O&O Defrag 11 se představuje

6. říjen 2009 | 13.02 |
› 

Professional Edition. Dne 15. září se objevila nová, již jedenáctá verze a opět své uživatele nezklamala. Pojďte se s tímto softwarem seznámit a podívat se, jak s ním zacházet.

Stažení a instalace
Domovské stránky programu naleznete na této adrese. Instalační archiv si potom můžete stáhnout přímo zde – O&O Defrag 11 Professional Edition (14,2 MB). Určen je operačním systémům Windows 2000 a novějším a k dispozici je na stránkách výrobce i verze pro 64bitové systémy. Protože jde o komerční produkt, musíte za jeho používání zaplatit. Ještě předtím si ho však můžete bezplatně vyzkoušet v jeho trial verzi, která pracuje 15 dní bez jakéhokoliv omezení. Instalace není nikterak složitá a stačí se jí doslova proklikat. Zvolit si však navíc můžete, zda chcete nainstalovat spořič monitoru, přidat možnost defragmentovat pravým tlačítkem myši a registrovat program jako standardní defragmentační nástroj (místo integrovaného defrag systému Windows). Minimálně poslední jmenovanou možnost doporučujeme potvrdit. Po dokončení instalace je možné s programem začít ihned pracovat. Program může komunikovat i v češtině, stačí si stáhnout tento soubor a nainstalovat ho (poklikat na soubor a poté kliknout na Aktualizovat).

O&O Defrag 11 se představuje
Ihned po instalaci se v systémové oblasti hlavní lišty (hned vedle hodin) zabydlí nová ikonka pevného disku. Ta uživatele informuje o přítomnosti O&O Defrag 11 Professional Edition v operačním systému a ukazuje, zda právě pracuje, či nikoliv. Jestliže je ikonka přeškrtnuta křížkem, pak z nějakého důvodu nefunguje, pokud je na ní zelené kolečko, znamená to, že je aktivovaná funkce pro automatické defragmentace při zápisu dat na disk. Poklikáním na tuto ikonku či klasickým spuštěním přes Start menu aplikaci otevřete.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře