Legendární videohra Rise & Fall je na internetu ..

27. září 2009 | 22.44 |
› 

Legendární videohra Rise & Fall je na internetu ke stažení zadarmo

Tohle je hra, o níž jste si mohli před časem číst v magazínech s křídovým papírem a pak přemýšlet, jestli za ní dáte patnáct set korun. Teď už nemusíte, byla totiž uvolněna k volnému šíření.

Rise & Fall: Civilizations at War

Rise & Fall: Civilizations at War

Včera 19:00

Jedná se o realtime strategii, která v mnohém těží z klasiky tohoto žánru s názvem Age of Empires. Taky si bere na mušku starověké civilizace a významné bitvy, které nějakým způsobem souvisely s jejich úspěchy anebo naopak pády. Hned v úvodu si budete moci vybrat jednu z tehdejších supervelmocí – Řecko nebo Egypt.

Rise & Fall: Civilizations at War

:. Rise & Fall: Civilizations at War

Samotných strategií, kdy seshora vidíte a ovládáte své jednotky už jsme viděli spoustu, a tak není divu, že se autoři tohoto titulu snaží o malé vylepšení. Jde o to, že se v bitvách můžete přepnout do pohledu jednoho vojáka a vychutnat si skrze něj bitevní vřavu takříkajíc na vlastní kůži. Nečekejte však žádnou propracovanou 3D akci, ale spíše jen sérii zajímavých animací, které můžete tu a tam ovlivnit.

Rise & Fall: Civilizations at War

:. Rise & Fall: Civilizations at War

Rise & Fall: Civilizations at War je na freewarové poměry bezesporu nadprůměrný kousek. Ve světě komerčních her však už tak dobré postavení nemá – šušká se, že stála za pádem produkčního studia a že její prodeje byly tak špatné, že nakonec musela být uvolněna s reklamou zdarma. Záleží tedy jen na vás a vztahu k tomuto druhu her.

DOWNLOAD, homepage, 2.4 GB, 8/10

Hrajeme zdarma: Why? – nezávislý experiment

Každého pravidelného hráče vždy potěší, když mezi záplavou stále stejných plošinovek, stříleček a několika základních logických motivů najde kousek, který se tomu tak nějak vymyká.

Why?

Why?

pátek 21. srpna 2009, 8:22

Jakmile hru spustíte, prvně uvidíte zajímavě rozvrženou hrací plochu sestávající se z malých koleček, které se seskupují do soustředných kružnic. Pohybem myyši přes ně je přebarvujete na černo a klikáním myší ničíte určité výseče.

Nutno podotknout, že černá abílá nebyly zvoleny náhodně, ale se záměrem reprezentovat dobro a zlo. Vaše postupné přebarvování herní plochy tak symbolizuje jakýsi pomyslný zápas mezi dobrem a zlem. To nejlepší na vás však čeká na konci každé úrovně – podle toho, jak jste si vedli, se vám dostane pohledu na jeden velice zajímavý obrázek, který reprezentuje buďto tu dobrou nebo špatnou stránku lidské existence. Ve hře je jich celkem deset, což znamená i deset různých zakončení, o která se můžete pokoušet.

Na moc dlouho taková zábava není, ale v záplavě nudných a neoriginálních titulů je to vítané osvěžení.

DOWNLOAD, homepage, 43 MB, 7/10

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře