Marek Benda byl a je stále členem

4. listopad 2009 | 11.40 |
› 

Marek Benda je významnou osobností díky svému doktorátu .

Marek Benda

Stálá komise pro otázky Ústavy České republiky  SKOÚ-zde klikni

Stálá komise pro rodinu  SKR-zde klikni

Dočasná komise pro řešení majetkových otázek mezi státem a církvemi a náboženskými společnostmi   DKMSC-zde klikni

Vyšetřovací komise pro vyšetření neoprávněných zásahů do soukromého a rodinného života některých osob uskutečňovaných za účelem nátlaku na členy Parlamentu České republiky  VKNZS -zde klikni

Dočasná komise pro otázky posouzení nezávislosti výkonu a budoucího uspořádání české justice  DKJUS -zde klikni

Zde výše máte možnost se podívat na složení členů

ct24.cz/multimedia/images/13/1209/big/120885.jpg" title="Milan Kindl" alt="Milan Kindl" id="imgSrc">

Poslanec ODS Marek Benda, který studoval v Plzni, přišel ke svému titulu doktor práv asi neoprávněně. Uvedla to Česká televize. Bendova práce je shodná s jeho magisterskou. Navíc rozsahem neodpovídá parametrům rigorózních prací, je přibližně poloviční. Bendovým konzultantem byl bývalý proděkan Kindl spojený se současnou aférou.


Podle Bendy je práce na vysoké úrovni, takže si za ni dva tituly zaslouží.

Jen 57 normostran

Předsedkyně akreditační komise Vladimíra Dvořáková v pořadu Otázky Václava Moravce řekla, že problém není v tom, že diplomová práce byla uznána i jako rigorózní. Otázkou je však podle ní rozsah práce.

Přečtěte si Bendovu práci-zde

Benda diplomovou a zároveň rigorózní práci zveřejnil na svých webových stránkách.

Česká televize spočítala, že Bendova práce je moc krátká. Rigorózní práce musí mít délku nejméně sto normostran po 1 800 znacích. Benda sice popsal stran 109, použil ale velké písmo i řádkování. Při přepočítání na normostrany tak práce čítá jen 57 stránek, uvedla ČT.

"Ta práce byla uznána jako rigorózní, tak jsem ji jenom nechal převázat," vysvětlil Benda shodné práce. Brání se tím, že je práce na tak vysoké úrovni, že si za ni dva tituly zaslouží.

Kindl: Písmenka nepočítám pan Kindl je nepočítá ale pan Benda to měl spočítáné dobře .Na základě,že je z něho doktor tak se dostal do vysokých funkcí.Spoluautor náhubkového zákona MLUVÍ ZA VŠE !Jistě i finanční mzda a odměny byly posuzovány na základě jeho vylhaného titulu .A teď dělá,že se nic nestalo a práci chce dodělat.Další perlička jak obcházet kodex slušnosti ve společnosti.Měl by odstoupit ze všech funkcí na základě jeho titulu ba naopak vrátit finanční odškodnění z jeho mzdy za užívání doktorátu a obohacování se podvodem.
 

Marek Benda znovu mlžil, titul doktora práv používal

velikost textu:
4. listopadu 2009  8:34
Ještě v pondělí si poslanec ODS Marek Benda stál za tím, že titul zřejmě neoprávněně získaný na plzeňských právech nepoužívá. "Zajímalo by mě, jestli ten titul vůbec někde najdete," bránil se. MF DNES zjistila, že poslanec opět mlžil. Jako doktor práv se představoval například voličům na kandidátce před neuskutečněnými předčasnými volbami.
Ještě v pondělí si poslanec ODS Marek Benda stál za svým. Titul doktora práv prý nepoužívá. Představovat se tak ale chtěl například na kandidátce do předčasných voleb.foto: Michal Šula, MF DNES

Ještě v pondělí si poslanec ODS Marek Benda stál za svým. Titul doktora práv prý nepoužívá. Představovat se tak ale chtěl například na kandidátce do předčasných voleb.

. Spusť audio

Marek Benda vysvětluje, kde udělal chybu. Je připraven práci obhájit znovu

Najít Bendu s právnickou předponou však není až tak těžké. Trvá to několik vteřin. Stačí zadat do internetového prohlížeče heslo JUDr. Marek Benda a objeví se řada odkazů.

"Ano, to je pravda, na těch kandidátkách ten titul byl," přiznal v úterý Marek Benda. Proč však ještě v pondělí tvrdil, že se malým doktorátem nikde nechlubí? To už nevysvětlil.

Poslední Bendova slova přesně zapadají do neuvěřitelného "festivalu" jeho výmluv. Ty odstartovaly v neděli večer poté, co Česká televize uvedla, že jeho rigorózní práce, za niž obdržel titul JUDr., není formálně ani obsahově v pořádku.

audio:

Marek Benda vysvětluje, kde udělal chybu. Je připraven práci obhájit znovu

Benda totiž udělal takzvaný malý doktorát tak, že u své dřívější diplomky zvětšil písmo, roztáhl řádky, přidal nový nadpis a vydával ji za rigorózní, která musí mít podstatně větší rozsah. A získal tak titul JUDr. "Má práce je zcela v pořádku," tvrdil ještě v neděli. V pondělí však už přiznával: "Práce nemá požadovaný počet stránek."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář