Fischer už má jistou podporu ODS, TOP 09 i Strany

6. říjen 2009 | 13.20 |
› 

Destabilizovat zem je zřejmě jeho cíl.....
Pane Topolánku je to vláda sestavena převážně z vašich kandidátů a ČSSD.Spíše mě připadá,že tito kandidáti tzv.odborníci odmítli poslušnost a jsou na straně pana Fischera.Ten pán podle mě začíná mít oblibu u občanů v této zemi.Co udělá politik jako Vy ?Začne do toho šťourat a vymýšlet si jak je to zase všechno špatně a vláda by měla dostat důvěru.Tato vláda musí dělat opatření aby vůbec něco mohla dělat a fungovat.V tak špatné době jako je teď přicházíte s návrhem znepříjemnit cestu vlády pana Fischera a tak destabilizovat zem.Jako kdyby nedostali důvěru co potom ?Zase nového premiéra a zase všechno znovu dokola ?Nebylo by,lepší je nechat pracovat a Vy jakožto sportovec se věnovat údržbě jízdního kola a tak na jaře vyjet z nova za voličskými hlasy?

Fischer už má jistou podporu ODS, TOP 09 i Strany zelených

vloženo: 8. 10. 2009 10:37, autor: ČT24

Předseda ODS Mirek TopolánekPředseda ODS Mirek Topolánek

Praha - Předseda ODS Mirek Topolánek dnes konstatoval, že nutnou podmínkou pro plné fungování "druhé vlády" Jana Fischera je podpora všech demokratických stran. ODS deklarovala svou podporu Fischerově úřednické vládě bez ohledu na to, jak se zachovají ostatní politické strany. Situace ve sněmovně totiž podle Topolánka neumožňuje jiné řešení. Občanští demokraté proto nebudou mít pro jednání o mandátu vlády žádné personální podmínky. O mandátu vlády, která byla původně koncipována jako překlenovací do předčasných říjnových voleb, budou zástupci parlamentních stran jednat s Fischerem v pátek. Jeho vládu podporuje i TOP 09 a Strana zelených. Podle jejího předsedy Ondřeje Lišky je ale potřeba nově definovat, co by měla mít v příštích měsících za úkol. Kabinet by měl například připravit normu upravující hospodaření politických stran.

"Situace v poslanecké sněmovně nyní neumožňuje pro dalších 8 měsíců jiné řešení než prodloužení mandátu Fischerově vládě. Tato druhá Fischerova vláda musí mít přesně určený program, musí naplno fungovat a být odpovědná při běžných exekutivních úkolech. Občanští demokraté považují za důležité pro stabilitu České republiky, aby obnovený mandát vlády vycházel z dohody všech demokratických parlamentních stran," konstatoval Topolánek.

Některá doporučení Fischerově vládě:

  • Prosadit návrh státního rozpočtu na rok 2010 v souladu s balíčkem protischodkových opatření a připravovat návrh státního rozpočtu na rok 2011
  • Zajistit co nejefektivnější čerpání prostředků Evropské unie v letech 2010-2013 a připravit čerpání z fondů pro léta 2014-2020 s maximálním počtem pěti operačních programů
  • Předložit legislativní návrhy přijatelné bez konfliktního projednávání ve sněmovně
  • Navrhnout a realizovat klíčová protikrizová opatření v oblastech, jakými je třeba zdravotnictví a zaměstnanost
  • Dokončit elektronizaci veřejné správy (CzechPoint a datové schránky)
  • Navrhnout redukci státní správy

Předseda ODS rovněž vyslovil několik doporučení pro další vládní agendu pro oblasti státní správy, kterými by se podle jeho názoru musela zabývat jakákoli vláda. "Nejde o podmínky pro toleranci druhé vlády Jana Fischera. ODS naznačuje problémy a úkoly, jakými by se musela zabývat každá vláda v následujících osmi měsících," uvedl Topolánek.

Zelení: Vláda by neměla prezidentovi dovolit jet na jednání o klimatu

Vláda Jana Fischera by měla podle Strany zelených do voleb naplnit sedm úkolů. Kabinet by například měl připravit normu upravující hospodaření politických stran, navrhnout zavedení stropů pro volební kampaně a připravit normu zvyšující transparentnost veřejných zakázek. Kabinet by měl pracovat i na změně volebního zákona tak, aby už nepoškozoval malé strany. "Měla by se také snažit o co největší naplnění doporučení, která přinesla Národní ekonomická rada vlády," uvedl předseda zelených Ondřej Liška.

Martin Bursík a Ondřej Liška Martin Bursík a Ondřej Liška

Vláda by se podle zelených měla zasadit i o zachování územních limitů těžby uhlí a odpis zásob. Kabinet by se měl pokusit změnit závislost české energetiky na Rusku a konstruktivně se postavit k nové celosvětové dohodě o snížení emisí skleníkových plynů. Zelení proto požadují, aby vláda nedovolila prezidentovi Václavu Klausovi jet na jednání o klimatu v Kodani. Poslanec Martin Bursík se domnívá, že by měl do Kodaně jet premiér Jan Fischer, nikoli prezident, který má podle něj na klimatickou změnu "neobvyklé názory".

TOP 09 vadí střednědobý rámec rozpočtu

Podporu vládě vyjádří i TOP 09. Konkrétní podmínky a výhrady si ale schovává až na páteční jednání. Miroslav Kalousek ale už dnes uvedl, že má strana problém s přílohou rozpočtu: "Nejsme schopni se smířit s jeho přílohou, což je střednědobý rozpočtový výhled."

Jak je možné v této zemi aby rozhodovala nepolitická strana TOP 09 o důvěře vládě pana Fischera !! V této zemi začíná nadvláda pár lidí jako tomu bylo před rokem 1989 !Na věčné časy s Vámi !!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře