Měla Babka čtyři jabka.

4. březen 2010 | 19.31 |
› 

Měla Babka čtyři jabka.

Spusť audio

Premiér Mirek Topolánek hovoří k deficitu na rok 2008

Poslední dny jsme svědky toho, jak politici schvalují zákony tak aby nebyl ovlivněn balíček pana ministra financí Janoty. A pravicové spektrum vidí vše jako popření dohody o nezvyšování schodku veřejných financí. Ale selsky vzato takzvaný Janotův balíček chápu jako několik hromádek, které dohromady mají daný strop. Ale pokud se přesouvají peníze z jednoho resortu do druhého tak strop součtu všech hromádek nepřekročím. Politici zřejmě neznají dětskou říkanku ‘ Měla Babka čtyři jabka‘ V této říkance je pointa v tom že nakonec má každý spravedlivě jablka dvě.  
 Řekl bych že ve válečném stavu či přípravách na válku je ospravedlněno šetřit na dětech a rodinách. Myslím tím obranu ČR!  Pochopit se to dá i tím že úspory se investují do obrany na zmírnění válečných útrap či škod na majetku a životech. Ale už je nepochopitelné a trestu zasluhující podpora projektů válečných snach spojenců mimo naše hranice na úkor společnosti. V nezvykle veliké míře ekologické projekty za 150miliard. Podotknu jen, že původně se jednalo o 150 miliard a dnes se hovoří či čaruje se 120 miliardami.

Ilustrační foto.

http://ekonomika.idnes.cz/stat-vyda-dluhopisy-za-153-miliard-na-letosni-schodek-fh5-/ekonomika.asp?c=A100205_131400_ekonomika_vem
Ale třicet miliard korun je hodně když jedna moderní nemocnice stojí 1,4 miliardy. To není odhad odborníků to jsou čáry s čísli které si může dovolit jen zemědělec při setbě na jaře  kdy není schopen odhadnout počasí a výkupní cenu. Obstrukce ve znaku hyenismu a snižování životních podmínek matek s dětmi se dá chápat jako trest za zrození dítěte a budoucího daňového přispěvatele do systému, který je dnes na kolenou díky těm kteří káží vodu ve velice podroušeném stavu. Maminkám s malými dětmi vzali 23%!!!  
Samy zákonici si po tahanicích a smlouvání jako na zelném trhu ubrali pouhé 4%!!! Jen dodám, že soudci se proti ubrání 4% postavili a podali stížnost k ústavnímu soudu. Já mohu dodat, že bych strašně rád aby se to táhlo jako některé soudní spory v ČR.
Pan Kalousek za časů svého ministrování odsuzoval nezdaněné příjmy ve formě stravenek či režijního jízdného ale sám si ponechal nezdanitelné příjmy v takové míře, o které se nezdá většinové společnosti našeho národa.

"Jsem
přesvědčený, že ČSSD volby nevyhraje."

http:

//zpravy.idnes.cz/nase-reseni-budou-lidi-hodne-bolet-rika-miroslav-kalousek-pmg-/domaci.asp?c=A100213_093648_domaci_jan

Od loňského roku jednali odboráři o zrušení zákona postihující tyto výhody a pravicové spektrum v tiskových konferencích a prohlášeních lže, když tvrdí že odboráři najednou vydírají či něco požadují nebo si neuměli loni přečíst novelu zákona. Ale ti odboráři způsobí stávkou škody hlavě finanční a to si pravice a prezident ČR nechtějí připustit a nechtějí být vydíráni. A já nevidím spornost v tomto legitimním způsobu domoci se svých práv.
A vidíme tento způsob v celém světě. Politika by měla být vedena ke spokojenosti většiny a ubylo by třeba vzrůstu politických stran zavánějící nacismem či komunismem a stávkám i demonstracím a podobně. Zakazování těchto stran by mělo být poslední pákou v demokratickém světě. Všude kde jsou společnosti opravdu demokratické tyto strany nemají takovou podporu veřejnosti a postihuje se propagace symbolů a jiné insignie těchto stran. Demonstrace či stávky mají v demokratických společnostech na celém světě, ale jsou podstatně operativněji řešeny, aby společnost a stát nezatěžovali velkými finančními ztrátami a neměli veliký vliv na případné investory z jiných ekonomik. Pokud člověk řekne, že všechny kroky minulé a úřednické vlády dávají plně smysl a funkční ekonomické a morální hodnoty pro společnost je duševně nemocen či vidí to, co já přehlížím. A pokud vidí do takové dálavy je lepší než Havlův vesmírný teleskop. Lidově se říkalo blbý, jak daleko vidí a že vidí daleko. Je třeba oddělit věci, které jsou pro společnost nutné a které by se zrušili či odsunuli na doby vzestupu ekonomiky ve jménu a v prospěch nás všech. Například obrněné lehké vozidla Iveco za 3,6 miliardy Kč pro armádu v letech 2010-2013!?
Nové samopaly pro Českou armádu, která má samopaly z padesátých let!? Je tu jedno pozitivum že se konečně rozhodla armáda dát přednost domácímu Českému zbrojnímu výrobci. Negativa je třeba hledat v tom, že všechny kšeftíky za miliardy z našich veřejných peněz jsou přednější než zaměstnanec a maminka, která trestá sebe a dítě které chce z lásky a které jednou bude přínosem pro společnost. Důchodce, který za minulého režimu měl ze zákona povinnost pracovat bude žít hůře než emigrant v azylovém domě. Oni všichni cizinci či menšiny požívají možnosti, jaké jim ze svých daní zaplatíme. Je to správné? Je správné, aby církevní hodnostáři pobírali plat z daní nás všech? Když většina národa jsou ateisté! Návštěva papeže v roce 2009 stála nás všechny 90 milionů Kč! Bez ohledu na vyznání. Skoro dvacet let trvalo spravedlnosti, než uložil šestiletý trest Ludmile Brožové Polednové za aktivní účast na justiční vraždě paní Milady Horákové. Paní prokurátorka dnes má vězení se vším všudy. Lékařskou péčí počínaje a konče dietní stravou! Vyvstává otázka kolik Důchodců má takovou péči za poctivou celoživotní práci? Trest v tomto případě je odměnou za vraždu matky a politické oponentky minulého režimu.  Na Valašku vidí spravedlnost jako tů tetu s hadrů na očách. Jak hezky lidově vyjádřit že spravedlnost nic nevidí a je slepá. Ale spravedlnost jsme my všichni ona je jen znakem vykonavatele.
Radek Dvořák

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.1 (10x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Měla Babka čtyři jabka. marie 06. 03. 2010 - 20:45