Stát patří nám, ne my jemu!

23. duben 2010 | 20.52 |
› 

Stát patří nám, ne my jemu!

Státní rozpočet - bez
titulku - ikona

Řešíme řadu problémů, které by mnohdy neexistovaly, nebýt politiků a jejich rozrůstající se byrokracii. Politici si osvojují prostřednictvím státu stále více práv na naše životy. Státní moc je stále silnější.

Novela
zakazuje zveřejnit informace o dětských obětech zločinů.

Každý den, kdy vznikne nějaký nový zákon, nařízení, předpis nebo vyhláška, které nám určují jak máme žít naše stále méně svobodné životy, mnohým ubírá chuť podílet se na žádoucích změnách.

Reportéři bez hranic kritizují český náhubkový zákon a novelu
tiskového zákona na Slovensku. Ilustrační foto.

Důchodový systém, zdravotnictví, školství, podnikání, pracovněprávní vztahy a řada dalších oblastí. Ve všech dělají politici prostřednictvím státu a jeho zákonů z lidí pomalu plošně nesvéprávné bytosti, rozhodují za nás a vodí nás za ruku. A řada z nás si na to tak zvykla, že už to chorobně považuje za normální a správné. Kamery na každém rohu, zaznamenávání a archivování dat a komunikace občanů je jen náhražkou za neefektivní a špatnou práci policie a jejích složek. Ulehčují si práci za naše peníze. U všech občanů, podnikatelů i zaměstnanců stát vychází v podstatě z presumpce viny. Místo nízkých daní a zrušení těch, u nichž výběr v lepším případě pokryje náklady s výběrem spojené, se nám politici prostřednictvím stále mocnějšího státu snaží vnutit opatrovnictví nad našimi životy a naše vydělané peníze po nás chtějí, aby z nich mohli platit neefektivní správu a nesystémové přerozdělování těm, kteří si to mnohdy ani nezaslouží.

Každé uskupení lidí stojí a padá na nejslabším článku. Tam je nejzranitelnější. Stejné je to se státem, jeho národy a jednotlivými občany. Čím silnější a samostatnější bude poslední občan, tím silnější bude národ i stát. Jenže to se sakramentsky nehodí vládnoucí elitě.Stát si usurpuje čím dál více práv, které mají patřit jednotlivým občanům. Politici nechtějí samostatně myslící občany, kteří se o sebe umí postarat sami. Národ dle mého přesvědčení díky tomu pomalu degeneruje a přestává vytvářet přirozené prostředí pro zrod skutečných individualit


Tvoříme zákony, které nikdo nedodržuje, protože odporují selskému rozumu a přirozenému právu. Stát si přisvojil právo rozhodovat o tom, co je a co není morální a správné a ty, občane, se podle toho zařiď. Děkuji, nechci se tomu podvolit a nikdy to neudělám.

Benjamin Franklin kdysi řekl: "Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí!."Svoboda nebyla, není a nikdy nebude zadarmo. Ne politici, ale my jsme stát. Právě proto chci křičet ze všech sil, že stát patří nám, ne my jemu. A Vy?


PS: Připojte se k naší nové nové skupině na Facebooku 
Stát patří nám, ne my jemu!.  Děkuji Vám.

Vše ostatní zde: www.frantisekmatejka.cz 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář