Inventůra Demokracie

6. říjen 2009 | 13.18 |
› 

Poslat SMS- Zdarma-Klikni a piš bez omezení ..

Vyhraj iPhone 3G 16GB! Více zde »

Studentská výzva k 17. listopadu 2008: Dejte nám dárek ke dvacetinám

Blíží se dvacáté narozeniny naší demokracie. Čekají nás velkolepé ohňostroje, megakoncerty a kladení věnců. Jako studenti slavíme rádi a dobře víme, že 17. listopadu je proč. Poctivé narozeninové bilancování by ale mělo ukázat i jiné věci, než jak za dvacet let zbohatly naše pořadatelské agentury.

Nechceme se jen tak smířit s tím, že dnešek je lepší, než býval před dvaceti lety. Ano, je mnohem lepší. Stále se tu ale až příliš dobře daří předrevolučním mustrům chování, které nás zatím řadí spíš k Balkánu než k demokraciím západního střihu. Dnešek totiž není jen dobou svobody a leckde rostoucího blahobytu, ale stále také dobou korupce, arogance moci, všeobecné nedůvěry ke všemu společnému a společenskému, nebo také zarážející neúcty ke kulturnímu dědictví naší země.

Chceme proto oslovit ty, kteří nesou za naši zemi a její směřování největší odpovědnost: politiky. Myslíme si, že naše demokracie si od nich ke dvacetinám zaslouží dárek, takový, díky kterému by mohla trochu dozrát. Nechceme od nich nic nového ani neobvyklého: jen to, co už léta slibují a co mělo být přirozenou součástí naší cesty ke svobodě. Chceme, aby odstranili čtyři z největších legislativních absurdit. Chceme, aby:

  • konečně zavedli slibovanou regulaci lobbingu
  • definitivně omezili svůj vliv na jmenování mediálních rad
  • doopravdy omezili poslaneckou imunitu
  • nadobro odstranili praxi legislativních přílepků

Více na tomto odkazu klikni ožadujeme odstranění čtyř legislativních absurdit. Podpořte studentskou výzvu "Dejte nám dárek ke dvacetinám".→

Inventura demokracie

  

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář