Snění a Bdění.

23. leden 2010 | 00.21 |
› 

 Snění a Bdění.

Dnes jsem vstával dobře naladěn volným dnem do sluncem zalitého rána.

Projížděl jsem zprávy z domova a má vlastenecká duše dostala ránu, která zkřivila tvář do grimasy vzteklé dravé zvěře.

Přečetl jsem si zprávu ještě jednou. Pan Topolánek veřejně přiznal, že jeho vláda si půjčila do rozpočtu 48 miliard z Důchodových rezerv s tím, že tyto se vrátí do rezerv koncem roku 2009!

M. Topolánek: Přeju všem klidné vánoční svátky a prosím o chvíli soukromí

Mirek Topolánek: Přeju

Důchodci

Nic se nestalo a ani nevrátilo. Peníze, které se tam šetřili na doby odchodu do důchodu silných ročníků 50tých let. Člověk by nejradši mávl bezradně rukou a vzpomněl těžkých dob kterými  naše země musela projít. Vize ODS a jejich stoupenců ve vládním trojkoaličním uskupení byla na hony vzdálena volební smlouvě s občany ČR a naprosto proti selskému rozumu.

Mám v paměti slova mého učitele, který nebyl nakloněn stranickému smýšlení v letech 80tých.

Jednou mně řekl: Ekonomiku řídí poptávka po zboží jednodušeji spotřeba. Spotřeba či poptávka řídí velikost produkce tedy výroby. A produkcí či výrobou se snižuje či zvedá zaměstnanost. Nepamatuji se na jeho slova přesně, ale má to být takové věčně se točící kolečko. I když tady bych byl opatrný věčně točící kolečko to je vlastně Perpetum Mobile a to neexistuje.

Ale politika poslední vlády byla Reformní a dělala reformy takového rázu, že podnikatelé či Zaměstnavatelé velkých firem dostávali nemalé finanční či daňové úlevy v podobě určení stropů odvodů do sféry sociálního a zdravotního pojištění. Proč?  Aby se zvýšila zaměstnanost?!

Ale Podnikatelé a Zaměstnavatelé nejsou jako minulí režim, který vyráběl i takzvaně na sklad.

Ilustrační fotoTo znamená, že pokud lidé nebudou mít peníze a jistoty nebudou utrácet. A když nebude spotřeba nebude ta výroba a tudíž zaměstnanost. Možná že se v tom nevyznám a když mé úvahy jsou správné proč ti chytří námi zvolení odborníci s tituly (nejen s Plzně) dělají to, že tu nejpočetnější skupinu připravují o peníze, které by se mněli utratit. Proč tu nemáme ty progresivní daně, které fungují kolen nás a třeba ve Švédsku kde trestají toho úspěšného podnikatele či byznysmena opravdu nehorázně vysokou daní!To ovšem nejsou zdaleka lidé s nejvyššími příjmy. Napadá mě proto poněkud zlomyslná poznámka. Jak by asi odpověděl Bill Gates, kdyby mu kupříkladu některý z našich prominentních pravicových politiků sdělil, že americký stát ho uvalením progresivní daně pokutuje za mimořádnou výkonnost a tržní úspěšnost. Asi by mu nerozuměl... Ostatně ani mnozí naši politici kapitalismu a tržní ekonomice rovněž nerozumějí.

http://www.komora.cz/Files/ResizedImages/Soubory/Kalousek_130x-1.jpgJá tomu rozumím řekl Kalousek 195 miliard je pořád málo.....

Denně se naše země zmítá v korupčních skandálech, které jsou překrývány novými a novými. Noviny píší, který zpěvák spí s  kterou herečkou a od které odešel. Televizní zpravodajství uvádí co se děje ve světě z domova jen požáry autonehody a zvířátko či borec na konec. Pokud člověk napíše pravdu hned je titulován či kádrován popřípadě přijde na výhružky tipu za ostnatý drát popřípadě srp ti zatnout do zad a kladivem do hlavy. V zákulisí se kují pikle pro ty, kteří odejdou z politiky a chtějí urvat z  velkého koláče nás všech. Poslední politická vláda páně Topolánka zamítla informace o Švýcarských kontech Českých střadatelů. Byli by nám Švýcary poskytnuti v případě Českého zájmu. Jednalo se o velice velkých a podezřelých pohybech na těchto kontech. Ale všichni zákonodárci byli tak zaměstnáni Americkým Radarem nebo jinými důležitými mírovými misemi že vše ani neprojednali na klubové úrovni.

Možná že tam skončili peníze daňových poplatníků za kilometry dálnic, které jsou u nás dražší 2x více než v horách Rakouských Alp kde jsou k tomu i sítě proti pádu kamení a více tunelů. A jsou to vždy nepřehledné a ojedinělé projekty, které nemají v Evropě konkurenci.  Opencard je bezkonkurenčně nejdražší tramvajenka v Evropě.  Kauza střídá kauzu a nic se nešetří nebo s nulovým výsledkem. V době krize více než finanční nás trápí krize morální. Politici naprosto odtrženi od reality běžného občana investují 200 milionové sumy na předvolební lži na křídovém papíru a oranžové či modré balonky. Poslední vláda hlásala transparentnost a to jediné dodržela. Transparentně se tu rozkradlo vše, co zbylo. A co nebylo Transparentní? Kde vzala TOP-09 na předvolební reklamu když neexistovala, protože neměla ani ustavující sjezd!? Úspěch byl ten, že politici si ubrali 4% platu! Ale ponechali si nezdanitelné příjmy a náhrady! Než budou volby tak si rozdají nemalé odstupné. Tak třeba Lucie Talmanová 468 800 Kč, Kateřina Biomasa 346 000 Kč v porovnání s ženami v supermarketu u kasy směšné.

Dokonce i Aleš Řebíček dostane nějaké drobné k té čtvrt miliardě, kterou získal transparentním rozkrádáním státních zakázek pro svou firmu Viamond. Poslední Korupčně-Reformní vláda dosáhla schodku rozpočtu 224 miliard Kč. Daňové úlevy podnikatelům a velkým firmám způsobili v rozpočtu mínus 80 miliard Kč ročně. Jeden milion Důchodců žije s méně než 10 000Kč/měsíc.

Desetitisíce Důchodců žije či živoří pod hranicí 5000Kč/měsíc!

České Republice nepomůže Bezděkova komise ale odchod politiků a řešení toho jak vracet veřejné finance zpět do rezervních fondů. Popřípadě bych doporučoval mučení odpovědných politiků způsoby, které nevadí a schvaluje humanista Václav Havel například Waterboarding a podobně. Domnívám se, že bychom se dopátrali lobisticko-politických cest našich financí a hlavně cílových kont. Třeba ve Švýcarsku! Po nové vládě bych chtěl, aby schválila zákon na ochranu veřejných financí k tomu trestní řád se sazebníkem trestů pro tunel kmotry či strýčky. Návrat k lámání v kole pranýř či sekání končetin bez možnosti invalidního důchodu. Domnívám se, že pokud trest nebude vyvážen bolestí či ujmou nedojde k nápravě nikdy popřípadě další Generace by se nápravy dočkali jako příslušníci jiného státu, který by nás přiřadil k sobě v podobě anexe či pod záminkou třeba mise:  Trvalá Svoboda (Mise Enduring Freedom) Kdyby v naší vlasti vládli nepokoje. Mám na mysli Defenestraci politického kabinetu či věšení jistých politiků na pražské kandelábry. Samozřejmě že to nemyslím vážně a spíše je to dramatický pohled ve stylu science fiction.  Ale jednou trpělivost lidí přeteče a místo Blanických rytířů může povstat utiskovaný národ.

Každá velká změna či obrat v národě nevznikla ze sametové lži ale krvavou revoltou dožadujíce se práv a svobody či lepších životních podmínek. Nechci barevnost Oranžovou ani Modrou či Zelenou a život pro mě není Černobílí, ale něco uprostřed. Chtělo by to stabilní prosperitu a dobrý sociální program. Lidové přirovnání: Jdete-li po úzké lávce přes potok musíte jít pomalu a jistě. Každé vybočení vpravo či vlevo končí ve vodě. Lidé by při volbách měli myslet na své rodiny na potomky a jejich generace. Ne na sexeapel politika či jeho rozhodná mluva lživých slov. Proto že ti co by měli pozvednout porodnost a vzhlížet k rodině jako základu státu a k dětem jako krvi národa. Žijí jako bigamisté v neurovnaných vztazích. To jsou ti, kteří na Billboardech hlásají podporu rodinám a sami jsou prezentováni světovými medii nazí ukazujíce velikost svého údu či prostředníku na půdě zákonodárného sboru. Po 20ti letech s pracovitého a chytrého národa jsme pohodlní konzumenti telenovel a reptajíce čekáme na řešení snad s nebes. Řešení neudělá žádný nový počítačový software ale my lidé v jednotě volajíc po změně. Nesmíme snít ale probudit se a Bdít.

Radek Dvořák           

Ilustrační foto

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.11 (9x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Snění a Bdění. marie dikyova 25. 01. 2010 - 07:11
RE(2x): Snění a Bdění. zdeněk 05. 05. 2011 - 11:06
RE: Snění a Bdění. adim 25. 04. 2011 - 23:18
RE: Snění a Bdění. novotný 03. 07. 2011 - 09:43