Komunistické "hity"

18. říjen 2009 | 08.41 |
› 

Komunistické "hity"

Zvuky ke stáhnutí:

Projev generálního tajemníka ÚV KSČ Milouše Jakeše na Červeném Hrádku (1987) - vystříhnul jsem z pořadu ČT Teleautomat (6,5 minutový výstřižek těch nejznámějších "hlášek"):
My potřebujem aby vzali, prostě, aby se sebrali řekněme a šli vyčistit ten potok a ne dělali demonstrace...
No tak řekněme, paní Zagorová, je to milá holka, všechno, no ale ona už 3 roky po sobě bere 600 tisíc každý rok a další, ne 600 tisíc, milión...
2 milióny berou, Jandové a jiní... ty náhodou neprotestovali, ale mnozí z těch, kteří se takhle dobře mají, protestovali...
To neni jednoduchý proces, ta přestavba, neni...!
To je proces, bych řekl, v kterým se ne každý dost vyzná! A proces, do kerýho mohou vstoupit nepřátelé, a vypadají přitom jako přátelé!
Chtěl jít do Itálie podruhý.

Nepustili sme. Chtěl jít do Španělska teď. Nepustili!

Předseda Internacionály, ten... Brandt! Wili Brandt!
...
Milouš Jakeš - projev na Červeném Hrádku - komplet - kompletní projev, nic moc kvalita, trvá to 66 min.!
Milouš Jakeš - projev na Červeném Hrádku - už jenom 2min. kousek, opět výběr těch nejlepších kusů :-)
Pořad ČST Křeslo pro hosta (1985)- jakási recitátorka, soudružka Ludmila Pelikánová (laureátka státní ceny, zasloužilá umělkyně, nositelka řádu práce) hovoří o lásce k SSSR atd... :-) Vystříhnul jsem opět z pořadu ČT Teleautomat.
Projev Klementa Gottwalda - únor 1948 - asi nejslavnější projev komunistické éry... 1,5 min. kousek:
Právě se vracím z Hradu od prezidenta republiky...
Vánoční projev Antonína Zápotockého - 1952- úplně idiotský vánoční projev o tom, proč mizí Ježíšek a objevuje se Děda Mráz... nedoporučuji přehrávat dětem, úplně z toho jde děda mráz po zádech :-)
Zdeněk Nejedlý - Nedělní čtvrthodinka - 1954- tuším tehdejší ministr kultury, trochu si šlapal na jazyk a prý to byl pěkný hajzl...
E. F. Burian - projev o 30 let obdivu a lásky k SSSR - 1948 - obdiv země myšlenky, která se stala skutkem... no to vskutku :-)
Vitězslav Nezval - projev k otevření rozhlasového vysílače na Moravě - projev básníka, který (jak se již můžeme učit ve škole), byl doslova kam vítr tam plášť, takže pěkná krysa... Začíná to: "Sám veliký Stalin učil národy..."
Rádio Svobodná Evropa - 1976- hanění "ilegální rozhlasové stanice, která je nástrojem podvratné a špionážní činnosti Ústřední zpravodajské služby USA, nechvalně známé pod zkratkou CIA..." :-)
Vzpomínka jakéhosi milicionáře... - 1978- už na první poslech člověk s IQ tykve vypráví jak v únoru 1948 střežili svůj závod... - je úplně jasné, že tyhle žvásty mu někdo napsal, protože tenhle člověk to nedokázal pořádně ani přečíst :-)
Opět recitátorka Pelikánová, tentokrát básní: Laboratoř nám nikdo nevezme - 1987... :-)
Znělka zpráv Československého rozhlasu - Kupředu levá, zpátky ni krok.
Soudruh Janulík na Městské konferenci KSČ v Praze - 1972 - opět super nářez, nějaký vypatlanec hovoří o reakční mládeži, nevhodných filmech např. "Dobroudruh z Hono-kongu, kde přes mrtvoly nemáte kam plivnout", a dává za světlý vzor nějaké dúry, které soudruh opět ani nedokáže přečíst... :-)
Gustáv Husák: Něch odpadně, čo je kolísavé, něch odpadně, čo je oportunistické...
Rozhlasové vysílání ČS rozhlasu 21. srpna 1968 - první část. Unikátní zachycení vysílání Československého rozhlasu z neblahého rána, kdy se veřejnost dozvěděla, že do ČSR vtrhly zahraniční socialistické armády.. - 1. část (3,4 MB)
Rozhlasové vysílání ČS rozhlasu 21. srpna 1968 - druhá část.Bacha, trvá to skoro hodinu (79,6 MB). Chtěl jsem to nějak sestříhat a upravit, ale nakonec jsem to nechal v původní podobě...
Rozhlasové vysílání ČS rozhlasu 21. srpna 1968 - třetí část. Posledních 50 minut záznamu (68,1 MB).
Všechny tyto části rozhlasového vysílání z 21.8.1968 dodal Boris Wolfgang Dobak, patří mu velký dík...!
Gustáv Husák - projev na XVI. sjezdu KSČ
Znělka Televizních novin
PÍSNĚ:
Dětský sbor Zornička - Pozdrav zo ZSSR (1977)
Výsadkári (1985)
Dobrý den, majore Gagarine
Josef Laufer: Dopis Svobodné Evropě (1976)
Pochod rudých námořníků
Pochod rudých námořníků (jiná verze)
Katuša
Píseň o Fučíkovi
Kupředu, zpátky ni krok
Kokotik jarabi
Kohutik jaraby - jiná verze, tentokrát na 100% od Tatiany Hubinské, a s trochu jiným názvem, nevím, který je správný.. :-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře