém kongresu ostře kritizoval předsedu Mirka Topolánka za jeho nedostatečnou komunikaci se straníky a nedbalou přípravu programového dokumentu Vize 2020. Gandalovič patří mezi ty členy ODS, kteří by si přáli svolání mimořádného volebního kongresu ODS v únoru 2010. Ve své řeči však přímo nenavrhl, aby o jeho uspořádání delegáti nynějšího kongresu rozhodli.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře