Poplatky ve zdravotnictví

6. říjen 2009 | 13.18 |
› 

Podle Svazu pacientů čeká některé přípravky až šestinásobné zdražení. Ilustrační foto

Proč platit poplatky v našem zdravotnictví ? Odpověd pana Julínka je ,že ve zdravotnictví se penězi plýtvá . To znamená ,že vybrané peníze nejsou správně přerozděleny !

Poplatky ! 30,60,90 kč

Že jsme zavedli poplatky v podobě charity na zdravotnictví mě osobně vadí.Jelikož peníze se odvádějí každý měsíc do sektoru pojišťoven.Tam hledejte peníze kde potom samozřejmě chybí.Hospodárnost a ekonomika ve zdravotnictví tohle nezná.Ba naopak s pacienta děláte toho,který stále něco požaduje a stojí peníze.Proč by nestál když si to měsíčně hradí,že ano!Proč někdo kdo má příjem platu nad 100 000kč má platit 30kč poplatek jako důchodce s příjmem 8500kč.Není to trochu divná ta vaše politika zub za zub?Poplatky jsou nedůstojné k těmto lidem.Celá koncepce by se měla přepracovat.Založit pacientský účet kde by pojišťovny když už je tu máme odváděly 100-200kč měsíčně na náš pacientský účet pro poplatky.Spočítejte si kolik máte návštěv za rok u lékaře možná tak 5x a kolik by nám zůstalo na účtě za jeden rok.Tyto peníze by občan mohl využívat na svoje zdraví nákup léků a tím nezatěžovat ekonomiku ve zdravotnictví.A ve stáří by byly potřebnou investicí pro zdraví toho pacienta . Pacientský účet by byl samozřejmě založen od 18.let.Do té doby nezletilí by nehradili poplatek žádný.Důchodcům pozvolna by poplatky též byly s zpřístupněny jelikož by je hradily ze svého pacientského účtu.Tento systém by napomohl zdravotnictví v ČR.Dnes občan platí zdravotní pojištění ale na svém účtu nemá nic ?!To znamená,že když přijde nemoc v pokročilém věku  nemá za co hradit nákladnou léčbu.Pacientský účet by byl dobrým účtem pro preventivnější prohlídky pacienta.Věřím,že by pacient více dbal o své zdraví a tak se předcházelo vážnějším nemocím.Dnes jak jsou nastaveny poplatky bez nějakého účtu pacienta oddalují návštěvu lékaře v čas ho navštívit.Díky pacientskému účtu by mohli být pacienti zváni na preventivní kontroly. Dnešní systém v dnešní podobě jak ho máme teď oddálil pacienta od lékaře.

Pacientský účet by sblížil pacienta s lékařem.Předcházet nemocím v čas je a vždy bude  úspěchem každého zdravotnictvi ve světě.

Autor merit.

Sněmovna schválila zrušení zdravotnických poplatků


David Rath (ČSSD)
19. prosinec

Poslanci schválili návrh na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Pro opoziční návrh hlasovalo ve Sněmovně i několik koaličních zákonodárců. Návrh dostali na stůl senátoři.

"Téměř po roce je šance zrušit poplatky ministra Julínka a této vlády, děkujeme, že jste vyslyšeli hlas lidí," řekl poslancům po hlasování David Rath (ČSSD). Pro zrušení hlasovalo 97 poslanců. Ve Sněmovně chyběli poslanci Juraj Raninec, Vlastimil Tlustý, Jan Schwippel, Jan Klas a Libor Ježek.

Pokud by Senát Sněmovně zákon s návrhy změn vrátil, byl by v dolní komoře k jeho přijetí potřeba 101 hlas. Teprve po jeho opětovném schválení by dostal normu k podpisu prezident Václav Klaus.

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek po hlasování uvedl, že zrušení poplatků by pro resort zdravotnictví znamenalo výpadek několika miliard korun.

Podle premiéra Mirka Topolánka k výsledku hlasování přispělo i to, že koaliční řady nebyly kompletní. To, že opozice nemocné nevypárovala, označil předseda vlády za "další destrukci" slušnosti ve Sněmovně. (více na Novinkách)

Zpět na hlavní stranu blogu

Anketa

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář