Amalgámová plomba za 400 korun ??

20. leden 2010 | 07.58 |
› 

Amalgámová plomba za 400 korun  

Amalgam se v zubním lékařství používá více než 150 let. Po celou tuto dlouhou dobu probíhá diskuse o jeho bezpečnosti. Milióny zhotovených výplní po celém světě představují obrovskou klinickou studii. Kdo tento výplňový materiál poznal se všemi vlastnostmi a umí ho správně používat, může ho s čistým lékařským svědomím doporučit svým pacientům.


Bude alespoň cementová dočasná zubní výplň zdarma tedy ne zdarma ale hrazená z veřejného pojištění??? Budeme bezzubým národem?  


Volební témata všech stran jsou ty, které nás občany trápí již dlouhodobě.
Ale nejžhavějším tématem obou největších stran je zdravotnictví. Jedna strana trestá 95% nemocných na úkor 5% těch, kteří zneužívají nejen systému zdravotnictví ale všeho. Ostatní státy na tom věřte, nejsou lépe či hůře ale zhruba stejně. Ke zdravotnictví mám a měl jsem blízko. Jako největší lež a zároveň zlodějnu považuji zavedení poplatku u léků v lékárnách. Pokud někdo kroutí očima a chtěl by redukovat obsahy šuplíků seniorů či zamezit nadužívání léků tak poplatek za lék v lékárně je nejhorší možný způsob.
Bydlím v Havířově a v roce 1994 zde byli 4 lékárny. V tomto roce ale zákon ukládal noční a víkendovou pohotovost jedné z nich.
Musím připomenout, že Havířov má dnes v roce 2010 lékáren 21!!!
(zjištěno: na www.mapy.cz po zadání do volného okénka: město, lékárna)
Počet obyvatel 81 700. Víkendová či noční pohotovost není určena zákonem.  Lékárny jsou rozmístěny tak že v mnoha ohledech vidíte z jedné do druhé a je mezi nimi vzdálenost od 30 do 50 metrů.

Seznam lékáren v ČR

Lékárna.cz - internetový obchod s léky, vitaminy

Otázka jen pro představu a porovnání v bujné fantasii: Kolik pekařů by skončilo se živností, kdyby jich bylo 21?! A kdyby byla možnost vidět od jednoho k druhému?
Je nehorázné, že lékárník bere peníze již za to, že se otočí a sáhne do šuplíku či police.

Není třeba nabádat lékaře, aby pacientovi nepředepisoval léky tak zvaně pro pacientův pocit že je léčen?

IBALGIN 400 24X400MG Potahované tablety
Omezit prodej léků na předpis pro zkvalitnění růstu nehtů vlasů a léků, které sice zkvalitní zevnějšek ale kvalita života či návrat do pracovního procesu neovlivní.
Musím se pozastavit nad ostatními poplatky. Poplatek za pobyt v nemocnici chápu a beru jako nevyhnutelný. Ale i v té cizině, kterou se nechalo ministerstvo inspirovat je poplatek za pobyt v nemocnici jen po dobu dvou až tří měsíců po zbytek kalendářního roku je hospitalizace z peněz pojišťovny. Odpadá finanční perzekuce onkologických pacientů a pacientů léčeben dlouhodobě nemocných pod zkratkou LDN. Ústavní soud rozhodl i přes výklad všech renomovaných právníků a právních škol ve prospěch poplatků u lékaře 8:7 pro!  Jednoznačný výsledek?!
 Dokonce oponentura nevěděla jak poplatek nazvat. Zdali se jedná o klikovné či pozdravné. Transparency International ho hodnotil jako legalizaci úplatku z důvodů toho že regulovat nelze někoho, koho nelze prokazatelně označit za zneuživatele zdravotní péče. Mladá maminka simuluje těhotenství nebo onkologické nemoci a podobně.  Samozřejmě že systém je špatně nastaven ale chtít ho redukovat na úkor kojenců potažmo rodičů a starších nemocných je nehoráznost. Řešení místo administrativy a automatů navýšit odvody pojištěnců o 0,5% a trestat opravdové simulanty systému. Nabízí se otázka, není duševní nemoc  simulování?

Češi se bojí o práci, proto často přecházejí nemoci

Jak Češi marodí
První tři dny nemoci zdarma je diskriminace kde stát by prohrál soudní spor mimo republiku u opravdu nezávislého soudu. V té cizině, která byla vzorem M.Šnadrovi a P.Hroboňovi je vše naopak, nemocný čím déle marodí tím méně dostává peněz jako náhradu na výdělku. Věřím, že zavedený systém v ČR je efektivní ale nemorální a neřešící podstatu problému. Pan Nečas vněm vidí páteř Konvergenčního programu! Nejsmutnější bylo, že po Ústavních tahanicích a nemožnosti prosadit další výplody fantastů odtržených naprosto od života běžného občana byla změna názvosloví ve zdravotnictví. Například: Lékař - Poskytovatel služeb, Zdravotní péče – Poskytované služby. Již při tomto návrhu bylo zjevné obcházení Ústavy ČR. Proto že Ústava všem zaručuje nárok na Lékaře a Zdravotní péči. Nezaručuje nikomu nárok na Poskytovatele či poskytované služby. U určování standartu dlouho trvalo, než team bývalého ministra Julínka přišel s návrhem, že standart určuje dané zařízení s ohledem na minimálně to nejlevnější na trhu či služby v daném zařízení. O zajištění dostupnosti toho nejlevnějšího nebylo jednáno. Tak že platba za něco co je na trhu jen papírově?!
Vykládat se to dá i tak že skončím hospitalizován na chodbě NsP za zástěnou na spartakiádním lehátku. Prostě postel a pokoj budou nadstandard. Obdobné to je s léky kde ten nejlevnější je na seznamu léků ale klidně dva roky není k mání ani při objednávce.
Možná to nebyl záměr, ale vykládat se to dá jako většina nedokonalých zákonů v ČR.
Ministerstvo ani neřešilo, že Český pacient se vrátí po pěti letech z Kanady zaplatí jedno měsíční pojistné zdravotní pojišťovně a může absolvovat nákladnou kardiologickou operaci s následnou péčí. Obdobné to je s tím kdy občan např. Moldávie přicestuje na práci do ČR s vynikajícím zdravotním posudkem a už za turnikety letiště má rozvinutou Tuberkulózu. Samozřejmě nelze ho odeslat zpět, ale musíme mu na náklady státu poskytnout léčení na infekčním oddělení. Odcestovat může pouze ve zcela zdravém stavu. Byli jsme na TV Nova (mnoha dní) svědky skonu údajného rumunského následníka romského krále. Léčba za naše peníze v řádu milionů nebyla a zřejmě nebude nikdy uhrazena z Rumunské strany tak jako z ostatních chudších států. Nechci vyvolávat rasové či xenofobní problémy na stránkách meritokracie ale zamyšlení bez emocí nic nestojí. České dítě na lyžařském výcviku v Rakousku (v bezvědomí)
Nebylo ani řádně prvotně ošetřeno z důvodů mezinárodní smlouvy Rakouska s Českou zdravotní pojišťovnou. Učitelé se dojemně skládali v eurech jako na národní divadlo.
Největší nešvar pánů ministrů Julinka a Šnajdra považuji v cenové regulaci špatné lékové vyhlášky, která nahrává Farmaceutickým firmám miliardové zisky. Je to větší finanční zlodějna než Gripeny s Pandury a jinými také neprůhlednými vředy na různých ministerstvech.

Na nákup pandurů tlačil premiér, zlobí se Parkanová

Topolánek
podle Parkanové chtěl, aby zakázku řídil jeho muž na ministerstvu obrany
- Martin Barták.

Celé nahlížení na tento problém neprůhlednosti nemůže být přirovnán k pohledu přes špinavé sklo ale betonovou hradbu mlžení a obchodního tajemství, kterému ty voliči nemůžeš rozumět tak se nedotazuj. Tak nějak si představují transparentnost a otevřenost veřejnosti. Nechtějí zrušit tajné vlastnictví akcii, ale hlásají " Chceš státní zakázku? Vysvlékni se do naha!"
Ve zdravotnictví je spousta odborníků kteří pověstným kladívkem přiklepnou zakázku někomu nahému který ještě před týdnem neexistoval a sídlo firmy má v panelovém domě a bytu 2+1 bez vizitky. Omílané téma zdravotnictví se stává nudné ale alarmující je že omílané je směrem k soukromému vlastnictví za pověstné dvě pětky s miliardovým ziskem v neprospěch všech, kteří přispívají spousty let.
Chce to změnu ale radikální na poli zákonodárného sboru.
Špinavý politik by neměl dělat práci, která je posláním ku prospěchu veřejnosti. Ať tak či Onak jedno lidové moudro hovoří o tom že
"Nikdy nedostaneš druhou šanci udělat první dojem."
Radek Dvořák 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (4x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře