Léto s Topolánkem a Langerem

19. říjen 2009 | 06.47 |
› 
ivan_langer.jpg

Na začátku léta nás vrcholné špičky ODS doslova omráčili svou předvolební kampaní na billboardech, kde se na nás polonazí usmívali na pláži. Po cestě z ČR až do chorvatských letovisek vítaly všechny české turisty stovky billboardů se známými tvářemi ODS.


TOJESILA.CZ

Kampaň se však tak trochu minula účinkem, protože letošní rok je ve znamení hluboké krize a spousta rodin tak byla nucena zůstat doma, na dovolenou jim jaksi už nezbylo. Spíše jim billboardy s plážovými úsměvy "vysmátých ódéesáků" zvedaly hladinu adrenalinu při pohledu na svlečené politiky u moře. Jakoby si doslova z občanů dělali legraci.

Ani sám Topolánek a jeho nejbližší spolek se však nevydal slunit na propagované chorvatské pláže, kam putovaly nemalé peníze na reklamní kampaň této strany.
Lidi lákal Topolánek do "levného" Chorvatska a sám se vydal na dovolenou do Itálie. Nebyla to však jen tak obyčejná a skromná dovolená s rodinou, jak by se slušelo na vrcholného politika a velmi těžkou dobu, ve které se nyní naše země nachází. Šéfovi ODS totiž schází jakákoli pokora a takový ten přirozený instinkt, který by mu říkal, že by měl jít lidem příkladem.

Naivně si možná i myslel, že jeho superluxusní dovolená za milióny s podivnou kombinací rekreantů, zůstane utajená. Úsměvy na pláži, přátelská objetí a poplácávání na luxusní jachtě Topolánek přeci jen na dovolené rozdával, ale prapodivně propojenému spolku lidí, kteří jsou s politikou velmi propojení a figurují v pozadí různých záležitostí, které se ODS dosud nepodařilo nám občanům objasnit. Neprůhledné kauzy , kde většinou stát = tedy my občané přicházíme o stamiliony a na druhé straně je někdo velmi lehce vydělá / samozřejmě za vydatné pomoci vysoce postavených politiků / se neobjasňují a místo toho se jezdí na dovolené, kde se možná kují další plány, jak pumpnout nenápadně další miliony ze státního rozpočtu.

Jenže se stala někde chyba a na vůdce ODS praskl až neuvěřitelný skandál, který zahýbal podvědomím občanů celé naší země. Klasická odpočinková dovolená s jeho přítelkyní Lucií Talmanovou a synem Nicolasem by asi nikoho tolik nezajímala a žádné noviny by jí nevěnovali tolik pozornosti, kolik se jí upíralo k velmi nevěrohodně financované dovolené špičky ODS v Toskánsku.

Nejeden bulvární deník vyúčtoval Topolánkovi dovolenou a konečný součet zacházející do miliónu je tak vysoký, že by na takovou dovolenou musel i předseda ODS několik let tvrdě šetřit.

On se však ke všemu postavil zcela zády a nám hloupým ovcím / tedy občanům/ nehodlá nic vysvětlovat a tak se to všude v tisku i malých hospůdkách hemží dedukcemi, kde asi šéf ODS na tak drahou dovolenou vzal. Když nechce nic občanům vysvětlovat, tak musí přeci něco tajit a tím pádem si každý může myslet co chce.

Neobjasnění financování nezvykle drahé dovolené vedení ODS jen přitěžuje. Já si třeba mohu myslet, že setkání těchto lidí nebylo náhodné a předražená dovolená mohla být jen všimné za jisté státní zakázky, které byly "přihrány" právě těmto osobám, které superluxusní dovolenou financovali.

Nakonec přišla na řadu i pomyslná třešnička na dortu - Ivan Langer požádal Mirka Topolánka, aby okamžitě zkrátil svou dovolenou v Toskánsku a poslal pro něj rovnou tryskáč, který ODS zaplatila z peněz na předvolební kampaň. Tedy z financí, které jsou této straně přiděleny ze státního rozpočtu a tudíž jsou vybrány od nás, daňových poplatníků.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře