Politický handl o moc v ČR.- 2007 ODS a ČSSD

16. listopad 2009 | 15.29 |
› 

Poslat SMS- Zdarma-Klikni a piš bez omezení ..

Politický handl o moc v ČR.Tak vypadají domluvy o nás bez nás !!

Bohužel všichni v této zemi rychle zapomínají.A to hlavně na to, kam nás přivedli politické strany za dobu vládnutí 20-ti let.Líbivá politika těchto činitelů je jen o preferencí voličů.Prostě sami neumí říct,že tu špinavou práci za ně dělá tato vláda pana Fischera a je to vláda vznesena z odborníků,které bychom měli podporovat.Dle mého názoru naše politika je na konci svého tažení přijít s něčím novým.pan Janota je ekonomem na svém místě a jeho opatření bude bolet ale nebude bolet tolik jako by nás bolelo při výhře z nějaké politické strany co tady máme.Této zemi může pomoci jenom odbornost a zájem opravdu řešit problémy tohoto státu.Politické strany je demokratické uskupení a systému jak si zvolit zástupce svého smýšlení .Ano mělo by to tak být ale má to i jednu velkou nevýhodu.Toto uskupení si s mocí státu dělá co je mu libo !To jsou kauzy podvody korupce a to určitě volič nechtěl když šel s volebním lístkem.Takže tady vidíte jaká ,že je to ta demokracie voliče a občana.Právo volit má ale potom bohužel musí přihlížet a čekat na nové volby .Potom rychle zapomene a jde volit dál !Jako tímto způsobem to asi nepůjde abychom měli republiku kvůli ní zemřelo tolik lidí a kvůli ní neměli lidé strach jít do ulic.Proto jsem přesvědčen ,že vládě odborníkům by stačilo vládnout 10 let a máme se podstatněji lépe než dnes

Boj politiků o reformu veřejných financí

Vládní koalice spojila s osudem reformy svou další existenci.

Od ledna 2008 si budou Češi muset přivyknout na celou řadu změn, které vyplývají z reformního balíku, který připravila a prosadila koaliční vláda ODS, KDU-ČSL a Strany zelených. Návrhy změn v daňové a sociální oblasti byly od počátku terčem kritiky levicové opozice, kompromisy ale museli složitě hledat i politici uvnitř koalice. Vláda spojila s úspěchem reformy ve Sněmovně další existenci svého kabinetu.

Vláda představila svou vizi reformy veřejných financí 3. dubna 2007. Už na začátku dala najevo, že hodlá změny systému sociálních dávek, daní či nemocenské prosazovat ve Sněmovně jako jeden souhrnný balík. Opozice na to reagovala prohlášením, že v takové formě zákon nepodpoří a svému slibu nakonec dostála. O konkrétních bodech reformy se více dočtete zde (odkaz na reformu v eko-ročence)

Protože vládní strany - ODS, lidovci a zelení - obsadily ve volbách z června 2006 ve dvousetčlenné dolní komoře přesně sto křesel, potřebovaly k nadpoloviční většině nutné ke schválení zákona i hlasy mimokoaličních poslanců. Kabinet se spoléhal na Miloše Melčáka a Michala Pohanku, bývalé poslance ČSSD, kteří vládě umožnili existenci při hlasování o důvěře.


Reformu podpořili také bývalí poslanci ČSSD
Miloš Melčák a Michal Pohanka.

Od počátku také bylo jasné, že to koalice s křehkou většinou ve Sněmovně nebude mít snadné, protože se navíc potýkala s náznaky nesoudržnosti ve vlastních řadách. Nejvýraznějším kritikem reformy z řad ODS byl bývalý ministr financí v první Topolánkově vládě Vlastimil Tlustý, který hrozil, že pro reformu ruku nezvedne. Tlustý jako tvůrce daňové reformy, s níž šla ODS do voleb, požadoval výraznější snížení daně z příjmu a zjednodušení celého systému i daňového přiznání. Jeho vize byla založena na tzv. rovné dani. Podobně smýšleli i ostatní občanští demokraté, například poslanci Jan Klas či Alena Páralová.

Ministr financí Miroslav Kalousek (KDU-ČSL) označoval Tlustého návrhy za nerealizovatelné. Zdůrazňoval, že reforma je kompromisem, k němuž mají nějaké výhrady všechny strany. Tlustý nakonec s reformou souhlasil, když se mu dostalo od premiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka příslibu, že se v první polovině roku 2008 vláda pokusí vyřešit očekávané zvýšení daňového zatížení v roce 2009 ve srovnání s rokem 2008.


 Lidovecký poslanec Ludvík Hovorka hlasuje proti
reformě veřejných financí.

Dalším konfliktním tématem byly pro koalici poplatky ve zdravotnictví. Zamýšlené poplatky za návštěvu lékaře a výdej léků, za hospitalizaci a za návštěvu pohotovosti se totiž od počátku měly týkat i dětí a těhotných žen, což vydráždilo lidovce. Nejhlasitějším kritikem takového opatření byl poslanec Ludvík Hovorka, který žádal, aby část týkající se zdravotnictví byla z reformního balíku vyňata.  Lidovci navrhli osvobodit od poplatků děti do 15 let věku. U těhotných žen pak žádali bezplatně alespoň ta vyšetření, která se týkají těhotenství. Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) ale ze svého postoje "když platit, tak všichni" nepolevil. Koalice nakonec odsouhlasila kompenzaci v podobě stokorunové daňové slevy na dítě, Hovorku to ale nepřesvědčilo a nakonec pro reformu opravdu nehlasoval.

Nit suchou nenechala na reformě veřejných financí nejsilnější opoziční strana ČSSD, která oznámila, že proti balíku zákonů podá stížnost u Ústavního soudu. Podle sociálních demokratů znamená reforma zvýšení výdajů pro 90 procent Čechů. Označili ji za nespravedlivou, poškozující občany i českou ekonomiku. Vláda podle ČSSD prosadila zásadní daňové, sociální a zdravotnické změny překotně a chaoticky, bez konzultací s opozicí.

Sněmovna nakonec reformní balík 21. srpna 2007 schválila v poměru 101:99. S koalicí hlasovali Melčák s Pohankou, k opozici se naopak přidal lidovec Hovorka. V září potom zákon o stabilizaci veřejných rozpočtů prošel hladce Senátem a v říjnu jej podepsal prezident.

Ústavní soud obdržel celkem tři stížnosti proti reformě. Jednu podala ČSSD, druhou KSČM a třetí zástupci senátorských klubů ČSSD, SNK a KOD. Žádost komunistů soud odmítl s tím, že podobný návrh už podala ČSSD.

Bohužel politici vedou zemi !!!!

Politický handl trvá i v době krize !!! Rok 2007 se shoduje s rokem 2009.Parlamentní strany nejsou schopny domluvy .Podporujte vládu odborníků to je jediná skupina lidí ,kteří si uvědomují kam nás zavedli tito politici.Státní zadluženost a nezaměstnanost euro v nedohlednu !Vládě odborníkům bude stačit na tento politický marast 10 let.To je doba za ,kterou se přiblížíme k Evropě .Co se týče životní úrovně !  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře