Vize - vidina, zjevení, sen, vidění do budoucna 20

28. leden 2010 | 16.57 |
› 

Vize - vidina, zjevení, sen, vidění do budoucna 2020 ?

Pokud se k moci dostane levice, hrozí zemi cesta ke státnímu
bankrotu, řekl na ideové konferenci ODS předseda strany Mirek
Topolánek.

Co slibuje ODS v programu Vize 2020

- méně zákonů a vyhlášek, snížení přerozdělování veřejných peněz

- zprůhlednění výběrových řízení, "životopis" každé veřejné zakázky bude zveřejněn na internetu

- posílení většinových prvků ve volebním systému, možnost svrhnout vládu jen tak, že bude zároveň potvrzen nový premiér - takzvané konstruktivní vyslovení nedůvěry vládě

- snížení počtu ministerstev o dvě až tři

- boj proti dluhům, které jsou veřejným nepřítelem číslo jedna, přijetí ústavního zákona o rozpočtové kázni a odpovědnosti

- důchodovou reformu, lidé budou muset vkládat více soukromých prostředků, na ryze individuální a dobrovolné bázi

- pružnější zákoník práce, který umožní snazší vytváření pracovních míst

- možnost připojištění za nadstandardní zdravotní péči

- odmítnutí jednotné imigrační politiky Evropské unie, imigranti budou muset respektovat kulturní a právní pravidla země, do níž přicházejí

- spolu se zavedením "balíčku podpory studentů ODS zváží rozsah a podobu spoluúčasti studentů při hrazení studia na VŠ


youtube.com/embed/yu7IvH8-syE&hl=cs_CZ&fs=1&rel=0">

Tolik slovník naučný. Mě se však zdá že v podání politické vize to je spíše blouznění či halucinace.
Každý divák mohl sledovat pořad na ČT24  nazvaný Vize 2020 z kuchyně ODS. Byl jsem duševně otřesen a pořad jsem si v duchu nazval 2020 lží, ale ihned jsem si odpověděl, že pořad od začátku až do konce byl jedna velká lež. Celé to působilo na mě jako chycené dítě při krádeži čokolády v supermarketu. Dítě dojemně zajíkající se pláčem přísahá na svou nevinu. Avšak nebýt kamerového systému ostrahy věřil by každý člověk.
Pokládám si otázku, jestli činitelé ODS mají opravdu tak krátkou paměť nebo je to cílený propagandistický tah. Už začátek na mne zapůsobil tím, jak z uměle nasvícené mlhy přicházel svou atypickou chůzí Mirek Topolánek.
Co následovalo nenechalo klidnou ani moji ženu která politiku nechce ani slyšet. V přednesu jako vůdce i když špinil či očividně lhal, nezaváhal a mistrně gestikuloval. Ihned na úvod svého projevu dvakráte upozornil  že Vize 2020 není předvolební řeč a ani volební program. Pak následovala snůška hesel podepřená o spisovatele světové literatury. Okamžitě jsem zaváhal, zdali vůbec čte. A jestli čte alespoň své prohlášení a ví, o čem vůbec hovoří. Nicméně hovořil o důchodech či zdravotnictví a celou sociální berličku státu občanům viděl jako vyjedený talíř. Při pokračování projevu se my okamžitě vybavila slova lidové písně: Já ne, Já ne, to Ty, to Ty.
A mnoho nechybělo a musel bych umývat obrazovku televizoru od plivance mé ženy, která opravdu politiku nemusí. Hovořil dlouho a snažil se svůj projev neprolínat cizími slovy a mluvit více pro obyčejného člověka. Posluchači z řady špiček ODS napjatě naslouchali a občas se ozval i potlesk. Škoda že to s tím slovníkem občana přehnal a budil dojem projevu k pacientům Jedličkova Ústavu. Pro vysvětlení a jednoduchou názornost zřejmě všem skupinám občanům ČR použil fiktivní jména a příjmení daňových poplatníků. Fiktivní účinkující Václav Dobrák platil daně jako Petr Šťastný ale doufali že stát se za tyto peníze o ně postará ale zrádný Jan Velká Kapsa a Jirka Chytráček je obrali. Dokonce ve zdravotnictví chyběli peníze na operaci Karla Boháče a Svatopluka Lazara. Nejhorší že na tom vydělal i Josef Lenoch.
Plamenná řeč byla odměněna potleskem skoro ve stoje. Tleskal i Aleš Řebíček  v první řadě. Já jen přemítal, kdy asi dojde trpělivost národa v čele s Václavem Dobrákem.
Nebudu lhát, když řeknu, že o pár dní později jsem viděl něco podobného z druhé strany barikády. A doufám, že pro zdraví seniorů a duševní stav nás všech budou podobné akce s větším časovým odstupem z důvodů psychické regenerace sil.
Žádná z obou znepřátelených stran neřekla, proč si bezostyšně půjčovali z našich peněz na zlodějny, z kterých většině kynula tučná výslužka. A už ani nepadlo slovo, proč za dvacet let žádná vláda neoddělila peníze na důchody a celou sociální oblast neochránila zákonem který by zakázal čerpat tyto peníze na jiné bohulibé projekty či porcování medvěda v duchu získání hlasů za dětská či fotbalová hřiště ve volebním okrsku navrhovatele či spíše porcovače. V časopise E15 Petr Nečas z ODS prohlásil že soc.dem. nabízí důchodcům rybu a ODS je naučí ryby chytat. Sprostota těch, kteří si vzali 48 miliard korun z důchodových rezerv, aniž by se omluvili, že není cesta jak tyto peníze vrátit. Boj za občana ODS vede obstrukční politikou ve sněmovně, aniž by si přiznala, že zbytečně všechny občany tak okrádá denně o 3,5 milionu za zmařené zasedání.
Při dvoukomorovém zákonodárném systému by schválené navýšení mateřské a ostatní levicové návrhy zhatil senát kde má většinu ODS anebo prezident který je sice nevypočitatelný ale nad levici se ošklíbá jako nad špinavými botami. KDU-ČSL chce za každou cenu prosadit zákon o loteriích, ale po volbách budou prosazovat to, o čem před volbami zarytě mlčí a to jsou církevní restituce. A praktiky vytlačit národ jako zubní pastu. Co bude následovat nelze předvídat ale asi jako rána za krk konečné oddělení úspěšných a bohatých od chudé spodiny. Toto nejsou má slova ale slova jednoho podnikatele na youtube.com
Na tomto serveru je i video nazvané ‘ Ideologie ODS' vřele doporučuji. Vypovídá o tom, že názory tato strana mění jen v předvolebních slibech a smlouvách s občany.
 http://www.youtube.com/watch?v=PmYlb5JeZq8
Po dvaceti letech svobody a morálního úpadku se spousty lidí touží vrátit do předsametových let.  Ale já bych radši tu dobu rozkvětu Československé první republiky bez té následné druhé světové války.
Ale to je jen můj názor a lidé, kteří žili za první republiky mají jistě názor svůj na politický stav a veletoče naší země.
Reinhard Heydrich obergruppenfuhrer SS po okupaci naší vlasti v roce 1939 prohlásil ‘ Čecha můžeš ohnout jako prut, ale dej pozor, když švihne zpátky.
Ale na závěr radši slova Českého vlastence z knihy
‘Šest dní kdy národ věděl‘
Ty národe, pamatuj, "političtí vůdcové" a prezidenti přicházejí a odcházejí, politické systémy a soustavy se mění, ale ty zůstáváš a trváš.
Na tobě záleží!
Nezapomínej, že ty na světě jediný
(!) jsi jednou zvolil své heslo
"Národ sobě" . Buď mu věrný!!!
Na odlehčení mohu poskytnout jedno moudro:
Co z toho, že zítra bude lépe, když vždy, když se ráno probudím, je dnes.
Radek Dvořák

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (5x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář