Třináctiletý Miki Kopas

24. duben 2010 | 17.41 |
› 

Příští prezident OBČAN KOPAS

Dvanáctiletý Miki chodí diskutovat s politiky na akce
ODS

 Třináctiletý Miki Kopas se proslavil jako ten kluk, co radí Topolánkovi. O politiku se zajímá i po jeho odchodu, čte programy jednotlivých stran a stále podporuje ODS. Pro iDNES.cz zhodnotil situaci před volbami: "Není to dobré, ale zázraky se dějí. Hlavně nenaskákejte na ty Paroubkovy blbosti."
          

Pokud vidíte tuto zprávu, pravděpodobně nemáte nainstalovaný Flash přehrávač. Bez něj není možné sledovat videa na Stream.cz - stáhněte si jej a nainstalujte přímo ze stránek výrobce.

VIDEO: Není to dobré, ale zázraky se dějí, říká třináctiletý Miki o ODS

velikost textu:
22. dubna 2010  9:15
Třináctiletý Miki Kopas se proslavil jako ten kluk, co radí Topolánkovi.

O politiku se zajímá i po jeho odchodu, čte programy jednotlivých stran a stále podporuje ODS. Pro iDNES.cz zhodnotil situaci před volbami: "Není to dobré, ale zázraky se dějí. Hlavně nenaskákejte na ty Paroubkovy blbosti."

Miki chodí diskutovat s politiky na akce ODSMiki chodí diskutovat s politiky na akce ODSMiki chodí diskutovat s politiky na akce ODSMiki chodí diskutovat s politiky na akce ODSMiki chodí diskutovat s politiky na akce ODS. Prohlédni fotky

Politik Miki

Miki má Aspergerův syndrom, což je jistá forma autismu. Ve třech letech začal číst encyklopedie, od pěti se zajímá o politiku. Je velmi chytrý, denně čte noviny a zpravodajské servery, projíždí stránky politických stran. Všechno bere vážně a nezná meze. To se týká i jeho vášně k politice a k ODS.


Když na podzim pomáhal Topolánkovi s kampaní, stal se mediální hvězdou. Po pádu jeho vzoru, jsme se mu ozvali znovu. Pozvali jej do redakce, aby si ji prohlédl, a zeptali se jej na názor na současné politické dění. K rozhovoru svolila i jeho maminka. Tedy, nechala to na Mikulášovi. Malému géniovi se totiž zhoršil už tak komplikovaný zdravotní stav a jeho máma mu chce dopřát pokud možno vše, co Mikiho baví.


Rozhovor s Mikulášem nebyl lehký, často se na některého politika rozohnil a několikrát odpověděl na něco zcela jiného, než jsem se jej ptala. Přesto nás strašně bavil a čas s ním si užili všichni kolem. Má fanoušky nejen na Facebooku, ale i u nás v redakci.

V ODS teď podle Mikuláše panuje nenormální stav. Podle něj byly neformální rozhovory bývalého šéfa strany Mirka Topolánka s redaktory časopisu Lui, které straně rozhodně voličů nepřidaly, zkreslené. Topolánek prý přesto chyboval. "Topolánek udělal jasnou chybu, že to, co si myslí, řekl na kameru," míní Mikuláš. "Mirku, prostě jsi to podělal," dodává.

Jaká je teď podle tebe situace ve straně?
Kampaň se teprve rozeběhla, podle průzkumů to zatím není dobré, v Praze to není vůbec dobré, to je mi jasné. Doufám, že se to v dobré otočí a že volby neskončí levicovou výhrou, ale výhrou ODS a pravice.

Souhlasíš s odchodem Mirka Topolánka z ODS?
Z ODS ho vyhodili asi neprávem, už to tak bohužel je, už to nejde zvrátit. Částečně si myslím, že si odchod zasloužil, ale ODS se s ním o tom absolutně nebavila a vyhodila ho.

Myslíš, že se Topolánek v budoucnu v politice ještě prosadí?
Uvidíme, jestli má ještě šanci. On má spoustu zkušeností, uvidíme, co bude chtít dělat Mirek Topolánek.

Co si myslíš o novém lídrovi strany Petru Nečasovi?
Peťan Nečas jakožto nový lídr a v podstatě předseda ODS, protože sice nemá formální funkci, ale má kompetence, začal slušně. Ale nejde o to jen být spolehlivý a čistý, nic špatného neudělal. Musí ale taky něco dokázat, důležité budou činy. Máme 38 dnů do voleb a máme tu důležité otázky typu dluhů, dluhové pasti nebo dokonce státního bankrotu. Své činy prokáže, pokud se Petrovi podaří vyhrát, což asi není úplně pravděpodobné, ale zázraky se dějí vždycky.

Návštěva v redakci: Miki a Miki

Přečtěte si blog o jednom setkání a fotografii

Myslíš, že stranu k vítězství dovede? Podle průzkumů to zatím nevypadá...
Průzkumům člověk nemůže úplně věřit, sice jsou to důležité reprezentativní vzorky lidí, což já beru, a někteří lidi se jimi řídí, jak je vidět na panu Paroubkovi, ale nejsou úplně podstatné, protože nikdo neví, jak ty volby celkově dopadnou. Na veřejnosti se ukazují procenta, ale neukazuje se jedna zásadní věc - jak by dopadlo s mandáty. Myslím, že se tu tři věci nedokonaly, které se měly dokonat. To je jasná strategie proti státním dluhům, jasný boj proti korupci a za třetí nový volební zákon, který by toto vyřešil. O bonusu čtyři až deset mandátů pro vítěze voleb byl měly rozhodnout dva jasné ukazatele - volební účast a rozdíl mezi prvním a druhým - menší rozdíl rovná se víc poslanců jako bonus.

Kdo se ti po čistkách ve straně ještě jeví jako silná osobnost?
Na celostátní úrovni je to ze známějších tváří jedině Petr Nečas a David Vodrážka, ti jsou nejlepšími možnostmi.

A v Praze?
Co se týče Prahy, Pavel Bém už na místě předsedy regionálního sdružení nemá co dělat, a on to ví. "Pavle, skoro nikdo tě v ODS nemá rád, každý ví, co děláš za problémy. Za prvé je to Opencard - jedno město si kvůli jedné čipové kartě proplatí 838 milionů s tím, že to dělají dvě firmy, které řídí v podstatě jeden nebo dva lidé napojení na tebe, Pavle. Zadruhé, ty neplníš sliby, splnil jsi asi polovinu. Místo deseti nových stanic metra jsou tu tři a místo modernizovaných autobusů v roce 2010 jsi to začal dělat až v druhé polovině roku 2009. Nedokončil jsi projekty, jako je Blanka nebo okruh kolem Prahy." Bém v pražské ODS už nemá co dělat, tam už má být předsedou David Vodrážka.

Dvanáctiletý Miki chodí diskutovat s politiky na akce
ODS

Potýkáme se s obrovským státním dluhem? Jiné strany než ODS podle tebe nenabízí řešení, jak se jej zbavit?
ČSSD je plně odpovědná za zadlužování tohoto státu, jediný sociální demokrat, který to připustil, je dnešní šéf SPOZ Miloš Zeman, který má aspoň nějaký plán, jak z toho vybočit. Pokud to však tak bude pokračovat, za čtyři roky nebudeme mít peníze, nebudeme mít peníze ani na volby. Dluh budeme podle nejpravděpodobnějších odhadů splácet zhruba 60 let po malých částech. Když bychom chtěli splácet hned, 15 až 20 let, museli bychom ze státního rozpočtu dát sto miliard ročně.
Podle programů volebních stran má nejradikálnější program TOP 09, ČSSD, tam to ani není dobré číst, já jsem komunisty nečetl, tam to není v dnešním demokratickém státě potřeba číst. Co se týče ostatních, tak jsem četl všechny programy kromě Věcí veřejných. Zdá se mi, že všechny strany se zaměřují jen na své voliče.

Co je podle tebe důležité v příští vládě prosadit?
Důležité je splnit tři základní věci, boj proti korupci, zavedení včasného opatření na vyrovnaní rozpočtů do roku 2017 a zavedení finanční ústavy. Musíme také prosadit, aby vznikla národní rozpočtová rada, ve které by nezávislí odborníci řekli, co je pravda a co lež ve výdajích i příjmech.

       Jaký mám názor na Mikiho a jak na mě působí.........?

Třináctiletý Miki Kopas je originální kluk,který svý dětství vlastně nemá...

 Jeho názory na politiku a politiky však nesdílím a nemyslím si,že přináší něco nového v jeho názorech.Že je problém se státním rozpočtem víme všichni.Že máme politiky,kteří nemají zájem o tuto zem a jsou tam jen z důvodu finančního to víme taky.Málo,který politik má opravdu zájem aby se něco změnilo.Mikiho ,kritika přímo na pravicové politiky je správná a opodstatněná vcelku i na levici si našel nějaký ten škraloup.Je to mladý kluk,který je silně pravicový a tam vidím problém v jeho letech.Dobrý politik musí mít soc.cítění se společností ať je v pravici nebo levici.Nechtěl bych Mikiho nějak vtáhnout na levou stranu ale měl by se držet na středu v politice.Ona ta levice je taky nezbytnou součástí všedního dne a života hlavně nezapomínat na soc.slabší jedince a potom na staré spoluobčany .Na důchody pomalu už nemáme a společnost si musí půjčovat ba zadlužovat více státní schodek a jeho rozpočet.Myslím si ,že Miki by se měl zaměřit právě na tenhle problém společnosti jestli chce dělat politiku.Svou politiku zakládá na poukazování toho politika co prý údajně něco dělá špatně.Země a její demokratická společnost potřebuje reformy ve zdravotnictví a v důchodech.To jsou dvě hlavní položky kde tato zem nemá stále jasno .Nenarážím na poplatky ty jsou momentálně řešením kde peníze chybí.Důchody a odchod do důchodu je hlavním problémem naší společnosti.a myslím si,že tady stát a hlavně politici by se měli zamyslet jak s zprůhlednit odvody financí.Tady by měl Miki určitě hodně práce a přinést něco užitečného a prosadit nějakou reformu.Víte,kritizovat umí hodně dětí stačí aby sledovali TV zprávy a hned mají jasno.O levici a komunismu tento chlapec neví vůbec nic narodil se 1997 takže 8 let po revoluci .Vnímat politiku začal někdy v 7 letech v roce 2004 dva roky před vládou Topolánka.Takže co si kde přečetl tak to bylo jen STB a zločiny komunismu ale už si asi nepřečetl jejich sociální program.Mateřská důchody bezplatné zdravotnictví zaměstnanost,která byla povinná a jinak Vás trestali za přižívu .Nejsem komunistou ale jsem aby opravdu se myslelo na tyhle problémy co se týče soc.cítěni.Víte máme kapitalismus zhruba 20 let.tady Miki stále hlásá zadluženost státu   ale to je zadluženost právě po roce 1990! A potom jsme  pořád slýchali jak to bude lepší po pádu komunismu ,no a vidíte všude se šetří jen kam se podíváte.Takže být silně pravicový není dobré tady si myslím,že Miki by měl přehodnotit svůj názor na politiku než opravdu jednou do ní vstoupí a jestli ano tak mu přeji hodně úspěchů nejenom politických....merit....

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář