Jedné věci nejde stále rozumět...!

6. říjen 2009 | 13.10 |
› 

Jedné věci nejde stále rozumět...!
Všichni nadávají na politiky štvou se mezi sebou a sami rozdělují republiku na oranžovou a modrou.Ale přitom zapomínáme,že tohle se právě hodí těmto stranám jak ždímat tuto zem do poslední kapky koruny.Potom si koupí někde v Portugalsku a nebo v Itálii nějakou vilu a budou se nám vesele smát .Co,že si, to tady řešíme za starosti.Vezměte si je od roku 89 jak pomalu mizí někam do s tracena.A kde že je ta láska a pravda,že prý zvítězí?Proto neuznávám tento systém zastaralé demokracie kde samy politické strany si vyvíjejí svoji idei politikaření a dosazování lidí kde rozhodují o sta milionech.A volič stále zvedá ruku k volební urně a přitom si další rukou utahuje opasek aby mu nespadly kalhoty.Dosazování odborníků do vlády přímo voličem je nedemokratičtější způsob jak nechat rozhodovat odbornost sektoru a daného problému.K čemu je mi platný Topolánek a nebo Paroubek .Jsou to jen vůdčí osobnosti ale tu politiku za ně dělají jiní,kteří stále nejsou vidět.Jsou to konzultanti a odborníci i ekonomové.Jsou pozváni a spolupracují na daném navrhovaném zákoně.Ale slouží jen k posouzení víc se o nich nečeká.Otázkou je proč nechceme o sebe rozhodovat lidmi,kteří mají na to školy a mají praxi v dané problematice.Proč stále spoléháme jestli pan Vodrážka je hezký tím asi rozumí jistě i politice.A tak tomu bylo i za pana Klause.Lidé nehledají pomoc! Hledají jen ,který politik je jim sympatický a program tu snůšku lží už jaksi vytrácí a neposlouchají.Na tomto odkazu je návrh jak dostat odborníky do vyšších zasloužených funkcí.Parlamentní strany bych nechal dole v parlamentu.Přetrhat ty korupční tepny co se tady vytvořily od 1989.A tak už konečně si volit odbornost http://meritokracie.sdeluje.cz/3967-o-meritokracii-meritocracy.html

DAVID VODRÁŽKA. Starosta Prahy 13 chce získat křeslo i v Poslanecké sněmovně./Ilustrační foto
DAVID VODRÁŽKA. Starosta Prahy 13 chce získat křeslo i v Poslanecké sněmovně./Ilustrační foto
Autor: DENÍK/Vít Šimánek

Trestním oznámením vyvrcholilo poslední bouřlivé zastupitelstvo.

Na něm se totiž chtěl jeden z občanů Aristidis Skondrojanis vyjádřit k právě projednávanému bodu a informovat komunální politiky o podpisové akci za zlepšení bezpečnosti na Velké Ohradě v

takeit.cz/praha-a-pobyty-ve-mestech-31351?113554&rtype=V&rmain=51067&ritem=31351&rclanek=3177296&rslovo=420077&showdirect=1" target="_blank">Praze 13. Starosta k němu ale údajně vyslal jednu z úřednic, která po něm chtěla, aby prokázal svou totožnost nebo předložil výpis z katastru nemovitostí. Když to neudělal, nebylo mu umožněno vystoupit.

Deník o tom informoval Petr Kučera, který je spolu se Skondrojanisem ve Spolku občanských sdružení Jihozápadního Města. "Bylo tím jasně porušeno právo nedotknutelnosti osoby, právo zachování lidské důstojnosti, osobní cti a dobré pověsti," informoval Deník Kučera s tím, že další trestní oznámení budou zřejmě následovat, protože promluvit nemohlo více lidí.

Podle mluvčího Prahy 13 Samuela Truschky už zastupitelé upravili jednací řád, aby bylo jasno. "V zákoně o hlavním městě Praze je napsáno, že na zastupitelstvu má možnost vystoupit občané dané městské části. Náš jednací řád byl ale benevolentnější. Poslední dobou se však množili lidé, kteří chtěli vyjádřit svůj názor a zastupitelé ani netušili, odkud jsou," popsal mluvčí Prahy 13 Samuel Truschka.

Ten zároveň odmítl podané trestní oznámení na starostu komentovat: "Dozvídáme se to od médií, policie nás zatím nekontaktovala, takže je předčasné vyvozovat nějaké závěry."

Spolek občanských sdružení Jihozápadního Města vystupuje proti vedení Prahy 13 už několik měsíců. V půlce září dokonce Vodrážku vyzval, aby zvážil svou kandidaturu do Poslanecké sněmovny. Lidem se totiž nelíbí, jakým způsobem městskou část vede. 

Paní Lívia

V roce 89' jsme bojovali za něco jiného, hodnotí současnost Václav Havel..!!

velikost textu:

18. června 2009  7:37
Podle bývalého českého prezidenta Václava Havla budují Češi paláce konzumu, politici nevidí dále než k příštímu průzkumu mínění a kriminálníci a veksláci se stali novou ekonomickou elitou. S odvoláním na rozhovor s Havlem to uvádí na svých internetových stránkách agentura Bloomberg.

"Málo z nás si myslelo, že se dveře otevřou tak rychle všem těm mafiánům a pokoutním vekslákům, z nichž se dnes stali milionáři a miliardáři", řekl Havel.

"Žijeme v první skutečně ateistické společnosti a neexistuje pocit, že je tu jakékoli morální zakotvení".

Havel uvedl, že by mnohem raději psal své divadelní hry než vstupoval do politického boje. Hospodářská a politická nevyváženost ho ovšem nutí vyjadřovat nahlas své názory, napsal Bloomberg.

Čeká nás dlouhá cesta

I přes ekonomický růst, který se podle agentury za posledních třináct let ztrojnásobil, má Česká republika stále dalekou cestu před sebou, uvedl Havel.

Když hovořil o nápravě země po 40 letech komunismu, použil příměr s nábytkem, který je možné rozbít za půl minuty, zatímco sestavit ho zpět trvá týdny nebo měsíce.

Státy nemohou změnit politický systém, jako když cestující přestupuje na jinou tramvaj, soudí Havel. "Komunismus jsme měli jen jednou v dějinách a nyní máme jen jedenkrát postkomunismus," cituje agentura exprezidenta.

Havlovu pozornost dlouho poutá korupce mezi novou politickou třídou, uvádí Bloomberg a připomíná jeho parlamentní projev z roku 1997, v němž vyslovil svůj nesouhlas. Šest let po odchodu z Pražského hradu vyjadřuje bývalý prezident zklamání, že příběh, který popsal jako "pohádku" ve své autobiografické hře Odcházení, neměl šťastný konec.

Neexistují dokonalé zákony

"Morální kodex je cosi nepsaného, kde se však rozumí, co je vhodné a co nepatřičné, co je správně a co špatně," řekl Havel. "Neexistují dokonalé zákony, které se nedají nějakým způsobem obejít," uvedl.

Bloomberg připomíná, že podle organizace Transparency International klesla Česká republika na žebříčku korupce loni o čtyři příčky na 45. místo, o něž se dělí s jihoasijským Bhútánem.

Odboj z roku 1989 podle Havla doufal v něco lepšího. Po revoluci v roce 1989 "jsme bojovali za jiný politický systém, než v jakém jsme skončili," konstatoval exprezident. Nové politické strany systém nezmění, protože se nestává, "že by zákonodárci zvolení podle jednoho systému hlasovali pro jiný systém".

Havlova slova z listopadu 1989, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, prý "stále některé lidi dopaluje". "Dokonce i když si z toho dělají v novinách legraci, je to lepší, než kdyby to úplně vymizelo lidem z hlavy,"

Naše elita? To jsou kriminálníci a veksláci, soudí Havel.foto: HCE

Naše elita? To jsou kriminálníci a veksláci, soudí Havel.

Není to strategie jen ČSSD ale všech parlamentních stran v ČR....!

Jak je to tedy s tím volebním programem od ODS ?

Exposlanec Topolánek zvažuje, zda chce dál vést ODS-Útěk od zodpovědnosti ?1.Nedokončené předsednictví 2.Špatný výběr ministrů od 2006. 3.Zahradní párty 4.Toskánsko.Státní schodek na 190 miliard.Samé úspěchy pana Topolánka

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář