Šéf Senátu Sobotka vyzval Topolánka, ať nekandi.

22. březen 2010 | 15.08 |
› 

 Šéf Senátu Sobotka vyzval Topolánka, ať nekandiduje a odejde z čela ODS

22. března 2010  13:11,  aktualizováno 14:06

První ze špičkových politiků ODS volá po "hlavě" Mirka Topolánka. Šéf Senátu Přemysl Sobotka vyzval předsedu strany, aby odstoupil z kandidátky pro volby do Sněmovny a aby zvážil i své působení v čele ODS. Vadí mu Topolánkova vyjádření, která jsou podle něj v zásadním rozporu s ideály ODS.
Předseda
 Senátu Přemysla Sobotka vyzval Mirka Topolánka k rezignaci na post
 předsedy ODS. (22. března 2010)foto: Lukáš Bíba, MF DNES

Předseda Senátu Přemysla Sobotka vyzval Mirka Topolánka k rezignaci na post předsedy ODS. (22. března 2010)

. Přehraj video

"Po podrobném seznámení se s posledními výroky Mirka Topolánka jsem velmi rozhořčen obsahem jeho vět pro časopis LUI," řekl předseda horní komory parlamentu

takeit.cz/eyeye-b5-active-200-ml-6382361?370802&rtype=V&rmain=149031&ritem=6382361&rclanek=6076591&rslovo=484706&showdirect=1" target="_blank">na mimořádné tiskové konferenci, na níž vyzval stranického šéfa k rezignaci.

Topolánkovy výroky podle Přemysla Sobotky poškozují ODS a nahrávají sílícímu populismu sociální demokracie. Předseda ODS například označil průměrné Čechy, které oslovuje šéf konkurenční ČSSD Jiří Paroubek, za "vepřo knedlo zelo", kteří mají být nakopáni "do pr....".

Na Topolánka zaútočil politik, který byl jeho spojencem

To, že k odchodu z kandidátky a z čela strany vyzval Topolánka právě předseda horní komory parlamentu a ne některý z jeho odpůrců ve straně, je tak trochu překvapení. Sobotka dosud patřil ke spojencům šéfa ODS a byl mezi těmi, kdo mu v roce 2002 pomáhali do čela strany po odchodu Václava Klause z funkce.

Sobotku letos na podzim čeká obhajoba senátorské funkce a dal už také najevo, že ho zajímá příští volba prezidenta v roce 2013.

Šéf Senátu zdůraznil, že jeho výzva směrem k Topolánkovi je jeho osobní iniciativa a v nadsázce dodal, že ji rozhodně nekonzultoval v Lidovém domě. K odchodu z vysokých politických funkcí totiž už o víkendu šéfa ODS vyzval Jiří Paroubek.

ČSSD: Topolánek nemůže vést ani nejmenší obec

Předseda sociální demokracie si dnes přisadil. Podle něj Topolánek strhl úroveň české politiky do nových netušených hlubin sprostoty, nenávisti a nesnášenlivosti.

Urazil Klause, odboráře i Sněmovnu

Šéf ODS Mirek Topolánek nepřestřelil poprvé

"Předseda ODS Topolánek svým skandálním vyjádřením o zavírání obyčejných lidí a nakopávání jejich zadků vyjádřil své hluboké opovržení všemi obyčejnými občany naší země," míní Paroubek.

Člověk plný nenávisti k tak široké skupině občanů národa se podle něj diskvalifikuje z možnosti vést i tu nejmenší obec v zemi.

Další špičky ODS jsou zdrženlivé

Jiní politici ODS kritizovali zatím Topolánka zdrženlivěji, než to udělal Přemysl Sobotka. "Jeho výroky poškozují ODS a umožňují soupeřům útočit," řekla na adresu Topolánka místopředsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. Ta dlouhodobě ve straně patří do tábora jeho kritiků.

Když mluví Topolánek

Celou kauzu odstartovala Topolánkova vyjádření pro gay magazín Lui. "Gustav Slamečka, když jde opravdu do tuhého, opravdu do tuhého, tak jako ministr mám pocit, že uhne. A to ten Fischer, prostě je Žid, ne gay, a ten uhne ještě dřív. To přece nesouvisí s tím, že je gay, to souvisí s jeho charakterem." Topolánek také kritizoval církev a její "oblbování mas". (více o jeho výrocích čtěte zde)

"Jeho výroky nám nijak neprospívají a jsou nešťastné," řekl iDNES.cz na Topolánkovu adresu první místopředseda ODS David Vodrážka. Na místě je prý i slovo úlet. "I tak se to dá říci," dodal Vodrážka.

Právě on by stranu dočasně vedl v případě, že Topolánek Sobotku poslechne a opustí pozici v čele občanských demokratů. (více o kritice Vodrážky a názorech dalších špiček ODS čtěte zde)

"Než mít lídra, jehož se lidé za jeho výroky bojí, je pořád lepší mít lídra, jemuž se za ně smějí," glosoval pro MF DNES to, jak se Topolánek "rozpovídal", jeho zřejmě hlavní vnitrostranický rival, pražský primátor Pavel Bém.

Já bych dodal k tomuto článku,že pan Topolánek své dojmy a pocity jako politik neumí udržet na uzdě.Jeho chováním kde kope okolo sebe a při tom vykřikuje ,že je to právě on kdo má pocit křivdy.Zapomíná,že jeho chováním ukazuje pravou tvář ODS,ODS je stranou prý pravicovou a razí tunel českou republikou přímo do středu státního bankrotu.Už s vými obstrukcemi v parlamentu dokázali,že nemají na to aby dnes hlasovali o zákonech, jak to potom chtějí dělat dál.Nebo si myslí,že Topolánek je dovede tam kde byli 3 roky a za tu dobu nadělali dluh do výše 195 miliard?pan Topolánek by se měl zamyslet a přestat škodit této zemi.V rozhovoru s Dalíkem největším přítelem mu Dalík nanznačuje,že boj o koryta je dávno prohraný.Dalík se stáhnul co by jako poradce a hlavně ten co zametal Topolánkovi kauzy pod koberec.ODS by se měla rychle zbavit těchto pánů a po roce 1989 po 20-ti letech nastavit novou pravicovou stranu,kterou tato zem potřebuje.To byl nejhorší předseda ODS,který tuto stranu totálně znemožnil.

Je to Žid a uhne, řekl o premiérovi Topolánek. Fischer s ním nechce mluvit

Šéf ODS Mirek Topolánek se při rozhovoru pro gay časopis LUI obul do politiků i voličů ČSSD. "Gustav Slamečka, když jde do tuhého, tak uhne. Fischer, ten je Žid, není gay, uhne ještě dřív. To souvisí s jeho charakterem," prohlásil podle serveru Blesk.cz Topolánek. O obyčejném Čechovi, který je příznivcem Jiřího Paroubka, prohlásil, že by zase zasloužil zavřít a nakopat. Za výroky se vzápětí omluvil.

Mirek
Topolánek a Jan Fischer

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.5 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář