Spis Krakatice-Já nic já muzikant

15. březen 2010 | 07.02 |
› 

Ivan Langer

Já nic já muzikant....!Íčko a to je prosím kdo ?

Kauza František Mrázek

Praha - Poslanec a bývalý ministr vnitra Ivan Langer se pře s vydavatelskou společností Mafra. Vadí mu články v Mladé frontě Dnes, které jeho osobu dávají do souvislosti s mafiány kolem zastřeleného podnikatele Františka Mrázka. Spor bude dnes řešit Městský soud v Praze.

Ivan Langer je ve spisu Krakatice podezřelý z propojení na organizovaný zločin kolem zavražděného bose Mrázka, napsala Mladá fronta Dnes. Langer takové nařčení odmítl s tím, že jsou to lži. "Ani příznivý rozsudek již nemůže napravit tu škodu, která byla napáchána. Dotýká se to nejen mě, ale celé mojí rodiny, " stěžoval si poslanec.

Z policejních odposlechů z roku 2000 podle deníku vyplývá, že někdejší vládce českého podsvětí Mrázek exministra využíval přes své spolupracovníky. Deník se hájí tím, že články vycházely z věrohodných pramenů a byly korektní. Kvůli zapůjčení spisu Krakatice soudkyně proces odročila.

Mezi další soudní důkazy patří i výslechy sociálnědemokratických exministrů Stanislava Grosse a Františka Bublana nebo někdejšího šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho.

Spis Krakatice

Opravdu nevím co si o tom mám myslet.....

pan Langer mně stále připadá jako když zloděj křičí chyťte zloděje já nic.Přeci jsou jasné důkazy,že měl přezdívku Íčko a ,že v krakatici byl jedním chapadlem né-li jedním.Měl by se k tomu postavit čelem a vysvětlit všem jeho přezdívku a spojitost s kauzou krakatice.Popř.raději odstoupit s politického života pokud nemá na to vysvětlení.Naše justice a hlavně policie pracuje na objednávku než do té doby než někdo vznese nějaké obvinění ale to většinou přichází s křížkem po funuse.Např.opencard tam se vědělo už delší dobu,že tato služba je podvod a před týdnem v trhla policie na magistrát zabavit počítače jestli nenajdou nějaké důkazy-no to mě připadá milí spoluobčané abyste neřekli vlk se nažere a koza zůstane stejná.A tak je to ze vším tady v této zemi.Podvody a korupce.Poslanec a politik je státní zaměstnanec tak jeho dosavadní příjmový zisk by měl být od nás.Ale není tomu tak má tam zahrnuty dary od nějakých lidí apod.Finanční dary se přeci nedávají jen tak a jestli ano tak takových dárců bychom potřebovali více ale do státní pokladny.Tak milí dárci od dnešního dne neposílejte finance politikům pro nějakou protislužbu ale státu ten si to zaslouží více nemyslíte?

Langerův sporný pronájem lázní: stát prodělá sto milionů

velikost textu:
21. srpna 2009  6:04
Ministerstvo vnitra pod vedením Ivana Langera z ODS nevýhodně pronajalo své čtyři lázeňské domy. Stát tak přijde až o sto milionů korun, říká audit hospodaření, který si ministerstvo nechalo zpracovat po příchodu nového šéfa Martina Peciny.
Langer se
 rozhodl, že s lázněmi se musí něco dělat, a pronajal je. Lechnerová,  iDNES.cz

Langer se rozhodl, že s lázněmi se musí něco dělat, a pronajal je.

Přímo v centru města, po rekonstrukci, s kompletním sociálním zařízením, televizí, lednicí a telefonem. Tak láká společnost Temparano k návštěvě lázeňského domu Mercur v Mariánských Lázních.

Je to jeden ze čtveřice lázeňských komplexů, které si loni firma Temparano pronajala od státu – tedy od ministerstva vnitra. Smlouva je sepsaná na dvacet let a bývalý ministr vnitra Ivan Langer z ODS celou akci zdůvodňoval úsporou peněz.

Už po několika měsících to vypadá, že stát na pronájmu budov, kam vnitro posílalo každoročně stovky svých zaměstnanců, prodělá.

Ukázal to interní audit, který úředníci vnitra vypracovali po příchodu nového ministra Martina Peciny. MF DNES dokument k dispozici. Vyplývá z něj, že stát přijde na nájemném nejméně o 100 milionů korun.

