Předpověď počasí

13. srpen 2009 | 06.26 |
› 

Tip:http://www.virtualtravel.cz/zamek-zleby/bocni-pohled.html

com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0" width="468" height="60">


Cestovní kanceláře

Rimini on line pláž

Itálie

Tipy a rady pro cestování na vlastní pěst

Mnohdy se dostanete i na místa veřejnosti nepřístupná.

Vždy si zapamatujte poznávací značku auta. Ujede - li vám řidič se zavazadly, stačí kontaktovat policii.

Pokud se chcete na vlastní pěst vypravit do ciziny, přičemž máte zálusk navštívit destinace, kam běžně nechodí davy turistů, zkuste nový internetový projekt spottedbylocals.com. Loni jej založili cestovatelé Sanne a Bart Pollovi z Amsterdamu a získali ocenění Lonely Planet za nejlepší cestovatelský blog.

Portál je rozdělen do sekcí podle jednotlivých evropských měst a nabízí texty od místních studentů, kteří vybírají místa vhodná k návštěvě na základě vlastních zkušeností. Obsahuje i články o parcích či galeriích, které stojí za to navštívit.

Výhody a nevýhody stopování

Jestliže nemáte vlastní vůz, je třeba začít uvažovat o dopravě. Stop se vyplatí, pokud striktně nelpíte na trase ani harmonogramu cesty.

Z Česka se stopuje nejčastěji do Itálie, Nizozemska a Francie, kde jsou poměrně vstřícní řidiči. Naopak Rumunsko či Ukrajina příliš bezpečné stopařské země nejsou.

V Evropě je nejsnazší držet se hlavních evropských tahů a stopovat u výjezdu z parkoviště, benzinové pumpy nebo před vjezdem na dálnici.

V Evropě je při stopování snazší držet se hlavních tahů.

FOTO: Petr Horník,

Právo

Na delší vzdálenosti mějte ceduli s názvem místa, kam míříte. Obvyklá čekací doba je do hodiny. Vždy si zapamatujte poznávací značku auta.

Ujede-li vám řidič se zavazadly, stačí jen kontaktovat policii. Když cestuje chlapec s dívkou, ať nastupuje do auta jako první a vystupuje z něj jako poslední.

V Rusku i Indii chtějí přispět

V rozlehlém Rusku zajišťují podle cestovatelů nejspolehlivější spojení po zemi vlaky a kupodivu jsou celkem dochvilné. Při stopování řidiči chtějí většinou přispět.

V Číně je to s vlakovou dopravou podobné, ale stopaře tamní řidiči často neberou. Indie a přilehlé země jsou známé ochotou tamních lidí poskytnout poutníkovi pomoc, ale je dobré na cestu přispět.

Vlaková a autobusová doprava je velmi nepohodlná, protože vozy jsou často přeplněné k prasknutí. Austrálií křižuje nespočet autobusů společnosti Greyhound Pioneer. Výhodně vyjdou kilometrové pasy, kdy si zakoupíte třeba 1 000 kilometrů a pak si jezdíte po vlastní trase podle jízdních rozpisů.

Častěji se vyplatí hostely

Co se týká letenek, jízdenek i ubytování, snadno si je objednáte přes internet. U nízkonákladových dopravců existuje obvykle jen jedna ekonomická třída, předem nelze rezervovat místo a občerstvení si hradíte zvlášť.

Hostely patří mezi nejlevnější typ ubytování. Ilustrační foto: Purple Nest Hostel va Valencii

FOTO:

hostelbookers.com

Většina letů směřuje též na méně významná letiště v dané destinaci, jež mají nižší letištní poplatky. Nejlevnější variantou ubytování, které se však v řadě případů nedá rezervovat předem, jsou hostely.

Ceny se pohybují od 15 eur za noc. Je ale třeba počítat s horší úrovní: společné ložnice a sociální zařízení, nutnost vlastního spacího pytle.

Hustá síť německých hostelů

Například v Německu funguje 700 hostelů, přednost mají držitelé karet IYHA (Mezinárodní asociace mládežnických ubytoven). Podrobný seznam naleznete na stránkách Německé asociace mládežnických ubytoven djh.de. Vyhlášeným hostelem v Berlíně je pak Backpackers backpackers.de.

V Itálii se můžete ubytovat ve více než padesáti hostelech různé kvality a vybavenosti. Nacházejí se ve velkých městech.

Informace najdete na stránkách Asociace italských hostelů travel.it/hostels. Hostely v cizině vyhledáte pak na hostels.com či hostels.net. V Česku najdete levné ubytování na adrese ubytovani.cz. Vyhledávač nabízí chatky či kempy.

Dřív, než odcestujete
Sjednejte si kompletní cestovní pojištění.
Pojistěte si platební kartu proti zneužití.
Vyhledejte a zapište si adresu a telefonní číslo ambasády, číslo záchranné služby, policie, asistenční služby pojišťovny a telefon na banku pro blokaci karty.
Zkontrolujte, zda máte všechny osobní doklady, řidičský průkaz, doklady k autu, průkaz pojišťovny. Nedávejte si je všechny na jedno místo.
Domluvte se s někým v Česku, kdo by vám v případě nouze mohl pomoci, například zaslat hotovost.

Cestovní kanceláře, dovolená a zájezdy na serveru Zájezdy.cz

Cestovní kanceláře a agentury v nabídce cestovní agentury Zájezdy.cz

Všechny cestovní kanceláře v naší nabídce jsou řádně pojištěny.

Akční nabídka: DÍTĚ ZDARMA

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

žádné články nebyly nenalezeny

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář