Hana Hegerová

25. září 2009 | 20.23 |
› 

Hana Hegerová

Hana Hegerová - Autor:hanahegerová.cz 
 Náhled[800x600]  
Hana Hegerová
Autor:   hanahegerová.cz   

* 20. 10. 1931 

Je schopná komunikovat celý večer i s německým nebo francouzským publikem, natož s českým a slovenským. A je stejně schopná se před jakýmkoli představením, na nepatrnosti městečka nezáleží, třást jako osika. Mezi těmito dvěma póly nalézá večer s Hegerovou svou barvu. Sláva neodnaučila tuto zpěvačku dovádět dílo do konce. Život ji poučil, že škobrtnuté slovo či tón je někdy v koncertu solí, bez níž by profesionalita splývala s muzeálností.

MP3 Flash player. Credits, license, contact examples: http://pyg.keonox.com/flashmp3player/

Hana Hegerová o svém vztahu ke Slovensku i k Čechám
DOWNLOAD (STÁHNOUT) |  STREAM  
Když redakce Melodie požádala v roce 1988 odborníky, aby svými hlasy rozhodli o nejlepších tuzemských umělcích v několika kategoriích, i zkušený manažer Hegerové Miloš Zapletal spíše počítal s tím, že by - pro větší slávu okamžiku - dekorovala vítěze. Jenomže Hegerová vyhrála kategorie zpěvačka roku, album roku, singl roku...

 

Životopis

Datum narození: 20. 10. 1931

Hana Hegerová, vlastním jménem Carmen Farkašová-Čelková je přední česká zpěvačka a herečka. Zahraniční kritici ji nazývají Velkou dámou šansonu, Piaf z Prahy, nebo také Šansoniérkou se slovanskou duší. Prosadila se především jako zpěvačka šansonu, která nemá žádnou srovnatelnou konkurenci. Široké publikum i odbornou kritiku zaujala především schopností dramaticky interpretovat text. Velké uznání sklidila i v cizině, hlavně v německy mluvících zemích.

Lásko prokletá

5
11

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář