Nenažraný senátor Kubera / ODS

19. říjen 2009 | 06.39 |
› 
jaroslav-kubera.jpg

Většina prostých lidí si myslí, že povolání politika je jakékoliv jiné povolání, s tím rozdílem, že dotyčný musí být vzdělaný a čestný člověk se zájmem o blaho naší země.
To ale pro spousty politiků v našem pomyslném politickém rybníce neplatí.


TOJESILA.CZ

Základní plat řadového poslance a senátora činí 61 500 korun měsíčně, což je po zdanění zhruba 42 tisíc. Valná většina občanů naší země by si řekla super plat, to by se nám lehce žilo za tyhle peníze, které bohužel většina rodin nemá ani jako celkový příjem ! Ale to není zdaleka všechno ! K tomuto nemalému výdělku, kolikrát za prakticky žádnou práci, náleží spousty náhrad, které dosahují dalšího statisíce.

Jedná se o částky, které nemusejí politici danit a je to: 2 200 Kč na kancelářské potřeby, 5 200 Kč na pronájem nábytku a vybavení kanceláře, 7 000 Kč na telefon a internet, 9 800 Kč na oblékání a stravování, 14 300 Kč expertné na odborné a administrativní práce, 17 000 Kč na bydlení v Praze,/pokud nemá zákonodárce trvalé bydliště v hlavním městě nebo nebydlí v pražské parlamentní ubytovně/. Až 27 000 Kč na pronájem kanceláře v místě bydliště (výše částky se liší podle velikosti obce). Až 34 200 Kč na cestovné (konkrétní výše záleží na tom, jak daleko od Prahy zákonodárce bydlí, zároveň ovšem mají všichni zdarma vlaky, autobusy i městskou dopravu). 35 000 Kč na plat asistenta nebo asistentů.

Celkem si tedy poslanec nebo senátor může měsíčně přijít až na 193 700,- Kč.

Ale i to se zdá některým hodně málo a tak třeba senátor Jaroslav Kubera za ODS přišel s "dobrým nápadem" zvýšit měsíční příjem poslanců na celých 275 000,- Kč . Prý by to bylo k jejich výdajům adekvátní a mělo by jim to snad na nějaký čas stačit!

Kde by chtěl nemalé peníze, které by dost zatížili náš národní rozpočet vzít, však neřekl, ale určitě by ODS přišla s nějakým novým dobrým nápadem, jak od nás poslušných oveček peníze nějak vyloudit . Třeba by se mohly zavést nové poplatky, např. takové, které hoteliéři vybírají celé roky od turistů a přezdívají se "vzdušné". Tento poplatek činí 17,- Kč na den pobytu turisty v ČR a odvádí se Magistrátu . Kdyby se tedy vybíralo "vzdušné" i od všech občanů v naší republice, tak by do rozpočtu přibylo zhruba 2 040 000 000 Kč a to by snad mohlo stačit naplnit potřeby pro nenažrané senátory jako je pan Kubera ne?

Mohli by si koupit nová "lepší auta", ještě lepší obleky od Versaceho na míru, postavit ještě luxusnější sídla obehnaná několikametrovou zdí a hlavně by nemuseli jezdit na dovolenou jen do nedalekého Toskánska, ale jet se podívat třeba raketoplánem na Mars / to by mělo i svou výhodu, protože by tam zcela jistě nebyli paparazzi, kteří by jejich luxusní dovolenou komentovali celému národu /.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář