Jednou jsem napsal k poplatkům a k důchodům

16. březen 2010 | 10.34 |
› 

Ale berme to s nadhledem....vše je jen návrh,teď je na jiných se zamyslet...

V tu dobu jsem byl proti zdr.pojišťovnám a kde jsem jen tenhle název slyšel pěnila se ve mně krev!Myšleno omezit pojišťovny v tom,že kdo by chtěl nadstandardní péči ten by si platil ještě pojišťovnu,která by mu tuto službu zprostředkovala.Jinak ze zákona by bylo,že pacienti by svoje peníze na zdravotní péči odváděli přímo svým nemocnicím každý měsíc jako tomu je dnes pojišťovnám.Nemocnice by z těchto peněz hradila provoz a lékaře samozřejmě i obvodní,kteří by byli pod nemocnicí zaregistrováni.Takže jestli mi rozumíte tak bychom se zaregistrovali v nějakém městě pod tamní nemocnici a tam by nám byly odváděny peníze.Léčba v jiné nemocnici by byla proplacena sté naší.Tady vidíte,že pojišťovny co máme dnes by mohly fungovat jen jako pro nadstandardní péče. No možná by mohly být i dokonce bonusy,nemocnice by měli váš účet,to znamená,že malé procento by vám tam zůstávalo a bylo by to na stáří v důchodovém věku.Samozřejmostí by bylo zlepšení služeb jelikož pacient by v tu chvíli byl přímým chlebodárcem tamních lékařů.

Ilustrační foto

A k poplatkům asi tohle....

V této zemi jsme si zvykli ,že kde peněz je málo tam daňový poplatníci zaplaťte ještě jednou a nebo vícekrát podle vaší návštěvnosti u lékaře.Dnes kam se podívám tak mám jenom obavu abych nemusel platit poplatek při vstupu do obchodů pošt a bank apod.U lékaře jsme si na to už nějak zvykli.30kč mi taky nedělá problém ale problémem to bude pro staré lidi a nebo nějak více nemocný,kteří svojí návštěvou u lékaře se stali jakýmsi sponzoři i když ze zákona si zdravotní poj.platí taky.Zastávám názor,že při dnešních cenách léčiv a platů zdravotníků a managmentu pojišťoven je potřeba někde ty peníze vzít.Vůbec by mi nevadilo na recept dát 30kč položku jako tomu bylo před 25lety symbolická jedna koruna.A nebo zvednout zdrav.pojištění ze zákona každému o 150kč.Při dnešních cenách el.energie plynu a potravin by to bylo úměrné.Jenže tyto peníze by se zase někam rozkutáleli neznámo kam jako tomu je doposud.Takže ono to je těžké a je to jen v jedné věci udělat v tom pořádek a jasno,kam vůbec ty peníze z daní nás všech kam jdou.Opět jsme u těch pojišťoven a přerozdělování financí od daňových poplatníků Nic víc nic míň.

..

Zdravotní pojišťovny klientům přispívají na prevenci, očkování i třeba při jejich snaze omezit kouření nebo zhubnout. Jejich nabídka je skutečně rozmanitá. Ale také časově omezená. Dobré je si včas zjistit, v čem vám mohou finančně vypomoci. Vyzkoušejte náš test a některé informace získáte už nyní.

Ilustrační foto.

Otestujte se.....

Víte, na co vám přispějí zdravotní pojišťovny?

Rok má 12 měsíců k třináctým platům  pro důchodce

Ilustrační foto

K třináctým platům .Já to beru ze svého pohledu to znamená,ke svému platu si mohu ještě nějak přivydělat protože jsem ve věku kdy podnikatel ty dveře předemnou nezavře.Takže můj měsíční plat + nějaká ta brigáda apod.Důchodci tuto možnost nemají a musejí vyžít to co jim přijde v podobě důchodu. Za svůj život odváděli peníze tam kde my jsme měli zdravotní zdarma a školné jízdné apod!A dnes když my máme platit zase my jim, tak se tu dohadujeme o třinácté platy ale kradou se miliony a miliardy někde jinde!Já jsem pro třinácté platy snad jsme zemí kde solidarita je běžnou věcí občana a nebo ne?A pokud ne tak se nám to obrátí až my budeme v důchodovém věku!!A ten den jednou příjde.....merit

 Státu loni chybělo na důchody a nemocenskou 33 miliard

Stát loni vyplatil na důchody a nemocenskou víc peněz, než vybral na pojistném. Podle údajů České správy sociálního zabezpečení chybělo z odvodů přes 33 miliard korun !.!.!

Ilustrační
foto

S penězi na důchody si pohrála krize. Kvůli ekonomickému ochlazení přišla řada lidí o práci, čímž klesl počet těch, kteří na ně peníze do státní kasy posílají. Další pokles příjmů přineslo zavedení slev na pojistném pro firmy.

To mělo podle původních plánů bývalé vlády Mirka Topolánka ušetřit firmám zhruba 16 miliard. Podle výsledků za prvních 11 měsíců loňského roku to ale bylo pouze 9,5 miliardy.

Takzvaný účet sociálního pojištění byl ještě loni v plusu - zůstalo v něm přes 20 miliard a o rok dříve ještě o dvě miliardy více.

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) na pojistném na důchodové zabezpečení loni vybrala 301,1 miliardy korun, na důchody však vyplatila 331,6 miliardy korun. Na nemocenském pojištění získala 23,3 miliardy korun, na nemocenské dávky ale vydala 26 miliard korun.

Přes nepříznivý trend vývoje účtu sociálního pojištění lidé o důchody a nemocenské nepřijdou. Peníze na tyto dávky totiž patří mezi takzvané mandatorní výdaje, které musí stát platit ze zákona.

Podle ČSSZ loni klesl počet oficiálních marodů. Správa evidovala přes 1,5 milionu pracovních neschopností, což je meziročně o 31 procent méně. Není ale jasné, kolik lidí si kvůli znevýhodnění nevzalo neschopenku. - čtěte Češi loni méně marodili

Peníze na důchody a nemocenskou v roce 2009 (v mld. Kč)
Příjmy Výdaje  Kolik chybělo
301,1   331,6 -30,5
23,3 26 -2,7
Zdroj: ČSSZ  

ČSSD chce příští rok díru v rozpočtu zmenšit na 160 miliard korun. Svou vizi rozpočtu právě hájí před Eduardem Janotou a lídry stran. Podporuje zdanění bohatých, vyšší zdanění firem, valorizaci penzí o 200 korun měsíčně či zrušení slev na odvodech sociálního pojištění pro zaměstnavatele. Naopak nekývne na škrty v dávkách.
Místopředseda
 ČSSD Bohuslav Sobotka Vondrouš,  ČTK

Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka

. Spusť audio

ČSSD představuje své teze na úspory v rozpočtu. (hovoří Bohuslav Sobotka)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář