Stačí jen 30 ,- korun

20. květen 2010 | 19.48 |
› 

Julínek bojuje o senátorské křeslo videem s Bolkem Polívkou

velikost textu:
20. července 2010  15:37
Bývalý ministr zdravotnictví Tomáš Julínek hodlá v podzimních volbách obhájit svůj senátorský post. Předvolební kampaň zahájil Julínek představením videoklipu, v němž vystupuje společně s hercem Boleslavem Polívkou. Zahráli si spolu na pacienta a lékaře.

Ústředním motivem celé Julínkovy kampaně bude krátké video s názvem "Stačí 30 korun... A teď ještě reformu ve prospěch pacienta!" Klip vtipně spojuje tradiční poznávací znamení obou protagonistů.

V hlavní roli videoklipu vystupuje známý herec Bolek Polívka jako pacient na operačním sále. Snaží se nenápadně (ale zároveň velmi neobratně) podstrčit jednomu z lékařů tradiční slivovici jako úplatek.

Druhý hlavní aktér však úplatek odmítá, sundává roušku a odkazuje na třicetikorunový poplatek, který prý plně postačuje. Za rouškou se skrývá bývalý ministr zdravotnictví Julínek.

Ten zároveň varuje, že ve zdravotnictví může vzniknout až patnáctimiliardový deficit. Jediným řešením, které by takovému stavu mohlo zabránit, je podle Julínka rychlé přijetí reformních zákonů.

"Pokud si mají lidé připlácet na zdravotní péči, musí za své peníze získat něco lepšího - i bez nesmyslných limitů. To je v dnešním systému prakticky nemožné," upozorňuje bývalý ministr zdravotnictví. Zároveň dodává, že současná situace nabízí jedinečnou příležitost k prosazení reformy. "Tak ji nepromarněme," nabádá Julínek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář