Státní dluh v ČR !..!.!

24. říjen 2009 | 16.05 |
› 

-Šipka-! Státního dluhu ,který je náš  všech !

Nedoporučuje se šipku dát dolu a tak zjistit jaká je realita dluhu státu.Doporučují nám všem parlamentní strany !

http://www.verejnydluh.cz/img/obrazek_na_plochu_jako_darek.jpg

Najdete 5 rozdílů mezi těmi obrázky ? Pokud ano, vložte je prosím do komentáře pod článkem !!.Děkuji

Mirek Topolánek na dovolené v Itálii.

Žili jsme na dluh od revoluce !

Bohužel tato zem ,žila na dluh a na dluh ještě bude žít ! Parlamentní strany tuto zem zadlužovaly od 1989 v předvolebních slibech.Tyto sliby se realizovaly v podobě dluhopisů a tak se prohluboval státní schodek až na  190 miliard.Volič této země by měl dát najevo politikům aby odešli do zaslouženého důchodu.A přenechat vládu odborníkům jako je pan Janota.Bohužel bude zas doba utahování opasků.A nebo nechat vládnout dál parlamentní strany a žít dál na dluh.Naše děti nám jednou poděkují více na tomto blogu,který prosazuje vládní odborníky.Meritokracii..

Ministr financí Eduard Janota půjde na nedělní jednání vlády se dvěma variantami státního rozpočtu na příští rok. První počítá s rekordním schodkem ve výši 230 miliard korun, druhá varianta by po úpravách některých zákonů mohla deficit snížit na 160 miliard. Té ale Janota příliš šancí nedává.
Deficit ve výši 230 miliard korun představuje asi sedm procent HDP.foto: Jan Zátorský,

mfdnes.cz/" target="_blank">MF DNES

Deficit ve výši 230 miliard korun představuje asi sedm procent HDP.

Kabinet bude v neděli neformálně jednat hlavně o rozpočtovém návrhu. ČSSD i ODS návrh státního rozpočtu vypracovaný kabinetem premiéra Jana Fischera neodmítají, nechtějí však nyní přijímat žádné legislativní změny.

Ministr proto připustil, že vzhledem k nesouhlasu politiků se škrty nemá rozpočet s nižším schodkem příliš naději projít parlamentem. "My to nevzdáváme a předložíme i tuto novelu, přestože neprojde Sněmovnou a nebude moci rozpočet ovlivnit. My ji předložíme tak, jako bychom ji předkládali do normálního legislativního procesu," uvedl Janota.

Ministerstvo financí přitom třeba navrhuje zvýšit dolní sazbu daně z přidané hodnoty z devíti na 11 procent a horní z 19 na 20 procent. Počítá i s nárůstem spotřební daně z benzinu a nafty o korunu na litr a se snížením výdajů rozpočtu o 40 miliard korun.

Mezi další návrhy na snížení schodku rozpočtu, které se v poslední době objevily, patří zdvojnásobení daně z nemovitosti, snížení příspěvku na stavební spoření o třetinu u všech smluv, nebo stagnace důchodů a platů ve státní správě.

Ministři chtějí ještě více

Naopak ministři mají pro své úřady ještě další požadavky ve výši asi 80 miliard korun, což by znamenalo schodek 310 miliard.

"Nebudu moci připustit nějaké další nároky na rozpočet, protože pak by schodek rozpočtu nebyl 230 miliard, ale daleko vyšší," uvedl ale Janota.

Deficit ve výši 230 miliard korun představuje asi sedm procent českého hrubého domácího produktu, schodek 160 miliard korun zhruba pět procent HDP. Deficit navýšený o požadavky ministerstev by představoval asi 9,5 procenta HDP. Podle jednoho z takzvaných maastrichtských kriterií, jejichž splnění je podmínkou pro přijetí eura, nesmí schodek veřejných financí přesáhnout tři procenta HDP.

Žili jsme na dluh od revoluce !

Bohužel tato zem ,žila na dluh a na dluh ještě bude žít ! Parlamentní strany tuto zem zadlužovaly od 1989 v předvolebních slibech.Tyto sliby se realizovaly v podobě dluhopisů a tak se prohluboval státní schodek až na  190 miliard.Volič této země by měl dát najevo politikům aby odešli do zaslouženého důchodu.A přenechat vládu odborníkům jako je pan Janota.Bohužel bude zas doba utahování opasků.A nebo nechat vládnout dál parlamentní strany a žít dál na dluh.Naše děti nám jednou poděkují  !

Rozpaky? Kontaktujte svého poslancea zdělte mu vaše životní problémy .Jistě Vám napíše a poradí co máte dělat.Nenechte vše na sobě předejte vaše problémy zákonodárcům.Ať se starají byli k tomu zvoleni a složili dokonce poslanecký slib!Zde na odkazu -  Kontaktujte svého poslance!!!

Strany jdou proti schodku odlišně !!!!!

Ilustrační fotoSněmovna se bude zabývat balíčkem ve stavu legislativní nouze příští čtvrtek. Důvěru vládě v takovém případě s hlasováním o úsporách nelze spojit. Politické strany mají vlastní recepty, jak plánovaný schodek snížit. Janotův balíček kritizuje hlavně levice.

ODS podmiňuje souhlas s balíčkem tím, že musí být na výdajové straně nejméně polovina opatření vyjádřena absolutně. Hlasovat bude jen pro rozpočet s nižším deficitem než 170 miliard a s klíčovým zákonem by podle ní měla vláda spojit žádost o důvěru.

Občanští demokraté chtějí rozhodovat o balíčku jako celku. Nesouhlasí například s omezením příspěvku na stavební spoření, upozorňují, že by platilo zpětně.

ČSSD volá po schodku 160 až 180 miliard korun, je ale proti zvýšení daně z přidané hodnoty na potraviny či léky o dva procentní body. V Janotově balíčku sociálním demokratům chybí vyšší daně pro lidi s příjmy nad nad 100 000 korun. Nepřijatelné jsou pro ČSSD možné sociální škrty.

KSČM prosazuje daňovou progresi, za nešťastný mají návrh na zmrazení důchodů a odmítají snižování sociálních dávek. Úspory radí hledat například na ministerstvu obrany.

KDU-ČSL chce uspořit ve výdajích, třeba v souvislosti se státní zakázkou na likvidaci ekologických zátěží. Chce také diskutovat o zdanění hazardních her a o tvrdších podmínkách pro výplatu sociálních dávek. Lidovci by asi podpořili návrh na snížení platů státních zaměstnanců o tři procenta.

Zástupci TOP 09 pokládají schválení Janotova balíčku za nutnost. Straně zelených vadí například zvyšování stropů pro odvody na sociální pojištění a návrhy, které by mohly poškodit postižené občany a lidi využívající sociální služby.

Soubor:Czechoslovakia COA small 2.svg

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Státní dluh v ČR !..!.! pavelk 29. 08. 2009 - 21:00
RE: Státní dluh v ČR !..!.! zuzi 30. 08. 2009 - 00:12
RE: Státní dluh v ČR !..!.! zuzi 01. 09. 2009 - 20:57
RE: Státní dluh v ČR !..!.! merit 01. 09. 2009 - 21:57