"Upozorňoval jsem už loni, že ten pronájem nebude výhodný. Vnitro totiž lázně vždy provozovalo a vlastně tak za ubytování policistů a hasičů platilo samo sobě. Teď to jde soukromým firmám," řekl bývalý ministr vnitra a Langerův předchůdce z ČSSD František Bublan.

"Pamatuji si, že mi Ivan Langer říkal, že to má dobře spočítané. Že stát na tom jedině ušetří," vzpomíná přitom Bublan.

Ale po pořádku. Vnitro vlastnilo lázeňské budovy v lukrativních částech Karlových Varů nebo Luhačovic především kvůli rekreaci svých zaměstnanců. Podle zákona totiž mají všichni hasiči a policisté po odsloužení patnácti let nárok na rehabilitaci – na dva týdny každý rok.

Langer se po příchodu do funkce rozhodl, že se s lázněmi musí něco udělat, protože prý nefungují efektivně. Nechal si zpracovat i projekt od poradenské firmy Deloitte Advisors. Ta mu navrhla tři varianty, co by bylo možné s lázeňskými komplexy dělat – v úvaze byl i prodej lukrativních nemovitostí.

Vedení vnitra se nakonec rozhodlo lázně pronajmout. Z dalšího zpracovaného auditu vyšlo, že částka za roční pronájem by měla být v rozmezí od 37 do 45 milionů korun. Tři měsíce po této analýze uzavřelo vedení vnitra nájemní smlouvu se společností Temparano. A částka ročního pronájmu? 23,7 milionu korun.

"Nájemní smlouva byla uzavřena, přestože byla podána pouze jedna, navíc s ničím neporovnatelná nabídka. Nebylo nijak doloženo zjišťování cen pronájmů v místě a čase obvyklých, nebyla stanovena minimální výše nájemného soudním znalcem a nebylo přihlédnuto k tržní hodnotě nemovitostí," píše se v nově vypracovaném auditu.

Trojnásobně nižší nájem, než je ve Varech běžný

Na nevýhodnost pronájmu už před časem upozorňovalo občanské sdružení Oživení. Jeho představitelé tvrdí, že třeba u lázeňského areálu v Karlových Varech se ministerstvo spokojilo v přepočtu na lůžko s nájmem trojnásobně nižším, než který se tam běžně platí.

"Někdo tady evidentně podepsal nevýhodnou smlouvu pro stát," soudí Martin Kameník z Oživení.

Pecinův audit dává jeho lidem za pravdu i v další věci. Langerovi podřízení totiž souhlas s nižším nájmem vysvětlovali nutnými investicemi, které lázeňské domy potřebují. Prý je do nich v následujících pěti letech nutné "nalít" 128 milionů korun.

"V nájemní smlouvě ale není tento závazek provést opravy (...) ve lhůtě pěti let zajištěn," upozorňuje audit. Firma Temparano se pouze zavázala, že bude do fondu oprav každý rok ukládat 10 milionů korun.

"Platíme dost peněz"

Společnost, kterou vlastní lidé podnikající v lázeňství na Slovensku, navíc vznikla krátce před pronájmem. Některá povolení – třeba na lázeňskou činnost v Česku – získala až letos v červenci. Tedy několik měsíců po podepsání smlouvy s vnitrem.

"Já tu analýzu neznám, ale pokud obsahuje taková tvrzení, tak je to nesmysl. Do lázní se určitě chystáme investovat a nájem, který platíme, je vysoký dostatečně," uvedl včera pracovník Temparana, který nechtěl být jmenován.

Redakce se snažila získat i reakci exministra a místopředsedy ODS Langera. Ten však nebral telefon a nereagoval ani na zaslané textové zprávy. Až vpodvečer napsal, že obsah analýzy nezná, a proto ho nechce komentovat.

Ministerské lázně

Co patří ministerstvu vnitra

Tosca Karlovy Vary
Ústav má šest budov a k tomu ještě dům Myslivna. Celkem nabízí 267 lůžek.

Luna Františkovy Lázně
Zdejší lázně tvoří tři domy, které se nacházejí přímo na kolonádě.

Mercur Mariánské Lázně
Komplex tvoří dvě samostatné budovy, doplňuje ho i vlastní sauna a rehabilitační bazén.

Hubert Luhačovice
Nově vybavený dům pro 69 hostů. Je tu denní bar s vinárnou, posilovna, bazén i sauna.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Spis Krakatice-Já nic já muzikant radek dvořák 08. 04. 2010 - 22:58