Krok zpátky od ČSSD a ODS

16. listopad 2009 | 15.28 |
› 

ODS a ČSSD by možná mohly vyvolat volby už v únoru

vloženo: 16. 11. 2009 10:21, autor: ČT24

Jiří Paroubek a Mirek TopolánekJiří Paroubek a Mirek Topolánek

Praha – Dvě nejsilnější parlamentní strany se údajně domlouvají na možnosti vyvolat volby už v únoru. Zatím se přitom počítá s termínem na konci května. Předseda ODS Mirek Topolánek i šéf ČSSD Jiří Paroubek mají prý obavu z klesající popularity i politické konkurence. Jde hlavně o TOP 09 a nově vzniklou stranu Miloše Zemana. Lídři obou nejsilnějších stran ale zatím úvahy nechtějí komentovat. Jde podle nich jen o spekulace. Informaci přinesl deník Právo.

"Dostal jsem takovou informaci. Dalo se to tušit v situaci, když chtěli poslat Fischera do Bruselu. Obava panuje také z TOP 09 a Zemana. Otázka je, jak by to chtěli provést, když se jim nepodařilo Fischera zbavit. Museli by nejprve shodit jeho vládu, což by oba mohli odskákat u voličů," řekl deníku předseda jedné z menších politických stran, který nechtěl být jmenován. Topolánek s Paroubkem se totiž údajně už dlouho bojí toho, že by se Fischer dal na politickou kariéru. Premiér to ale zatím odmítá.          

Topolánek: Na spekulace nebudu reagovat

Vyvolat teď volby by navíc nemuselo být tak složité. Parlament už v září schválil možnost seberozpuštění Poslanecké sněmovny, pokud s tím vysloví souhlas tři pětiny, tedy 120 poslanců. Obě nejsilnější strany přitom dají dohromady 149 hlasů. Zemanově Straně práv občanů by ale předčasné volby v únoru výrazně zkomplikovaly situaci. Její ustavující sjezd by se měl totiž podle plánů uskutečnit až na jaře příštího roku.

Premiér Fischer se zástupci politických stran Premiér Fischer se zástupci politických stran

"Dozvěděl jsem se, že ODS a ČSSD vedou už několik týdnů rozhovory o změně volebního systému na většinový," řekl deníku předseda Strany zelených Ondřej Liška. Obě strany ale popřely i tyto informace. "Zásadně nekomentuji spekulace, tato se nicméně nezakládá na pravdě," reagoval Topolánek. Podle místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha "popadla pana Lišku zřejmě chřipka, nedej bože prasečí, a má horečku". Paroubek ale na Facebooku veřejně přiznal, že s Liškou o změně volebního systému jednal. Liška chtěl podle něj záruky, aby nebyly poškozeny menší strany, výměnou by pak zelení podpořili Špidlu jako eurokomisaře.

Tohle je vypočítavá politika,vypočítavá v tom jak se dostat k moci bez újmu na volebních preferencí.panu Paroubkovi je zcela jasné,že Zemanova strana ovlivní voliče,kteří by mohli sympatizovat z jeho novou stranou.ČSSD by mohla přijít o dosavadní preference a ODS s klidem v této podobě odsouhlasí kde co!Za stavu kde se nachází naše politika a politici by to mělo za následek krok zpátky.Naše politické uskupení není schopno vést demokraticky tuto zem.Obměna politiků není žádná a těch dalších 20let před námi a Vy voliči bohužel s námi!Volič by měl tyto volby převzít do svých rukou a volit opravdu nezkorumpované politické strany.Hodně se volá po neparlamentních stranách,které nemají více prostoru oslovit svůj volební program.Volič má strach z politické nejistoty a raději bude volit ty staré známé!Raději nevolit vůbec ale to také není řešení samozřejmě tato skupina ne voličů vykřikuje nejvíce.Potom co jiného zbývá ?Volič může požadovat obměnu ve vysoké politice lidmi a sestavenou kandidátku od politiků zaškrtnout jiné kandidáty!Tam je jediná šance jak trochu vyčistit politiku od lidí,kteří si s toho udělali pouze svůj byznys!

TÉMA DENÍKU.....!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře