Magic-Blesková změna Ústavy

2. září 2009 | 16.18 |
› 

Blesková změna Ústavy: 14:45 schváleno Sněmovnou, 19:33 Senátem

Nouze naučila Dalibora housti. Sněmovna i Senát odhlasovaly během pátku třípětinovou většinou ústavní zákon o rozpuštění dolní komory. V návrhu se stanoví, že prezident rozpouští Sněmovnu, pokud se na tom usnesou více než tři pětiny poslanců. K rychlým krokům dohnal parlament zásah Ústavního soudu, který v úterý zrušil jednorázový ústavní zákon, jenž měl vést k předčasným sněmovním volbám. Novela míří na Hrad.

Kéž kdyby tyto komory pracovali ,tak jako dnes.A zákony schvalovali s takovou rychlostí a rozvážností pro tento národ.Inspiraci jistě hledali na níže ukázkách.Jelikož to byla rychlost přímo magická.No a nejvyšší náš Harry Potter to bude mít v mžiku podepsané.No a co říci dále ?Naše ústava je soudem chráněna ale politiky obcházena a měněna jsou i lidská práva .Ústavní soud je soud spravedlnosti a ani na minutu bych nepomyslel,že jejich verdikt byl špatný.Politické strany budou si volit zákony jaké se jim hodí.Prostý občane ty jenom přihlížej jak se tady kouzlí !

Video

Listopadové volby způsobí Česku trvalé problémy s rozpočtem

:
12. září 2009  5:38
Předčasné volby a změna ústavy, kterou v pátek schválili zákonodárci, přinášejí nečekaný problém. Noví poslanci totiž po listopadových volbách nemusí stihnout do konce roku schválit státní rozpočet. Vážné potíže s rozpočtem se navíc mohou opakovat každé čtyři roky po sněmovních volbách.

Ministr financí Eduard Janota (vlevo) přiznává, že listopadové volby mohou znamenat dlouhodobé riziko.foto: Roman Vondrouš,  ČTK

Ministr financí Eduard Janota (vlevo) přiznává, že listopadové volby mohou znamenat dlouhodobé riziko.

Jak obtížná situace to může být, se ukazuje už letos. Pokud poslanci nestačí rozpočet schválit, republika v lednu 2010 vstoupí do riskantního rozpočtového provizoria.

Potíže vyplývají z toho, že dosud bývaly parlamentní volby každý čtvrtý rok v červnu. Jenže od teď se budou pravidelně konat v listopadu, kdy bude začínat a končit čtyřleté volební období. A to je pro rozpočet ta nejhorší doba.

"Může to být dlouhodobé riziko," říká ministr financí Eduard Janota, který státní rozpočet sestavuje už řadu let.

"Jde hlavně o to, že v rámci předvolební kampaně se k rozpočtu politické strany vždy otočí zády. Nikdo nebude chtít řešit problémy. Místo úspor se bude slibovat," naráží Janota na to, že v následujících letech bude nutné hodně šetřit, jinak Česku hrozí státní bankrot po vzoru Maďarska a Lotyšska.

Ústavní soudci


Ješitnost politických stran a nerozvážnost o moc v této zemi !

Bohužel většina z nás byla vtažena do tohoto boje a nucena přihlížet jak se nám ústava lidských práv mění.Tohle opatření co v pátek udělali obě komory může mít velký dopad na schválení rozpočtu řekl pan Janota .Osobně s ním souhlasím než se všichni domluví a sestaví po volbách novou vládu tak při těchto politických handlů nemusí noví poslanci stihnout schválení rozpočtu.Dosavadní se nechají rozpustit před hlasováním o rozpočtu navrhovaným panem Janotou.Zbývá jen říci Boj o koryta a moc vládnout v této zemi nic víc v tom není.Porcování medvěda letos nebude spíše bude porcování tohoto národa !

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář