Radek John brutálně zesměšnil české politiky

18. duben 2010 | 09.55 |
› 

Radek John brutálně zesměšnil české politiky

Pokud vidíte tuto zprávu, pravděpodobně nemáte nainstalovaný Flash přehrávač. Bez něj není možné sledovat videa na Stream.cz - stáhněte si jej a nainstalujte přímo ze stránek výrobce.

Ivánku, kamaráde...

  Mirek Topolánek a Ivan Langer byli dříve velcí spojenci. Teď se
Topolánek na odchodu snaží s sebou stáhnout dolů i jeho.

Absurdita popsaného nejlépe vynikne na příkladu známé korupční aféry v Českomoravském fotbalovém svazu, jejíž aktéry nenapodobitelným způsobem zvěčnili ve své divadelní hře Petr Čtvrtníček a Jiří Lábus.

Během soudního přelíčení se jeden z obhájců dožadoval pro svého mandanta zproštění viny s poukazem na to, že slovy trestního zákoníku musí k uplácení dojít v souvislosti s "věcí obecného zájmu". Podle onoho právníka ovšem výsledky fotbalových zápasů představovaly vlastně vnitřní záležitost Svazu – a veřejnosti tak nebylo nic po tom, jak (a za kolik) se na nich svazoví funkcionáři mezi sebou dohodnou.

Korupci je jistě nutné vnímat jako problém morální či právní. Z čistě ekonomického hlediska ovšem představuje největší zlo tím, že narušuje svobodnou tržní soutěž – a je zcela lhostejné, zda k takovému narušení dochází v prostředí státních úřadů nebo na půdě soukromých korporací.

 Nad českou zemí modrá orlice létá, pod jejími křídly národ český zmírá.


Určitě všichni vzpomeneme Stanislava Grosse a nemožnost vysvětlit 4,2milionu Kč na pražský byt. Po kritice  Transparenci International a interpelací z lavic ODS odstoupil z funkcí a politiky.

Stanislav
Gross předá rigorózní práci z plzeňských práv znalecké laboratoři, aby
potvrdila, že ji napsal v roce 2004.

Gross se brání: V Plzni jsem nikdy nestudoval a práci mám

Z mladého chlapce, který chtěl být strojvůdcem je dnes zámožný člověk.
V letech 1993 až 1999 vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze; na fakultě západočeské univerzity v Plzni získal titul JUDr. Jeho kritici ho obviňují, že nevystudoval zcela regulérně.
Ale až budoucnost ukáže, že byl malou rybkou v hejnu žraloků. ODS v plné nahotě ukazuje, že nemíní pouštět ty větší žraloky tipu Ička (Ivan Langer) k vodě. Ale určitě vědí, že jejich volební manager spolu s padákovým Mirkem (Miroslav Kalousek) pronajali 15 budov ministerstva vnitra v lukrativním lázeňském prostředí. Podle slov Ivana Langera byli budovy nerentabilní. To by se dalo pochopit ale proč na dvacet let když zákon ukládá možnost jen na osm let!!! Ministerstvo financí udělilo mimořádnou výjimku i proti zákonu.
Podle nevládní organizace Oživení se jedná o podvodné výběrové řízení. O pronájem projevilo zájem 9 firem. Nakonec pro podmínky provozování lázeňských procedur odstoupili a zůstala jen firma Temparano která nemá s lázeňskými procedurami zkušenosti vůbec. A byla založena den před vypsáním výběrového řízení! Prostě a jednoduše v jednotě ministerstev páně Kalouska a Langera je opravdu síla. Domnívat se lze, že Dva dotyční přes prostředníky založili firmu účelově. A zajištěni pro budoucnost poté spolu ruku v ruce zhodnotí akcie na burze minimálně jako Standa Gross.   
Náš stát nejen že připraví o peníze, ale ještě bude draze platit za lázeňské služby Policistům či Hasičům. Dokonce si ministerstvo stanovilo tak nízkou cenu pronájmu, který nemá konkurenci v Mariánských Lázních ani v Karlových Varech.   
Dalo by se říci, že český fotbal a politika jsou dva rybářské spolky. Tam kde jiní uplácejí kapříky ODS má velrybáře s velrybami.
Při pohledu na ODS je to i u TOP-09. Každý vlivnější politik má svého ještě vlivnějšího Marka Dalíka. Není to klonováním daného Dalíka ale vlastnostmi, kterými oplývají lidé bez páteře a žaludku. Se schopnostmi za státní čtvrt miliardy Kč s tváří dobráka dotovat mimo obor podnikání mateřskou školku a sportoviště za 14 milionů Kč. Mecenáši náš málo vína naléváš. Jestli je ve víně pravda pak ne v ředěném vodou. Mimo jiné ve středověku se za ředění vína natahovalo na skřipec. Na kongresu ODS 21. 11. 2009 tito dotyční velrybáři či kmotrové regiónů vystoupili ze stínu a napájeli se platíce jako Ruští Carové v Karlových Varech nemalými bankovkami. Pro dobro věci a svoje blaho překračují morální hlediska a zákony beztrestně jako právě Ruští Oligarchové. Pod rouškou ctihodných podnikatelů a mecenášů regionů vystoupili ze stínu Bossové Patrik Oulický řečený Oula. Podnikatel  který je velikým kamarádem Petra Gandaloviče.
Bývalý senátor a velrybář - podnikatel Alexander Novák obžalovaný z přijímání úplatku 43 miliónů Kč. Škoda jen že svědek zmizel. Pavel Bém má svého kmotra Pražského podnikatele Romana Janouška, který je obchodní partner Pražského radního Tomáše Hrdličky.
Roman Jurečko, je zase pro zajímavost Plzeňský restauratér a spolupracovník Jiřího Pospíšila. Až mráz po zádech běhá kdo s tituly kšefty dělá.

Chtěli si
mne zavázat, tvrdí o sociální demokracii šéf lidovců.

Nějaký Čunek kdo si vzpomene na to jak se chlubil sekretářce z drobným půl milionem Kč. Ivo Rittig Podnikatel s Klenoty a přítel Petra Bendla. Slengově mu přezdívají Bendlův Dalík. Pavel Drobil Ostravský Kmotr a šéf dozorčí rady Lesů České republiky.
ČSSD má také své kmotry ale po zhlédnutí kongresu ODS jsem nabyl dojmu, že v rukou těchto pánů se pomoci politiků stávají regulérními pány části státního rozpočtu. Janotovy balíčky jsou kosmetickou nálepkou na velkou krvavou ránu naší hlavy. Jen doufám, že ti kteří otročí národ v prospěch svých hmotných statků jednoho dne dojdou spravedlivého trestu.      
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209411058251129-168-hodin/obsah/94107-kmotri-z-ods/
V tomto příspěvku jsou dvě reportáže České Televize. Z obou jsem čerpal a jedna z nich dostala vysílací stopku. Proč? Aby nedošlo k očernění a snížení volebních preferencí? Směšné že! Zloděj získá post, aby rozkradl a zpoplatnit pro občana zbytek služeb, za které si občan stát platí! Jestli toto nelze považovat za opak zprávy pana Kubiceho tak už vážně nevím.  
Moje babička byla moudrá žena a svého času řekla, že rozčilování nad politikou je na Kočku. Určitě nemyslela přítele Jiřího Paroubka.
Na závěr dvě České přísloví ale, kdyby jedno neplatilo, zastoupí ho zdařile druhé.
1) Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.
2) Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

Radek .D.

Zakletý trh

Podle dosud nezpochybněných předpokladů ekonomické vědy mají spolu na trhu jednotlivé subjekty soutěžit cenou a kvalitou svých produktů. Zvláště ve vztazích business-to-business ovšem stačí jediná zákulisní dohoda, aby se tržní soutěž namísto toho zvrhla v soupeření o hodnotu "dárků" poskytnutých těm, kdo o nákupech rozhodují. Ostrouhá pochopitelně konečný zákazník či uživatel, který na volbu optimálního poměru ceny a kvality může zapomenout – rozhodly totiž jiné faktory.

Celou situaci dále zhoršuje nedůvěra, kterou takto deformované vztahy vyvolávají. V "prokamaráděném" prostředí korupčních klanů logicky zbývá jen málo místa pro nové subjekty a inovace. S trochou nadsázky řečeno, Henry Ford by se svou legendární "Tin Lizzie" jen stěží ovládl americký automobilový trh, kdyby jej všichni prodejci odmítli s tím, že jeho automobil je sice levnější, ale firma Chrysler jim zaplatila lepší dovolenou...

Žádná vláda, ať už úřednická nebo politická, která se rozhodne bojovat s korupcí doopravdy a účinně, neujde poznání, že jde o problém komplexní, zahrnující i otázky chování a motivace zainteresovaných. Namísto zkratkovitých reakcí na okamžitý stav mezinárodních indexů či průzkumů volebních preferencí by tak našim politikům bylo vhodné doporučit spíše důkladné studium angličtiny. Začít by mohli třeba opozity fair a unfair.

Sametová revoluce, demonstrace v den generální stávky na
Národní třídě v Praze.

Demokracie po 20 letech: Korupce, ale svoboda

V době sametové revoluce jsme si mysleli, že po svržení komunistické diktatury se Československo rychle změní v hluboce demokratickou a prosperující zemi. To se však nestalo. Po revoluční euforii přišla společenská deprese. Nebyli jsme v tom sami. Nejen v Československu, i v ostatních postkomunistických zemích byl přechod od komunismu k demokracii a tržnímu hospodářství bolestný. A jeho výsledek byl nejistý.

Po kolapsu komunistického režimu bylo třeba na jeho troskách budovat nový politický, hospodářský a právní systém. A všechny systémy zároveň. To byl onen gordický uzel transformace, který bylo jednodušší rozseknout než rozmotávat. Nefunkčnost systému je totiž nakažlivá.

Špatně fungující právní systém (včetně státní správy a soudnictví) brzdí dynamiku hospodářského vývoje. Hospodářská stagnace zase znamená, že jsou lidé stále nespokojenější. Lid se pak radikalizuje a politická scéna také. Nikdo se s nikým nemůže dohodnout a politický systém je nevýkonný. Chybějí kvalitní zákony. Nemáme fungující státní správu a soudnictví. Nevýkonný hospodářský systém brzdí konsolidaci politického systému a naopak.

http://meritokracie.sdeluje.cz/1142-rozpocet-je-v-nejvetsim-schodku-v-historii-ceska.html

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a7/Vaclav_Klaus_headshot.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cc/Mirek_Topolanek.jpghttp://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fb/Jiri_Paroubek_cropped.jpg

Státní dluh.....

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář