KSČ-Kmunistická strana Československa

6. říjen 2009 | 13.16 |
› 

Naše minulost v podobě KSČ a dalších soudruhů ,kteří nás samozřejmě provázejí do dnes !

Komunistický režim !?    

    
Jistě to byla doba ,která si nepřipustila jiný politický režim.Jejich heslem bylo proletáři všech zemí spojte  se .Jistě potom byly výsledky nadrealistické celosvětové a nerealizovatelné ! Idea byla vybudovat komunistický režim v České republice a uspokojit všechny blahobytem.Musím říci návrhy,které komunistická strana měla nebyly špatné?§?Zaměstnání pro každého socialisticky smýšlejícího občana . Novomanželské půjčky v té době až 50 000 kč.Za tyto peníze se slušně vybavil byt kulturní vyžití výstavba panelových domů apod.Proto tolik příznivců jenom aby byla nějaká výhoda pro tu danou rodinu a nebo Vás donutili aby jste se stali příznivcem KSČ.Takže z donucení se stalo Česko republikou,která byla tou zemí socialistickou po boku Sovětského svazu.Za spolupráce rudoarmějců se jim to podařilo v roce 1968 . Musíme ale připustit ,že doba poválečná tomuto režimu jen přihrála do karet ! Ale jaksi všechno se ztrácí pod dobou celodenního shonu.Samozřejmě přichází nová generace a koho by zajímalo myšleno  dnešní generací nějaké komunistické zločiny a jejich nadstranické diktatury,které neznají čím si prošla tato zem .Ano vydalo se hodně knih a dokumentárních filmů ale otázka: Má dnes někdo potřebu z mladých lidí zjišťovat jaká byla doba a režim třeba před 40 lety ?Ano určitě se něco učili určitě něco slyšeli ale dívají se na své rodiče jak reagují ? Např.na dnešní politickou dobu, scénu apod ? Totiž vědí stoprocentně ,že jejich rodič tou dobou prošel . Chci jenom naznačit,který z rodičů  řekl jednu malou větu. A tou větou mohlo být připomenutí cizí armády 1968 a příchodem Sovětské armády  v uvozovkách osvobozující armády .Totiž každý se dívá na politickou situaci úplně jinak.Po revoluci ,která byla v roce 1989 vyvolána studenta-mi,kterýma byla zahájena něžná opravdu něžná revoluce se vším všudy !Dnešní situaci a hlavně tou minulou dobře poukazuje pravý blok .Zde je odkaz na jejich stránky 

www.cibulka.net/petr/

youtube.com/embed/nPi6mRi-2NM&hl=cs&fs=1&rel=0" name="movie">

S lidmi pro lidi!

 

Utíká to: mnozí z nás chodili před dvaceti lety do základních škol za "souškami" učitelkami, komunistické režimy ve východní a střední Evropě se začínaly drolit. A Miloš Jakeš řečnil na Červeném hrádku, že "ta přestavba není jednoduchá věc". Netušil, že si ho lidé budou připomínat hlavně kvůli tomuto projevu.Zdroj:iDnes.cz

Miloš Jakeš se sice z veřejného života stáhl, jednou za rok ale vidět bývá: při prvomájových oslavách komunistů.

Miloš Jakeš se sice z veřejného života stáhl, jednou za rok ale vidět bývá: při prvomájových oslavách komunistů.

. Spusť audio

Milouš Jakeš na Červeném Hrádku

Mnozí z polistopadových studentů vlastně ani v dějepisu k Jakešově projevu nedošli: paní (už ne soušky) učitelky a páni učitelé je v posledních hodinách dějepisu vyzkoušeli z toho, jak západní spojenci a Sověti dobyli Německo, a tím to skončilo.

A tak neuškodí připomenout, že Miloše Jakeše si komunisté zvolili za generálního tajemníka v době, kdy už nevěděli, jak dál. O jejich bezradnosti svědčí i to, že si na zařízení "přestavby režimu" v Československu vybrali konzervativce. Což ovšem nic nemění na tom, že před spolu straníky o změnách rád mluvil. Třeba v červenci 1989 v Červeném hrádku u Plzně.

ABECEDA KOMUNISTICKÝCH ZLOČINŮ

A: Od "androše" k Asanaci

B: Bonzákova oběť

C: Cenzura rozhlasačky Čipákové

D: Dusivá léta disidentky

E: Emigrace díky neexistující zemi

F: Fingovanou svatbou proti režimu

G: Gottwaldův první mrtvý

H: Hranice smrti pro hrdé pohraničníky

Ch: Chartistický advokát kontra StB

I: Internace a vojna pro vyhublého kněze

J: Jáchymovské uranové peklo

K: Kulaci přišli o život, statky i perspektivu

L: Lidové milice

M: Mučili vězně elektřinou. Trestu unikli

N: Normalizaci nemůžu přežít

O: Odplata rafinované StB

P: Provokatér poslal odbojáře na smrt

R: Rozdělili jí rodinu, děti vídala jen z okna vězení

S: Samizdat, za který ho zatkli v posteli

S: Šikana pro ty, jimž nepřišili zločin

T: Trest smrti pro skauta, který se nekonal

U: Utekl z cely dírou ve stropě, pak ho lapli

V: Výjezdní doložka jako propustka do ciziny

W: Wonkova zbytečná smrt

Z: Zatčení po sedmi letech na útěku

Ž: Železná opona

O skupině

The Plastic People of the Universe (PPU) je pražská rocková kapela. Patřila mezi hlavní postavy pražského a československého hnutí undergroundu v letech 1968 až 1989. Tato avantgardní skupina se stavěla proti komunistickému režimu v Československu a vzhledem k tomu a ke svému nekonformnímu vystupování často zažívala perzekuce a také věznění. Texty jejich písní byly zpočátku básně, jejichž autorem byl Egon Bondy a později další undergroundoví básníci.

Baskytarista Milan Hlavsa založil skupinu, která byla ovlivněná například Frankem Zappou a skupinou Velvet Underground, v roce 1968. Český kunsthistorik a kritik Ivan Martin Jirous se stal jejím manažerem a uměleckým vedoucím a zastával tak podobnou úlohu jako měl Andy Warhol v případě Velvet Underground.

Za vlády šéfa Komunistické strany Československa soudruha Alexandra Dubčeka došlo k uvolnění totalitního sevření moci, zvané Pražské jaro. V srpnu ale sovětská armáda a další vojska Varšavské smlouvy obsadily Československo, aby odstranily Dubčeka a nastolily opět tvrdou linii komunismu - nastal proces normalizace. Ani ne měsíc po těchto událostech se zformovala skupina Plastic People of the Universe.

Nově sestavená komunistická vláda zamítla v roce 1970 udělit skupině licenci ke koncertování. Přesto v roce 1974 přijely tisíce studentů z Prahy do Českých Budějovic na jejich představení.

Policie

je však na koncert nepustila, několik studentů zatkla a ostatní poslala zpět do Prahy. "Plastici" se stáhli do undergroundu až do změny režimu v roce 1989. Kolem nich se postupem času shromáždila velká část undergroundového kulturního hnutí.

V roce 1976 komunistická policie zatkla členy skupiny a postavila je před

soud

za "protistátní činnost". Byli odsouzeni k odnětí

svobody

od 8 do 18 měsíců. Na protest proti jejich uvěznění podepsala řada lidí Chartu 77, na níž se významně podílel Václav Havel.

Přes problémy a konflikty s komunistickou mocí se Plastici necítili jako protirežimní aktivisté a tvrdili, že pouze chtěli svobodně hrát svou hudbu.

tv ksčm

Vyhraj iPhone 3G 16GB! Více zde »

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář