Martha Issová a Jiří Mádl chtějí přemluvit bábu a

25. duben 2010 | 17.02 |
› 

aktualizováno: 23. 4. 2010 23:20Jiří Mádl a Martha IssováJiří Mádl a Martha Issová

Praha - Přemluv bábu a dědu, ať nevolí levici. To je motto klipu s herci Marthou Issovou a Jiřím Mádlem, kteří se přes internet snaží apelovat na mladé voliče, aby změnili osud země tím, že svým starším příbuzným rozmluví volbu levice. Ta totiž nemyslí na budoucnost, ale pouze na přítomnost a na mladých zůstane splácení dluhů. Video si nebere servítky – věcné argumenty míchá s úšklebky, které podle kritiků balancují na hraně vulgárního zesměšňování venkova a starých lidí. Za klipem přitom podle režiséra Petra Zelenky nestojí žádná politická strana.

"Kdybyste věděli, že můžete změnit osud téhle země tím, že navštívíte svoje prarodiče, zajeli byste za nimi?" ptá se Issová na úvod klipu, který apeluje na mladé voliče, aby promluvili se staršími rodinnými příslušníky o nemožných slibech levice. Za vítězství levice totiž mohou podle tvůrců videa starší lidé, a to převážně obyvatelé vesnic.

"Staří lidé mají takzvanou selektivní paměť, to znamená, že si pamatují pouze ty hezké věci," říká Mádl. Pamatují si polibek na plese, ale už třeba zapomněli na proces s Miladou Horákovou. Herci upozorňují na skutečnost, že komunisté přinutili českou elitu k emigraci – k ní patří například Miloš Forman nebo Milan Kundera.

Milada Horáková Milada Horáková

Volit levici je sobecké především vůči nám, mladým

Mladí lidé se mají sbalit a odjet za svými známými na venkov za prostým účelem – přesvědčit je, aby volili pravici.

"Levou rukou si lidé všude na světě utírají zadek," konstatuje Issová. "Staří lidé argumentují, že volí levici kvůli vám, svým dětem a vnukům, ale volit levici je přitom v rozporu se zájmy jejich potomků," podotkne Mádl. Levice totiž nadělá dluhy, které bude mladší generace do konce života splácet. "Volit levici kvůli 30 korunám poplatků je sobecké rozhodnutí," dodává Mádl.

Martha Issová a Jiří Mádl chtějí přemluvit bábu a dědu, aby
nevolili levici Martha Issová a Jiří Mádl chtějí přemluvit bábu a dědu, aby nevolili levici

Když nezafunguje zdravý rozum, mají mladí použít nátlak. "Pro prarodiče jsou jejich vnoučata to nejdůležitější na světě," konstatuje herec. Když budou volit pravici, odměnou jim může být třeba jedna návštěva jejich potomka navíc zdarma.

"Situace dospěla už tak daleko, že jsem se rozhodl, že nemůžu mlčet, prohlásil Zelenka. Inspirace k natočení tohoto virálního videa přišla z Ameriky. "Hlavním jeho poselstvím je, aby se lidé více zajímali o politiku," konstatoval režisér. Virál je politicky nekorektní, ale Zelenka tvrdí, že jakákoliv forma spolupráce s pravicovými stranami neexistuje.

Sociální demokrat Jan Pech ale vidí situaci jasně. "Co autoři klipu vytvořili, je smutné a nízké, nemyslím si, že by to sociální demokracie sama vyprodukovala," prohlásil Pech.

Po shlédnutí videa musím nabít dojmu,že tito herci ne-umělci by za peníze přednesli volební a předvolební program jakékoliv straně.A už tu máme ti,co opovrhují starými lidmi a přímo venkovem.Tady je jasně vidět,že tito mladí děti rukama nedělali a živí je s prominutím jejich pusa a mozek co mají jen aby se naučili zarážející text!Pokud budeme poukazovat a ovlivňovat jiné spoluobčany tím,že je nebereme vážně  z důvodu,že prosazujeme pravici,která měla dost prostoru tady něco změnit.A přitom začala zneužívat svých úřadů  opencard je jistě malým důkazem ,že ano!!Těmto neumělcům bych rád vzkázal ,že i oni budou jednou staří a jak se jim bude líbit až za nimi budou jezdit mladší a přemlouvat je aby volili co oni budou právě potřebovat .Tohle je populistické video a řekl bych přímo nechutné a mrzí mě ,že tito herci se k tomu hlásí tím,že za nějaký honorář přestanou přemýšlet jako člověk ale jako osoba,která jde po každém zisku !Staří spoluobčané mají právo volit koho chtějí a neberte jim demokratické a svobodné rozhodovaní tímto videem opovrhujete tuto skupinu lidí,kteří svůj život dřeli a a odváděli daně tam kde mi jsme z nich čerpali jako mladí !Naší povinností je teď abychom dluhy začali splácet se vším všudy po roce 1989 totiž začali jsme si tady žít na dluh a tím jsme přivedli do dluhů i staré lidi!! Těmto hercům ne-umělcům nepřeji nic špatného ale selský rozum,který by načerpali přímo na venkově a ne v zakouřené hospodě kde bez tak tráví večery !!!! Tímto videem odepírají svobodnou  volbu po roce 1989 svobodně volit.Styďte se podle Vás kdo je starý musí být komunistou !......merit

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší