Staronovým šéfem ODS Topolánek, Klaus práskl dveř.

6. říjen 2009 | 13.05 |
› 

Poslat SMS- Zdarma-Klikni a piš bez omezení ..

Staronovým šéfem ODS Topolánek, Klaus práskl dveřmi


Mirek Topolánek opět předsedou ODS
5. prosinec

Na dlouho očekávaném kongresu občanských demokratů byl do čela strany zvolen staronový předseda Mirek Topolánek, který již v prvním kole porazil svého vyzyvatele Pavla Béma. Topolánek bude v čele strany následující dva roky, neboť nebyl schválen návrh na zkrácení volebního mandátu na polovinu.

Delegáti 19. kongresu strany Topolánka v neděli dopoledne zvolili nadpoloviční většinou 284 hlasů. Pavel Bém obdržel 162 hlasů z celkových 492 hlasů.

Prvním místopředsedou strany se stal širší veřejnosti málo známý starosta Prahy 13 David Vodrážka, jeho protikandidát Ivan Langer se před třetím kolem volby kandidatury po Topolánkově intervenci vzdal. Řadovými místopředsedy strany se stali Ivan Langer, Petr Gandalovič, Petr Nečas a Petr Bendl.

Titulu čestného předsedy strany se na kongresu vzdal prezident Václav Klaus, který své rozhodnutí zdůvodnil přeměnou ODS z pravicové strany a stranu středovou. "Tato politika není tou, se kterou jsem ODS zakládal a dlouhá léta vedl," prohlásil Klaus s tím, že z ODS se stává spíš strana lobbistických zájmů, než idejí.

Topolánek delegátům kongresu slíbil stranu sjednotit. Zavázal se také, že se poučí z chyb, které učinil v minulosti. (více na Novinkách)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře